Начальнику управління соціального

захисту населення Миколаївської державної адміністрації

Фоміній В.О.

Адміністрація та профспілковий комітет Зеленогайського ліцею просить зареєструвати зміни до Колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом на 2021-2025рр

Директор ліцею Голова ПК

Яковлєва Т. М. Пилипенко С. В.

Затверджено на зборах трудового колективу

27 лютого 2023 року

Зміни та доповнення

доКолективного договору

між адміністрацією та профспілковим комітетом

Зеленогайського закладу загальної середньої освіти 1-111ступенів

на 2021-2025 роки

Зміни та доповнення до колективного договору

на 2023 рік

До розділу І. Загальні положення

Пункт 1.1. колективних договорів закладів освіти викласти у новій редакції:

«Сторонами Колективного договору є:

- Керівник Зеленогайського ліцею в особі директора Яковлєвої Тетяни Миколаївни (далі – Керівник), яка здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансову - господарську та іншу діяльність в межах наданих повноважень;

  • Профспілковий комітет первинної профспілкової організації Зеленогайського ліцею вособіголовипрофспілковогокомітету Пилипенко Світлани Володимирівни (далі – Профспілковий комітет), який згідно зі статтею 247 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), статтями 37, 38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15 вересня 1999 р. № 1045-ХІV представляє інтереси працівників закладу у сфері праці, побуту, культури і захищає їх трудові, соціально-економічні права та інтереси, отримавши на це відповідні повноваження від трудового колективу.

Доповнити даний розділ новими пунктами або внести зміні до діючих положень І розділу колективного договору

Сторони домовились:

  • Забезпечувати впродовж дії колективного договору моніторинг чинного законодавства України з визначених питань, сприяють реалізації законодавчих норм щодо прав та гарантій працівників, ініціюють їх захист та створюють умови для інформаційного забезпечення працівників освіти;
  • Положення генеральної, галузевої, обласної та міської ( районної ) угод діють безпосередньо і є обов'язковими для сторін колективного договору, що підписали документ.
  • Колективний договір набирає чинності з дня його підписання представниками сторін або з дня, зазначеного у колективному договорі.
  • ть у разі зміни складу, структури, найменування роботодавця, від імені якого укладено цей договір.
  • У разі зміни власника, реорганізації юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) умови колективного договору діють протягом строку, на який його укладено, але не більше одного року, якщо сторони не домовилися про інше.
  • У разі ліквідації закладу освіти колективний договір діє протягом усього строку проведення ліквідації.

( Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» від 12.05.2022 р. № 2253-ІХ та ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» із змінами від 12.05.2022р. № 2253 та від 16.11.2022 № 2759)

До розділу ІІ. Зайнятість. Регулювання виробничих, трудових відносин внести наступні зобов’язання:

Керівник зобов’язується:

1. Відповідно до статті 571 Закону України «Про освіту» працівникам закладів освіти, установ освіти, у тому числі тим, які в умовах воєнного стану були вимушені змінити місце проживання (перебування), залишили робоче місце, незалежно від місця їх проживання (перебування) гарантується:

- організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників;

- збереження місця роботи, середнього заробітку, здійснення інших виплат, передбачених законом.

  1. Зберігати попередній середній заробіток за педагогічними працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, військову службу за призовом осіб із числа резервістів (відповідно до частини другої статті 57 Закону України «Про освіту»)
  1. Відповідно до вимог ЗаконуУкраїни № 2126-IX від 15.03.2022 при звільненні працівників на підставі п.6 ст.41 КЗпП через неможливість забезпечення працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій відповідно до ст.492 КЗпП керівник закладу:
  • попереджає про наступне вивільнення працівників персонально непізніше ніж за 10к.дн.;
  • надає профспілці інформацію щодо цих заходів, включаючи інформацію про причини вивільнення, кількість ікатегорії працівників, яких це може стосуватися, про строки проведення звільнення— непізніше ніж за 10к.дн. до запланованого вивільнення працівників;
  • консультується зпрофспілковим комітетом закладу про заходи щодо запобігання масовим звільненням чизведення їх кількості до мінімуму або пом’якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень– протягом 5к.дн.;
  • повідомляє державну службу зайнятості про заплановане вивільнення працівників, якщо вивільнення масове (ст.48 Закону України «Про зайнятість населення»)– за 10к.дн. до звільнення.

Удень звільнення керівник закладу відповідно до ст.ст. 47 та 116 КЗпП видає працівнику:

  • копію наказу про звільнення;
  • письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні;
  • проводить розрахунок в день звільнення;
  • на вимогу працівника вносить належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається упрацівника.

Сторони домовились про:

  • Внесення змін та доповнень до чинних Правил внутрішнього трудового розпорядку на період воєнного стану. (Оновлені ПВТР додаються);
  • Урегулювання основних принципів і норм реалізації трудових відносин, зокрема щодо заходів, спрямованих на запобігання, протидію та припинення мобінгу (цькування), а також заходів щодо відновлення порушених внаслідок мобінгу (цькування) прав;

(відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про колективні договори і угоди» та згідно із ЗакономУкраїни № 2759-IX від 16.11.2022)

  • участь представників виборного органу первинної профспілкової організації у прийнятті рішень з питань фінансування закладу та дотримання трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників;
  • створення умов для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу освіт

Профспілковий комітет сприяє:

  • проходженню атестації та сертифікації педагогічних працівників.

Керівник забезпечує:

  • організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Працівники закладу освіти:

  • сприяють створенню позитивного психологічного клімату в колективі; підтримують доброзичливі відносини з колегами, неображають колег і непринижують їхню честь ігідність, дотримуються норм етики та правил ділового етикету у взаєминах з іншими учасниками освітнього процесу.

Розділ ІІІ. Режим праці та відпочинку

у період воєнного стану упорядкувати наступними змінами:

Керівник зобов’язується:

В умовах воєнного стану застосовувати режим робочого часу відповідно до ст. 51 та 52 КЗпП України та виходячи з положень законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту» щодо робочого часу та педагогічного навантаження педагогічних працівників, а також з урахуванням конкретної ситуації, яка складається в регіоні;

Сторони домовились:

В умовах воєнного стану для виконання невідкладних або непередбачуваних завдань працівники закладу, за їх згодою, на підставі наказу керівника, про який повідомляється профспілковий комітет, можуть бути залучені до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні дні.

Роботу працівникам компенсувати відповідно до норм чинного законодавства або наданням іншого дня відпочинку.( ст. 72 КЗпП України)

У Розділ IV. Нормування і оплата праці

внести наступні доповнення:

Пункт колдоговору, що стосується термінів виплати заробітної плати викласти у новій редакції:

Керівник зобов’язується:

Забезпечити виплату заробітної плати в першочерговому порядку перед іншими платежами, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Розмір заробітної плати за першу половину місяця погоджується з виборним органом первинної профспілкової організації та виплачується 15 числа кожного місяця. але не менше оплати за фактично відпрацьований

час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника, остаточний розрахунок 25 числа щомісяця.

Заробітну плату працівникам за весь час щорічної відпустки виплачувати за 3 дні до початку відпустки.

Керівник закладу освіти звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.

У разі неможливості своєчасної виплати заробітної плати внаслідок ведення бойових дій, строк виплати заробітної плати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності закладу освіти.

Звільнення керівника закладу освіти від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати.

(Відповідно до статті 115 КЗпП із змінами, внесеними згідно із ЗаконамиУкраїни № 2352-IX від 01.07.2022,№ 2434-IX від 19.07.2022 та статтей 15, 24 Закону України «Про оплату праці»)

Керівник зобов’язується: :

- надавати працівникам (зокрема, у письмовому, електронному вигляді) щомісячне підтвердження про нараховану заробітну плату, розміри і підстави відрахувань із заробітної плати, суму заробітної плати, що належить до виплати;

- зберігати середній заробіток за час перебування працівників закладу освіти в укритті, якщо таке перебування припадає на робочий час.

Сторони колективного договору,керуючись принципами соціального партнерства, усвідомлюючи відповідальність за функціонування і розвиток закладу освіти, необхідність покращення становища працівників, домовилися:

  • вживати заходів, спрямованих на недопущення зменшення заробітної плати педагогічним працівникам, які виконують свої обов’язки, зокрема із застосуванням дистанційної форми, є класними керівниками, вчителями і викладачами предметів (курсів), з яких чинним законодавством передбачено доплати за перевірку зошитів та письмових робіт, які здійснюють завідування навчальними кабінетами, бібліотекою та виконують інші види педагогічної роботи, оплата за яку передбачена статтею 24 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та іншими нормативно правовими документами;
  • у разі підготовки керівником пропозицій щодо зміни в бік погіршення існуючої системи оплати праці проводити переговори та обов'язково погоджувати це питання з первинною профспілковою організацією;

продовжити та/або налагоджувати роботу з органами місцевого
самоврядування, депутатами місцевих рад щодо передбачення при затвердженні місцевих бюджетів видатків, необхідних для проходження безоплатно працівниками закладів освіти обов'язкових медичних оглядів;

  • подолання перешкод, пов’язаних з відсутністю обладнаних укриттів, періодичною відсутністю світла, тепла, водопостачання.

Профком зобов’язується:

Посилити увагу до збереження за членами Профспілки з числа
педагогічних працівників, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, середнього заробітку, посади та місця роботи відповідно до частини другої статті 57 ЗаконуУкраїни «Про освіту».

У Розділі V. Соціальні гарантії, пільги, компенсації

Передбачити такі гарантії:

Керівник зобов’язується:

Уперіод дії воєнного стану надавати працівникам щорічну основну відпустку тривалістю 24календарних дні за поточний робочий рік, а педагогічним працівникам тривалістю 56 календарних днів.

Протягом періоду дії воєнного стану на прохання працівника надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленогочастиною першоюстатті 26 Закону України «Про відпустки».

У період дії воєнного стану за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надавати йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів, без зарахування часу перебування у відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченогопунктом 4частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки».

Вживати заходів, спрямованих на забезпечення збереження документів/відомостей працівників про роботу (в т. ч. спеціального стажу), заробітну плату і сплачені страхові внески тощо, а також сприяння працівникам в оформленні документів, необхідних для призначення їх пенсії.

Профком зобов’язується забезпечити:

  • Надання допомоги в усіх можливих формах потерпілим від військової агресії спілчанам та сприяння у відновленні житлових та інших побутових умов;
  • Налагодження зв'язку з членами Профспілки, які вимушено знаходяться поза межами своїх профспілкових організацій, а також з якими втрачено зв'язок, через військову агресію.

У Розділі VI. Охорона праці

передбачити наступні положення:

Забезпечити розроблення за участю Сторін колективного договору Плану комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам.

- На період дії воєнного стану організувати оповіщення працівників про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, забезпечити працівників відповідним укриттям або організувати можливість перебування працівників в укритті за межами установи, організації, розробити Інструкцію щодо дій працівників при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій, забезпечити контроль за її виконанням.

- Забезпечити наявність та зберігання у загальновідомих та доступних місцях аптечок домедичної допомоги з необхідним набором медикаментів та кровозупинних засобів.

У разі необхідності забезпечити працівників за рахунок роботодавця додатковими засобами захисту, зокрема:

- засобами захисту від наслідків бойових дій, хімічних, радіаційних аварій тощо (шоломи, каски, бронежилети, протигази, респіратори тощо) /на період дії воєнного стану/;

- засобами захисту від уражень організму шкідливими бактеріями і вірусами, зокрема коронавірусом SARS-CoV-2 /під час дії карантину щодо запобігання поширенню COVID-19/.

- Забезпечити своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць за умовами праці в порядку і строки, що визначаються законодавством (не менше одного разу на 5 років) з обов'язковим залученням до її проведення представників профкому.

- За результатами атестації робочих місць за участю Сторін колективного договору розробити та забезпечити реалізацію заходів з поліпшення умов праці, вжиття заходів щодо усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я працівників виробничих факторів.

- Розглядати щорічно на засіданнях профспілкових комітетів хід виконання вищезазначених заходів із запрошенням відповідальних представників роботодавця.

- Сприяти організації проведення щеплень працівникам для попередження та профілактики вірусних захворювань.

- Вживати заходи щодо психосоціальної підтримки працівників на робочому місці в умовах воєнного і післявоєнного часу шляхом проведення тренінгів з безпеки (дії під час повітряної тривоги, хімічної атаки, обстрілу, перебування під завалами тощо), навчання методам управління стресом та базовими навичками надання першої психологічної допомоги.

Включити до колективного договору розділ

« Рівність трудових прав працівниківта недопущення дискримінації у сфері праці »

1. Адміністрація зобов’язується:

1.1. Забезпечувати рівність трудових прав працівників закладу освіти.

1.2. Не допускати умисних дії або бездіяльності, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі такої,що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.

1.3. Утримуватись від:

- створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери (погрози, висміювання, наклепи, зневажливі зауваження, поведінка загрозливого, залякуючого, принизливого характеру та інші способи виведення працівника із психологічної рівноваги);

- безпідставного негативного виокремлення працівника з колективу або його ізоляції (незапрошення на зустрічі і наради, в яких працівник, відповідно до локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчих актів має брати участь, перешкоджання виконанню ним своєї трудової функції, недопущення працівника на робоче місце, перенесення робочого місця внепристосовані для цього виду роботи місця);

- створення нерівності можливостей для навчання та кар’єрного росту;

-нерівної оплати за працю рівної цінності, яка виконується працівниками однакової кваліфікації;

- безпідставного позбавлення працівника частини виплат (премій інших заохочень);

-необґрунтованого нерівномірного розподілу педагогічного навантаження і завдань між працівниками з однаковою кваліфікацією та продуктивністю праці, які виконують рівноцінну роботу.

2.2. Профспілковий комітет зобов’язується:

2.3 Здійснювати контроль за виконанням положень цього розділу, своєчасно реагувати та представляти інтереси членів Профспілки.

2.4. Надавати членам Профспілки безкоштовну правову допомогу та консультації з питань мобінгу (цькування) та відстоювати їх права у відносинах з адміністрацією, судових органах, Державній службі з питань праці України,інших державних органах.

Дата_________________________________

Директор школи_________________ Т. М. Яковлєва

Голова ПК______________________ С. В. Пилипенко

ЗАТВЕРДЖЕНО

зборами трудового колективу

Зеленогайського ліцею

Протокол№2

від «05» вересня2022р.

Зміни до ПРАВИЛ

внутрішнього трудового розпорядку

для працівників Зеленогайського ліцею

на період дії правового режиму воєнного стану

Внести зміни та доповнити новими пунктами

Розділ І Загальні положення

1. Оновлені Правила складені з урахуванням змісту основних організаційно – правових документів закладу – Статуту та Колективного договору і вступають у дію та вважаються чинними по факту затвердження їх загальними зборами трудового колективу до прийняття нового документу, розробленого і затвердженого в установленому порядку.

2. Усі питання, пов’язані із застосуванням Правил, вирішує директор закладу в межах наданих йому повноважень, спільно або за погодженням із профспілковим комітетом.

3. Правила погоджені з профспілковим комітетом і враховують умови роботи закладу освіти на період дії правового режиму воєнного стану.

4. Трудова дисципліна у закладі ґрунтується на свідомому виконанні працівниками своїх трудових обов’язків і є необхідною умовою організації ефективної праці і освітнього процесу.

Розділ ІІ Порядок прийняття i звільнення працівників

1. Відповідно до статті 29 КЗпП України директор закладу освіти до початку роботи працівника за трудовим договором в узгоджений із працівником спосіб інформує його про:

1) місце роботи (інформація про заклад, у тому числі його місцезнаходження), трудову функцію, яку зобов’язаний виконувати працівник (посада та перелік посадових обов’язків), дату початку виконання роботи;

2) визначене робоче місце, забезпечення необхідними для роботи засобами;

3) права та обов’язки, умови праці;

4) наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також про право на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору - під підпис;

5) правила внутрішнього трудового розпорядку, умови встановлення режиму роботи, тривалість робочого часу і відпочинку, а також про положення колективного договору;

6) проходження інструктажу з охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони;

7) організацію професійного навчання працівників (якщо таке навчання передбачено);

8) тривалість щорічної відпустки, умови та розмір оплати праці;

9) процедуру та встановлені КЗпП України строки попередження про припинення трудового договору, яких повинні дотримуватися працівник і роботодавець.

При укладенні трудового договору про дистанційну роботу керівник закладу повинен забезпечити виконання лише пунктів 1, 3, 5, 7-9 частини першої цієї статті та у разі потреби надати працівникові необхідні для виконання роботи обладнання та засоби, а також рекомендації щодо роботи з ними. Інформування може відбуватися у формі дистанційного інструктажу або шляхом проведення навчання безпечним методам роботи на конкретному технічному засобі. У трудовому договорі за згодою сторін можуть передбачатися додаткові умови щодо безпеки праці.

2. Ознайомлення працівників з наказами, повідомленнями, іншими локальними документами, які стосуються прав та обов’язків працівника, допускається з використанням визначених у трудовому договорі засобів електронних комунікаційних мереж з накладенням удосконаленого електронного підпису або кваліфікованого електронного підпису. Також у трудовому договорі за згодою сторін для ознайомлення передбачаються електрона пошта, телефон, месенджери.

Свої контактні дані працівник зазначає у заяві про прийняття на роботу або в письмовому трудовому договорі.

3. Директор закладу освіти відповідно до статті 23 КЗпП України інформує працівників, які працюють за строковим трудовим договором, про вакансії, що відповідають їх кваліфікації та передбачають можливість укладення безстрокового трудового договору, а також забезпечує рівні можливості таких працівників для його укладення.

4. У разі звільнення за скороченням директор закладу повідомляє працівника про звільнення за два місяці, пропонує іншу роботу в закладі, враховує переважне право працівника залишитися на роботі, запитує згоду профспілки на звільнення, якщо працівник – член профспілки, а в день звільнення видає працівнику копію наказу про звільнення, розрахунок, зокрема вихідну допомогу, і на вимогу працівника вносить запис про звільнення до трудової книжки, яку зберігає працівник (ст. 43, 44, 47, 492 КЗпП).

5. Директор закладу освіти може розірвати з працівником трудовий договір, якщо неможливо забезпечити його роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку зі знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних і технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій (п. 6 ст. 41 КЗпП). При звільненні працівнику виплачують вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку( ст.44 КЗпП).

6. При звільненні працівників на підставі п. 6 ст. 41 КЗпП директор закладу освіти відповідно до ст.492 КЗпП:

· попереджає про наступне вивільнення працівників персонально не пізніше ніж за 10 к. дн.;

· надає профспілці інформацію щодо цих заходів, включаючи інформацію про причини вивільнення, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про строки проведення звільнення — не пізніше ніж за 10 к. дн. до запланованого вивільнення працівників;

· консультується з профспілковим комітетом закладу про заходи щодо запобігання масовим звільненням чи зведення їх кількості до мінімуму або пом’якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень – протягом 5 к. дн.;

· повідомляє державну службу зайнятості про заплановане вивільнення працівників, якщо вивільнення масове (ст. 48 Закону України «Про зайнятість населення») – за 10 к. дн. до звільнення.

7. У день звільнення керівник закладу відповідно до ст.ст. 47 та 116 КЗпП видає працівнику: - копію наказу про звільнення;

- письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні; - проводить розрахунок в день звільнення;

- на вимогу працівника вносить належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.

Розділ ІІІ. Основні права та обов’язки працівників

1. Не вважати порушенням трудової дисципліни працівників, які працюють дистанційно через реальні об'єктивні причини, наприклад, поганого зв'язку чи відсутності Інтернет – з’єднання, обстріли, відсутність електропостачання чи пошкодження технологічного обладнання чи мереж.

2. Працівникам виключно за добровільним бажанням може бути надана відпустка (із збереженням або без збереження заробітної плати) відповідно до вимог трудового законодавства.

Розділ ІV. Основні обов’язки керівника

1.Директор закладу створює організаційні, економічні умови для дотримання працівниками трудової дисципліни, використовує методи переконання, заохочення за сумлінну працю та її високі показники. До порушників трудової дисципліни застосовують заходи дисциплінарного стягнення.

2. Директор закладу освіти несе персональну відповідальність за організацію безпечних умов для здобувачів освіти та всіх працівників закладу.

3. При очному режимі роботи закладу директор проводить відповідні заходи з посилення безпеки:

- обов’язкову перевірку закладу освіти та прилеглих територій на наявність вибухонебезпечних предметів;

- перевірку готовності систем оповіщення, зокрема, доступності оповіщення для дітей із порушеннями зору та слуху;

- визначення та позначення шляхів евакуації;

- наявність обладнаного укриття для всіх учасників освітнього процесу; - створення запасів води та медикаментів;

- проведення тренувань з учасниками освітнього процесу щодо дій у разі повітряної тривоги;

- проведення навчальних занять щодо здоров'я збереження, надання до медичної підготовки тощо;

- підключення мережі Wi-Fi в укриттях для проведення занять (за можливості).

4.Контролює наявність та своєчасність проходження попереднього та щорічного медичних оглядів працівниками закладу у терміни, що передбачені законодавством України

Розділ V. Робочий час i його використання

1. Структура та тривалість навчального тижня, дня, занять і відпочинку, а також форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти за погодженням з профспілковим комітетом в межах часу, передбаченого освітньою програмою (відповідно до обсягу навчального навантаження та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, особливостей регіону тощо). ( Додаток )

2. В умовах воєнного стану безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання складає для учнів:

1-2 класів - 2 навчальних заняття по 30 хвилин або 3 - по 20 хвилин;

3-4 класів - 2 навчальних заняття по 45 хвилин або 3 - по 30 хвилин, або 4 - по 20 хвилин;

5-6 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 35 хвилин, або 4 - по 25 хвилин;

7-9 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 40 хвилин, або 4 - по 30 хвилин, або 5 - по 25 хвилин;

10-11 класів - 3 навчальних заняття по 45 хвилин або 4 - по 35 хвилин, або 5 - по 30 хвилин, або 6 - по 25 хвилин. (Наказ МОЗ від 01.08.2022 р. № 1371).

3. За педагогічними та науково-педагогічними працівниками в разі проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період зберігається попередній середній заробіток. (ч. 2 ст. 57 Закону України «Про освіту» від 5.09.2017 № 2145-VIII.).

4.Робота у вихідний день компенсується працівникам наданням іншого дня відпочинку.

5. Під час воєнного стану не застосовувати перелік виняткових випадків, коли можна залучити працівника до роботи у вихідний день. (ст. 71 КЗпП).

6.У період дії воєнного стану не застосовувати норми статті 73 КЗпП щодо святкових і не робочих днів відповідно до Закону України № 2352-IX від 01.07.2022.

7. У період дії правового режиму воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці в бік погіршення повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх

запровадження або зміни відповідно до статті 32 та статті 103 Кодексу законів про працю України.

8. В умовах дистанційного режиму роботи працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на ньому. Під час дистанційного режиму роботи за працівниками зберігаються права та обов’язки, визначені Кодексом законів про працю України та іншими актами законодавства. Дистанційний режим роботи не поширюється на працівників, які знаходяться у відрядженні, а також на працівників, які призвані на військову службу (знаходяться на військовій службі відповідно до вимог чинного законодавства) або проходять службу у підрозділах територіальної оборони. Директор закладу освіти забезпечує щоденний моніторинг результатів роботи працівників у будь-який доступний спосіб, у тому числі із використанням засобів відеоконференцзв’язку.

9. Оплата праці працівників закладу освіти під час оголошених канікул здійснюється у відповідності до норм чинного законодавства. Згідно з пунктами 78 та 89 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 № 102, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 р. за № 56, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя (викладача) причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу. Зарплату працівникам за весь час щорічної відпустки виплачувати до початку відпустки.

10. У період дії воєнного стану надавати працівникам щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні за поточний робочий рік, а педагогічним працівникам тривалістю 56 календарних днів.

11. Зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами має розглядатися як простій (стаття 34 Кодексу Законів про працю України). Таке зупинення можливе лише у разі, якщо з об’єктивних причин неможливо організувати роботу у дистанційному режимі. Порядок оплати часу простою визначаються положеннями статті 113 КЗпП.

12. Якщо адміністрація закладу не може зв’язатися з працівником, який відсутній на робочому місці, не вийшов на зв’язок або з інших причин, табелювати його відсутність кодом «НЗ» («відсутність з нез’ясованих причин»). Після з’ясування обставин та виявлення, що причини були поважні, можна скорегувати табель кодом «І» («інші причини неявки»).

13. У період дії воєнного стану керівник закладу за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи та не може виконувати свої посадові обов’язки дистанційно, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів, без зарахування часу перебування у відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого пунктом 4 частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки».

На час виконання працівниками закладу освіти обов’язків з територіальної оборони у робочий час їм гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

14. За ініціативи однієї із сторін на строк не більше ніж період дії воєнного стану може здійснюватися призупинення дії трудового договору. У разі прийняття рішення про скасування призупинення дії трудового договору до припинення або скасування воєнного стану роботодавець повинен за 10 календарних днів до відновлення дії трудового договору повідомити працівника про необхідність стати до роботи. Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.

Затверджено

на загальних зборах трудового колективу

(30 серпня 2017р., протокол № 2)

П Р А В И Л АВНУТРІШНЬОГО РОЗПОРЯДКУ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ

ЗЕЛЕНОГАЙСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ ст.

(Складені у відповідності з Типовими Правилами внутрішнього розпорядку для працівників державних виховних закладів України та затверджених Наказом Міністерства освіти України від 20.12. 1993 р. №455 із змінами тексту: наказ МОН від 10.04.2000р. №73)

І. Загальні положення.

1. Правила розроблені на основі Кодексу Законів про працю України, Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту” та основних нормативних документів, пов’язаних з середньою освітою.

2. Правила погоджені з профспілковим комітетом і враховують умови роботи школи.

3. Трудова дисципліна працівників ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні працівниками своїх трудових обов’язків і є необхідною умовою організації ефективної праці і навчального процесу. Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.

4. Метою цих Правил є визначення обов’язків педагогічних та інших працівників школи, передбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок в навчальних закладах.

5. Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього розпорядку, розв’язує керівник закладу освіти в межах наданих йому повноважень, а у випадках, передбачених діючим законодавством і правилами внутрішнього розпорядку, спільно за погодженням з профспілковим комітетом.

ІІ. Порядок прийняття і звільнення працівників.

1.Працівники школи приймаються на роботу за трудовими договорами, контрактами або конкурсній основі відповідно до чинного законодавства.

2.При вступі на роботу особа, що працевлаштовується, зобов’язана подати:

· заяву, оформлену у встановленому порядку;

· трудову книжку;

· паспорт;

· диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку;

· військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управління охорони вищих посадових осіб України, інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України та військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил колишнього Союзу РСР і Збройних Сил держав учасниць СНД, пред’являють військовий квиток;

· автобіографію;

· ксерокопію ідентифікаційного коду;

· ксерокопію чорнобильського посвідчення ( за наявності);

Особи, які приймаються на роботу в школу зобов’язані подати медичний висновок про відсутність протипоказань для роботи в дитячій установі.

Особи, які влаштовуються на роботу, зобов’язані оформити особову справу (додаток № 8) та санітарну книжку.

3. Посади педагогічних працівників заміщуються відповідно до вимог Закону України “ Про освіту ”, Закону України “Про загальну середню освіту ”, Положення про порядок наймання та звільнення педагогічних працівників закладів освіти, що є у загальнодержавній власності, затвердженого наказом Міносвіти України від 5 серпня 1993 року № 293.

4. Працівники школи можуть працювати за сумісництвом відповідно до чинного законодавства.

5. Прийняття на роботу оформляється наказом директора школи, який оголошується працівнику під розписку.

6.На осіб, які пропрацювали понад п’ять днів, ведуться трудові книжки. На тих, хто працює за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи. На осіб, які працюють на умовах погодинної оплати, трудова книжка ведеться за умови, якщо ця робота є основною. Запис у трудову книжку відомостей про роботу за сумісництвом проводиться за бажанням працівника керівником за місцем основної роботи.

7.Ведення трудових книжок необхідно здійснювати згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року №58. Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності в сейфі директора школи. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на директора школи.

8.Приймаючи працівника або переводячи його в установленому порядку на іншу роботу, директор школи зобов’язаний:

· роз’яснити працівникові його права і обов’язки та істотні умови праці, наявні на робочому місці, де він буде працювати;

· ознайомити працівника з правилами внутрішнього розпорядку та колективною угодою;

· визначити працівникові робоче місце при можливостях закладу, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

· проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони.

9.Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством, та умовами, передбаченими в контракті.

10.Розірвання трудового договору з ініціативи директора школи допускається у випадках, передбачених чинним законодавством та умовами контракту. Звільнення педагогічних працівників у зв’язку із скороченням обсягу роботи може мати місце тільки в кінці навчального року. Посеред року може бути звільнений працівник у зв’язку із скороченням обсягу роботи, або змінами фінансування, якщо він працював на госпрозрахунковій основі. Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, а також у випадках ліквідації закладу освіти, скорочення кількості або штату працівників здійснюється у відповідності з чинним законодавством, та рішеннями органів місцевого самоврядування.

11. Перед звільненням працівник, якщо він є особою матеріально-відповідальною, зобов’язаний передати закріплені за ним матеріальні цінності через централізовану бухгалтерію управління освіти завгоспу або директору школи.

12.Припинення трудового договору оформляється наказом директора школи.

13.Керівник зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у відповідності з чинним законодавством. Записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні проводитись у відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідний пункт, статтю Закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.

ІІІ. Основні права та обов’язки працівників.

1.Педагогічні працівники мають право на:

· захист професійної честі, гідності;

· вільний вибір форм, методів, засобів навчання, виявлення педагогічної ініціативи;

· індивідуальну педагогічну діяльність (за межами закладу);

· участь у громадському самоврядуванні;

· користування подовженою оплачуваною відпусткою;

· пільгове забезпечення житлом (земельними ділянками) у порядку, встановленому законодавством;

· підвищення кваліфікації, перепідготовку.

2. Працівники та техперсонал школи зобов’язані:

· працювати сумлінно, виконувати навчальний режим, вимоги статуту школи і правила внутрішнього розпорядку, дотримуватись дисципліни праці;

· виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;

· берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо, виховувати в учнів бережливе ставлення до майна школи;

· здійснювати ремонтні роботи приміщень школи.

Працівники школи 1 раз на рік повинні проходити медичний огляд відповідно до чинного законодавства.

3.Педагогічні працівники школи повинні:

· забезпечувати умови для засвоєння учнями навчальних програм на рівні обов’язкових державних вимог, сприяти розвиткові здібностей учнів;

· настановленням та особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі; правди, справедливості, відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, поміркованості, інших доброчинностей;

· виховувати повагу до батьків, жінки, культурно-національних, духовних, історичних цінностей України, країни походження, державного і соціального устрою, цивілізації, відмінних від власних, дбайливе ставлення до навколишнього середовища;

· готувати до свідомого життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

· додержувати педагогічної етики, моралі, поважати гідність учня;

· захищати дітей, молодь від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, іншим шкідливим звичкам;

· постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність і загальну культуру;

· в роботі з дітьми дотримуватися педагогічного такту.

4.Коло обов’язків (робіт), що їх виконує кожний працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями і правилами внутрішнього розпорядку школи.

Кожний учитель, з’явившись на роботу, знайомиться з усіма розпорядженнями і об’явами, які вивішуються адміністрацією і громадськими організаціями на дошці оголошень в учительській кімнаті.

5. Учителі, вихователі з’являються у школу не пізніше, ніж за 15 хвилин до початку свого уроку.

6. У випадку неприбуття до дзвінка на урок вважається, що вчитель запізнився.

Про причини відсутності чи запізнення вчитель подає пояснення в письмовому вигляді заступнику директора з НВР або черговому адміністратору.

7. Після дзвоника з уроку вчитель повідомляє учнів про закінчення заняття і дає дозвіл на вихід із класу, організує роботу чергових по виконанню санітарно-гігієнічного режиму школи.

8. Учитель несе відповідальність за збереження майна, чистоту і порядок у своєму класі (кабінеті) під час уроку.

9. Закріплення робочих місць за учнями проводять у класах класні керівники, а у кабінетах – відповідальний учитель.

10. Викликавши учня для опитування, вчитель зобов’язаний попросити пред’явити щоденник (3 – 11 кл.).

11. Оцінку, одержану учнем за відповідь, учитель вимовляє голосно і заносить її в класний журнал і щоденник учня (3 – 11 кл.).

12. Учитель приносить і виносить класний журнал сам, не передаючи його учням і не залишаючи у класі. Своєчасно подати класний журнал своєму колезі – обов’язок кожного вчителя.

13. Учитель зобов’язаний з початку уроку особисто відмітити в класному журналі відсутніх учнів.

14. Учитель зобов’язаний у день проведення уроку записати в класному журналі зміст даного уроку і домашнє завдання учням.

15. Учитель повинен на вимогу навчальної частини або голови методичного об’єднання кафедри, вийти на заміну уроків відсутнього колеги.

16. Учитель, який замінює урок, зобов’язаний після його закінчення зробити відповідні нотатки у класному журналі і у журналі “Заміни уроків”. При відсутності таких оплата заміни не проводиться. Учитель супроводжує учнів до їдальні, контролює харчування учнів, прибирання столів.

17. Учитель, який не має можливості з’явитись на свої уроки з поважної причини, зобов’язаний заздалегідь попередити про це навчальну частину школи.

18. Класні керівники зобов’язані вести облік відвідування учнями школи і щоденно робити про це відповідну відмітку в класному журналі на основі особистих спостережень та відмітки відсутніх на уроках вчителями-предметниками.

19. Класні керівники терміново повинні вжити заходи по виясненню причин пропуску уроків та подавати інформацію щотижня про відвідування учнів занять заступнику директора школи з навчально-виховної роботи.

20. Вчителі повинні слідкувати за економією електроенергії та водопостачання.

ІV. Обов’язки чергових вчителів:

1. Відповідальний черговий адміністратор приходить на 8.00 годину.

2. Відповідальний черговий адміністратор несе відповідальність за класні журнали, перевіряє наявність чергових по поверхах (вчителів і учнів) і організовує заміну відсутніх.

3. Чергові вчителі з’являються на чергування на 8.00 годину.

4. Черговий вчитель реєструє в журналі відвідування відсутніх учнів, загальну кількість присутніх і відсутніх школярів.

5. Чергові на поверхах слідкують за тим, щоб під час перерви в класах дотримувався санітарно-гігієнічний режим, за порядком в коридорах, на сходинках, у вестибюлі.

6. Після закінчення чергування черговий вчитель передає школу черговому адміністратору.

7. Всі учителі зобов’язані слідкувати за виконанням учнями Правил внутрішнього розпорядку, режиму роботи школи, санітарно-гігієнічних вимог.

8. Кожний учитель, завідуючий кабінетом зобов’язаний наприкінці своєї зміни перевірити наявність ключа від навчального кабінету чи класу, в якому він працював навчальний день або проводив останній урок зміни.

V. Основні обов’язки керівника закладу освіти

1.Керівник закладу освіти зобов’язаний:

· забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів якості освіти, для ефективної роботи педагогічних та інших працівників закладу освіти відповідно до їхньої спеціальності чи кваліфікації;

· визначити педагогічним працівникам робочі місця, своєчасно доводити до відома розклад занять, забезпечувати їх необхідними засобами роботи;

· удосконалювати навчально-виховний процес, впроваджувати в практику кращий досвід роботи, пропозиції педагогічних та інших працівників, спрямовані на поліпшення роботи закладу освіти;

· організувати підготовку необхідної кількості педагогічних кадрів, їх атестацію, правове і професійне навчання як у своєму навчальному закладі, так і відповідно до угод в інших навчальних закладах;

· укладати і розривати угоди, контракти з педагогічними працівниками відповідно до чинного законодавства, Закону України “ Про освіту ” та Положення про порядок наймання і звільнення педагогічних працівників Закладу освіти, що є у загальнодержавній власності, затвердженого Наказом Міністерства освіти України від 5 серпня 1993 року № 293;

· доводити до відома педагогічних працівників у кінці навчального року (до надання відпустки) педагогічне навантаження в наступному навчальному році;

· надавати відпустки всім працівникам закладу освіти відповідно до графіка відпусток;

· забезпечити умови техніки безпеки, виробничої санітарії, належне технічне обладнання всіх робочих місць, створювати здорові та безпечні умови праці, необхідні для виконання працівниками трудових обов’язків;

· дотримуватись чинного законодавства, активно використовувати засоби щодо вдосконалення управління, зміцнення договірної та трудової дисципліни;

· додержуватись умов колективного договору, чуйно ставитись до повсякденних потреб працівників закладу освіти учнів і забезпечувати надання їм установлених пільг;

· організувати харчування учнів;

· своєчасно подавати центральним органам державної виконавчої влади встановлену статистичну і бухгалтерську звітність, а також інші необхідні відомості про роботу і стан навчально-виховного закладу;

· забезпечувати належне утримання приміщення, опалення, освітлення, вентиляції, обладнання, створювати належні умови для зберігання верхнього одягу працівників закладу освіти, учнів.

VІ. Робочий час і його використання

1. Для працівників установлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. При п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи визначається правилами внутрішнього розпорядку, графіками чергувань, які затверджує керівник закладу освіти за погодженням з профспілковим комітетом закладу з додержанням тривалості робочого тижня (п’ятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється директором школи спільно з профспілковим комітетом з урахуванням специфіки роботи, думки трудового колективу і за погодженням з місцевими органами виконавчої влади). В межах робочого дня педагогічні працівники закладу освіти повинні вести всі види навчально-методичної та виховної роботи відповідно до посади, навчального плану і плану роботи школи.

2. Встановити такий час робочого дня для нижчезазначених категорій працівників школи:

· Завгосп - – робочий день з 800 - 1700 , обідня перерва - 1200 – 1300;

· Медична сестра - – робочий день з 800 - 1700 , обідня перерва - 1200 – 1300;

· Для технічних працівників - робочий день з 800 - 1700, обідня перерва для техперсоналу - 1200 – 1300;

· Чергового техпрацівника – робочий день з 1000 – 1900;

· Робітнику з комплексного обслуговування та ремонту будинків - робочий день з 800 - 1700 , обідня перерва - 1200 – 1300;

· Двірник - робочий день з 800 - 1700 , обідня перерва - 1200 – 1300;

Працівників їдальні:

· Кухар – робочий день з 730 – 1630 , обідня перерва - 1200 – 1300;

· Підсобний працівник – робочий день з 730 – 1630 , обідня перерва - 1200 – 1300;

• Бібліотекар – робочий день 800 - 1200;

• Лаборант кабінету інформатики з 800 - 1700 , обідня перерва - 1200 – 1300;

· Секретаря - робочий день з 800 - 1700 , обідня перерва - 1200 – 1300;

· Водія – з 700 – 815, з 1515 - 1600 - підвезення учнів, з 815 до 1515 робота в школі, обідня перерва з 1200 – 1300;

Для педагогічних працівників:

· Для директора – робочий день з 800 - 1700;

· для заступників директора - робочий день з 800 - 1700 ;

· практичного психолога – 4 години щоденно;

· педагога-організатора – робочий день з 1300 до 1700

· для вчителів тривалість щоденної роботи регулюється тижневим навантаженням та розкладом уроків . Прихід на роботу за 15 хвилин до початку своїх уроків ;

· для чергового вчителя – 8.00 годин ;

· для вихователя, відповідального за підвіз дітей з 730 – 815 ,1520 -1535.

- Вважати обов’язковою реєстрацією у книзі відпрацювання робочого часу фактичного початку й закінчення роботи всіх працівників школи.

- Вважати основною вимогою для всіх працівників школи розпочинати і закінчувати робочий день із ознайомленням з оголошеннями, розміщеними на стенді в методичному кабінеті.

- Встановити такі методичні дні для адміністративних та допоміжних працівників школи :

Адміністративна посада Дні
1 Павлова Валентина Василівна – директор вівторок
2 Ткаченко Світлана Ярославівна- ЗДНВР четвер
3 Ярошенко Людмила Миколаївна – ЗДВР середа

- Встановити чергування адміністраторів школи за такими днями тижня :

Дні Прізвище , ім.’я , по батькові
1 Понеділок Павлова Валентина Василівна
2 Середа , п’ятниця Ткаченко Світлана Ярославівна
3 Вівторок , четвер Ярошенко Людмила Миколаївна

-Встановити чергування вчителів школи за такими днями тижня:

Дні Прізвище, ім’я, по батькові
Понеділок Вєрьовка І.А., Максименко Г.Л.
Вівторок Прадко О.М., Пилипенко С.В., Туз О.О.
Середа Кубай К.В., Сергієнко Н.Ю.
Четвер Гнедько О.С., Шапала О.В.
Пятниця Яковлєва Т.М., Скрипник А.О., Ревва В.І.

Зобов’язати:

- Працівників школи неухильно виконувати рішення наказів;

- Кожного працівника дотримуватися правил охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці, протипожежної безпеки;

- Працівникам школи повідомляти директора школи або заступника директора з навчально-виховної роботи про свою відсутність на роботі у зв’язку з перебуванням на лікарняному у день захворювання та вчасно повідомляти про закриття лікарняного листа

- Працівників школи подавати заяви про надання відпусток без збереження заробітної плати, днів відпочинку не пізніше, ніж за один день до їх надання;

- Класних керівників 1-9, 11 класів супроводжувати до шкільної їдальні та слідкувати за порядком під час прийому їжі;

- Учителів 1-4 класів, після останнього уроку супроводжувати учнів до гардеробу та забезпечити порядок під час виходу зі шкільного подвір’я;

- Вчителів школи подавати щоденні відомості загальношкільного обліку відвідування , запізнень на уроки , а також відповідності одягу учнів шкільній формі.

3. Учитель повинен розпочинати і закінчувати урок тільки по дзвінку, не запізнюватися на урок, не відпускати дітей з уроку раніше, не виганяти дітей з уроку. Учитель разом з класним керівником несе відповідальність за відсутність на уроці учнів.

4. За погодженням з профспілковим комітетом деяким групам працівників може встановлюватись інший час початку і закінчення роботи.

5. При відсутності педагога або іншого працівника закладу освіти заступник директора школи зобов’язаний терміново вжити заходів щодо його заміни іншим працівником. Працівник не має права відмовлятися від заміни профільних уроків без поважних причин.

6. Залучення окремих працівників до роботи в установлені для них вихідні дні допускається у виняткових випадках, за письмовим наказом (розпорядженням) керівника закладу освіти за погодженням профспілкового комітету. Робота у вихідний день може компенсуватися за погодженням сторін наданням іншого дня відпочинку, або оплатою згідно чинного законодавства (ст.73, 107 КЗпП України).

7. Директор школи залучає педагогічних працівників до чергування в закладі. Порядок та графік чергування і його тривалість затверджує керівник закладу за погодженням з профспілковим комітетом. Обов’язки чергового вчителя визначаються цими правилами і затверджуються за погодженням ПК директором школи.

Графік вивішується в учительській.

8. Позакласні заняття з предметів, робота гуртків та спортивних секцій проводиться за розкладом, затвердженим директором школи на І і ІІ півріччя.

9. Додаткові, індивідуальні та групові заняття з учнями, які потребують педагогічної підтримки, проводяться за розкладом, затвердженим директором школи на І і ІІ півріччя.

10. Вся робота школи повинна закінчуватись не пізніше 20 год. вечора.

11. Адміністрація школи повинна організовувати облік виходу співробітників на роботу і закінчення їх роботи.

12. Директор школи встановлює навчальне навантаження педагогічним працівникам на новий навчальний рік (до початку періоду відпусток) з урахуванням рекомендацій шкільних МО, а також з дотриманням принципів:

· наступності у викладанні предметів у класах;

· збереження об’єму навчального навантаження, забезпечення стабільності об’єму навчального навантаження протягом навчального року;

· забезпечення молодих спеціалістів навчальним навантаженням за фахом в обсязі, не менше кількості годин на ставку заробітної плати;

· встановлення навчального навантаження вище кількості годин на 1,5 ставки заробітної плати, а також неповного навчального навантаження тільки за згодою працівника.

13. Розклад уроків затверджується директором школи за узгодженням з профспілковим комітетом та СЕС міста. Розклад уроків враховує принцип педагогічної доцільності і максимальної економії часу педагогічного працівника.

14. Адміністрація школи за узгодженням з профспілковим комітетом складає графік чергових відпусток і доводить його до відома всіх працівників школи.

Вчителям і іншим педагогічним працівникам щорічні відпустки надаються, як правило, під час літніх канікул.

Відпустка, необхідна для санаторного лікування, може бути надана протягом навчального року при наявності стабільної заміни з предмета.

15. Під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, керівник закладу освіти залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи в наступних межах:

· з навантаженням до 9 годин - з 9.00 до 11.00

· з навантаженням до 18 годин - з 9.00 до 12.00

· з навантаженням до 27 годин - з 9.00 до 13.30

16.Графік надання щорічних відпусток складається на кожний календарний рік, погоджується з профспілковим комітетом. Надання відпустки працівникам оформляється наказом навчально-виховного закладу. Поділ відпустки на частини допускається на прохання працівника за умови, щоб основна її частина була не менше 14 днів (ст.12 Закону “Про відпустки”). Перенесення відпустки на інший строк допускається в порядку, встановленому чинним законодавством. Поділ відпустки на частини допускається під час виконання тимчасових обов’язків керівника закладу, заступниками директора школи або (за їх згодою) учителями школи.

17. Директор школи може надавати за окремі види роботи додаткові дні до відпустки, передбачені колективним договором. Забороняється ненадання щорічної відпустки протягом двох років підряд.

18. Педагогічним працівникам забороняється:

· змінювати на свій розсуд розклад занять, графіки роботи і графіки чергувань, графіки відпусток;

· подовжувати або скорочувати тривалість занять і перерв між ними;

· передоручати виконання трудових обов’язків (без відома директора школи).

Забороняється в робочий час:

· відволікати педагогічних працівників від їх безпосередніх обов’язків для участі в різних господарських роботах, заходах, не пов’язаних з навчальним процесом без письмового наказу директора школи;

· відволікання працівників закладу освіти від виконання професійних обов’язків, а також учнів, за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов’язаних з процесом навчання, забороняється, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством (медогляд, робота приписної комісії, тощо).

VІІ. Заохочення за успіхи в роботі

1. За зразкове виконання своїх обов’язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство в праці й за інші досягнення в роботі можуть застосовуватись заохочення, передбачені Положенням про преміювання працівників. Керівник закладу за сумлінну роботу і високі її результати може преміювати працівників закладу освіти з позабюджетних, спонсорських та інших коштів.

2. Працівникам, які успішно і сумлінно виконують свої трудові обов’язки, надаються в першу чергу переваги і соціальні пільги в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів закладів освіти. Таким працівникам надається також перевага при просуванні по роботі. Всі заохочення оголошуються в наказі, доводяться до відома всього колективу закладу освіти і заносяться до трудової книжки працівника

VІІІ. Стягнення за порушення трудової дисципліни

1. За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких заходів стягнення:

а/ догана;

б/ звільнення (ст.147 КЗпП)

Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до п. 3, якщо було попередження та п.п. 4, 7, 8 ст.40, ст.41 Кодексу законів про працю України.

2. До застосування дисциплінарного стягнення директор школи повинен вимагати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. У випадку відмови працівника дати письмові пояснення директором у присутності 2-х свідків складається відповідний акт. Дисциплінарні стягнення застосовуються директором школи безпосередньо після виявлення провини, але не пізніше одного місяця від дня її виявлення, не рахуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

3. За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.

4. Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівникові під розписку.

5. Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються. Власник або уповноважений ним орган має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу.

Директор школи: Павлова В.В. Голова ПК: Пилипенко С.В.

Миколаївська область

Вітовський район

--------------------------------------------------

Колективний договір

між адміністрацією і профспілковим комітетом Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ст.

Шевченківської сільської ради

на 2017 – 2021 роки

Схвалено на загальних зборах трудового колективу

Протокол № 1

від « 05» січня 2017 р.

1.Загальні положення

1.1.Колективний договір укладено на 2017 - 2021 роки.

1.2.Колективний договір, схвалений зборами трудового колективу Зеленогайської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів (протокол від «05 січня» 2017р. № 1) набуває чинності з дня його підписання – «05 січня » 2017р. і діє до ухвалення нового Колективного договору.

1.3.Сторонами Колективного договору є:

- адміністрація Зеленогайської загальноосвітньої школи в особі директора Павлової Валентини Василівни {далі Роботодавець; він представляє інтереси власника і має відповідні повноваження);

- профспілковий комітет первинної профспілкової організації Профспілки працівників освіти і науки України в особі Шаптали Ірини Рудольфівни [далі – Профспілковий комітет), який згідно зі статтею 247 Кодексу законів про працю України [далі – КЗпП), статтями 37; 38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15 вересня 1999 р. № 1045-ХІV представляє інтереси працівників навчального закладу у сфері праці, побуту, культури і захищає їх трудові, соціально-економічні права та інтереси, отримавши на це відповідні повноваження від трудового колективу.

1.4.Роботодавець визнає Профспілковий комітет єдиним повноважним представником усіх працівників у колективних переговорах.

1.5.Сторони зобов’язуються будувати свої взаємовідносини на принципах соціального партнерства, забезпечуючи паритетність представництва, рівноправність сторін, взаємну відповідальність, конструктивність і аргументованість як під час переговорів (консультацій) для укладання Колективного договору, внесення до нього змін і доповнень, так і під час вирішення всіх питань соціально-економічних і трудових відносин:

1.5.1.Профспілковий комітет зобов’язується сприяти ефективній роботі працівників властивими йому методами, усвідомлює свою відповідальність за реалізацію спільних з Роботодавцем цілей та необхідність підвищення якості й результативності праці.

1.5.2.Роботодавець бере на себе зобов’язання дотримуватися вимог чинного законодавства України, зокрема законодавства про колективні договори і угоди, працю, освіту та виконувати положення цього Колективного договору. Якщо порушення трудових і соціально-економічних прав працівників, невиконання зобов’язань Колективного договору буде зумовлено непередбаченими обставинами або незаконними діями вищих органів управління освітою, Роботодавець звільняється від відповідальності за умови, що профспілковий комітет було повідомлено про виникнення цих обставин.

1.6.Сторони підтверджують реальність забезпечення прийнятих і узгоджених зобов’язань, обов’язковість їх виконання Роботодавцем, працівниками і Профспілковим комітетом навчального закладу.

1.7.Положення Колективного договору поширюються на всіх працівників навчального закладу. Під час прийняття на роботу працівників ознайомлюють з Колективним договором під особистий підпис.

1.8.Колективний договір укладено відповідно до чинного законодавства України про працю, освіту, Генеральної, Галузевої та регіональної угод.

1.9.Зміни і доповнення до Колективного договору вносяться з ініціативи будь-якої зі Сторін після проведення переговорів (консультацій) і досягнення згоди та набувають чинності після схвалення загальними зборами трудового колективу.

1.10.Пропозиції кожної Сторони про внесення змін і доповнень до Колективного договору розглядаються спільно, відповідні рішення ухвалюються впродовж семи днів після отримання їх іншою Стороною.

1.11.Сторони домовилися, що в період дії цього Колективного договору, за умови виконання його положень, трудовий колектив висуватиме нові вимоги з питань, передбачених цим договором, лише у випадках поліпшення фінансово-економічного або внесення змін до угод вищих органів управління освітою, чинного законодавства, ухвалення яких зумовлює необхідність внесення змін та доповнень до Колективного договору, а також не використовуватиме такий засіб тиску на Роботодавця, як призупинення або повне (часткове) припинення роботи, тобто страйк.

1.12.Жодна зі сторін упродовж строку дії Колективного договору одноосібно не ухвалюватиме рішення, що змінюють його норми та зобов’язання або припиняють їх виконання.

1.13.Після схвалення проекту Колективного договору на зборах трудового колективу Сторони забезпечують його підписання у триденний термін.Після підписання Колективного договору Сторони спільно: подають його на повідомну реєстрацію до Управління соціального захисту населення. Упродовж двох днів після реєстрації Колективний договір розміщують на видному місці в навчальному закладі.

1.14.За три місяці до закінчення терміну дії цього Колективного договору з ініціативи будь-якої зі сторін розпочинаються переговори щодо укладення нового Колективного договору на наступний термін або продовження терміну його дії, для якого створюється відповідна комісія з однакової кількості представників сторін.

Термін роботи комісії визначається спільним рішенням Роботодавця і Профспілкового комітету навчального закладу.

2.Трудові відносини

2.1.Роботодавець зобов’язується:

2.1.1.Забезпечувати ефективну діяльність навчального закладу, враховуючи фактичні обсяги фінансування і раціонально використовуючи кошти для підвищення результатів роботи, поліпшення умов праці, побуту працівників.

2.1.2.Забезпечувати розвиток і зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу, раціональне використання наявного устаткування та обладнання, створення оптимальних умов для організації освітнього процесу.

2.1.3.Уживати заходів для морального і матеріального стимулювання сумлінної, якісної праці працівників.

2.1.4.Забезпечити розроблення посадових інструкцій для всіх категорій працівників навчального закладу та затвердити її за погодженням з Профспілковим комітетом.

2.1.5.Не застосовувати контрактну форму трудового договору з педагогічними працівниками крім випадків, коли працівник сам виявив бажання працювати за контрактом за наявності на це фінансових можливостей.

2.1.6.Відповідно до заявок забезпечувати працевлаштування в навчальний заклад молодих фахівців за отриманою ними спеціальністю, уклавши з ними безстроковий трудовий договір і встановивши педагогічне навантаження в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку заробітної плати.

2.1.7.Забезпечити наставництво над молодими спеціалістами, сприяти їх адаптації в колективі, професійному зростанню.

2.1.8.Укладати строкові трудові лише у разі, якщо трудові відносини не може бути встановлено на невизначений термін з урахуванням характеру майбутньої роботи, умов її виконання, інтересів працівника або в інших випадках, передбачених законодавством.

2.1.9.Здійснювати прийняття та звільнення працівників відповідно до вимог чинного законодавства.

2.1.10.Доводити до відома трудового колективу зміст нових нормативних документів, що стосуються трудових відносин, організації праці (впродовж двох днів після отримання відповідної інформації).

2.1.11.Попереджати виникнення індивідуальних і колективних трудових конфліктів, а у разі виникнення забезпечувати їх вирішення відповідно до норм чинного законодавства.

2.1.12.Суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування застосовувати за погодженням з профспілковим комітетом. 2.1.13.Забезпечувати дотримання вимог чинного законодавства щодо повідомлення працівників про запровадження нових і зміну діючих умов праці не пізніше ніж за два місяці до їх уведення.

2.1.14. Затверджувати навчальне педагогічне навантаження, графік відпусток з профспілковим комітетом.

2.1.15. Направляти педагогічних працівників на курси перепідготовки, семінари, конференції з питань законодавства про освіту ,трудового законодавства.

2.1.16. Забезпечити рівні права та можливості жінок і чоловіків ( ст. 18 Закону України « Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»).

2.2.Профспілковий комітет зобов’язується:

2.2.1.Забезпечувати постійний контроль за своєчасним уведенням в дію нормативних документів з питань трудових відносин, організації праці, розподілу навантаження тощо.

2.2.2.Роз’яснювати членам трудового колективу зміст нормативних документів із зазначених в пункті 2.2.1. цього Колективного договору питань, їхні права та обов’язки.

2.2.3.Сприяти зміцненню трудової дисципліни, дотриманню Правил внутрішнього трудового розпорядку. (дод.№1)

2.2.4. Попереджати виникнення індивідуальних ,колективних трудових конфліктів, брати участь у їх вирішенні відповідно до норм чинного законодавства.

2.2.5. Не рідше одного разу на два роки перевіряти дотримання законодавства про порядок ведення трудових книжок працівників навчального закладу.

2.2.6. Представляти інтереси виключно членів профспілки з питань, які потребують розв’язання місцевими і центральними органами виконавчої влади , правоохоронними органами , органами місцевого самоврядування та їх виконавчими органами і затребувати необхідну інформацію щодо їхнього розв’язання.

2.2.7. Забезпечувати захист виключно членів профспілки від незаконного звільнення шляхом перевірки підстав для звільнення з ініціативи Роботодавця , дотримання встановленої законодавством процедури звільнення відповідно до ст.43 КЗпП.

3. Забезпечення зайнятості працівників

3.1. Роботодавець зобов’язується:

3.1.1. Підтримувати чисельність працівників на рівні , встановленому нормативними актами Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України для організації освітнього процесу.

Забезпечувати стабільну роботу колективу; здійснювати вивільнення працівників лише у разі нагальної необхідності , зумовленої об’єктивними змінами в організації праці , зокрема у зв’язку ліквідацією , реорганізацією , перепрофілюванням , скороченням чисельності або штату працівників, неухильно дотримуючись при цьому норм законодавства , цього договору.

3.1.2. Письмово повідомляти Профспілковий комітетпро ймовірнуліквідацію, реорганізацію, перепрофілювання та інші зміни в організації праці не пізніше ніж за три місяці до запровадження цих змін з економічним обгрунтуванням та заходами забезпечення зайнятості працівників ,що вивільняються (п.4.2.2. Галузевої Угоди , п.4.25. Обласної Угоди).

3.1.3. При виникненні загрози масових звільнень ( понад 3% чисельності працівників впродовж календарного року) з моменту її виникнення розпочати переговори ( 30 днів) для максимального врахування всіх чинників , що впливають на збереження зайнятості працівників. (п.4.1.5. Галузевої Угоди, п.4.18. Обласної Угоди).

Надавати працівникам , яких попереджено про скорочення їх посад ,(за проханням) до 4 годин робочого часу на тиждень із збереженням заробітної плати для пошуку нової роботи.

3.1.4. При виникненні необхідності звільнення працівників відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП ( у разі зміни в організації праці, в тому числі ліквідації , реорганізації або перепрофілювання навчального закладу , скорочення чисельності або штату працівників).

3.1.4.1. Здійснювати вивільнення працівників лише після використання всіх можливостей для забезпечення їх роботою на іншому робочому місці , у тому числі за рахунок припинення трудових відносин із сумісниками , ліквідації суміщення тощо.

3.1.4.2. Повідомляти про тих працівників ,що вивільняються, службу зайнятості у встановлені законом терміни (ст.48 ЗУ « Про зайнятість населення»

3.1.4.3. При вивільнені працівників враховувати норми Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16 грудня 1993 р. № 3721-XІІ щодо рівності права на працю громадян пенсійного віку порівняно з іншими громадянами і заборони звільнення працівників з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку з досягненням працівником пенсійного віку(п. 5.3.5 Галузевої Угоди)

3.1.5. За відсутності повних тарифних ставок уникати прийняття на роботу нових працівників; не укладати нові трудові договори за три місяці до початку масових (понад 3% працюючих) вивільнень та на період таких звільнень.

3.1.6. Працівникам , звільненим відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП ( у разі зміни в організації праці , в тому числі реорганізації або штату працівників), упродовж року з дня звільнення надавати право поворотного прийняття на роботу за умовами потреби у працівниках, кваліфікація яких аналогічна звільненим .

Переважне право на укладання трудового договору при поворотному прийнятті на роботу мають особи, зазначені у статті 42- 1 КЗпП , зокрема (при однакових умовах результативності праці й кваліфікації).

3.1.7. Забезпечувати працевлаштуванням зареєстрованих у службі зайнятості педагогічних працівників на вільні і новостворені робочі місця відповідно до кваліфікаційних вимог, віддаючи перевагу професійно досвідченим, випускникам педагогічних навчальних закладів.(п.4.2.3 Галузевої угоди)

3.1.8 З метою створення педагогічним працівникам відповідних умов праці ,які б максимально сприяли забезпеченню продуктивної зайнятості та зарахування періодів трудової діяльності до страхового стажу для призначення відповідного виду пенсії:

- при звільненні педагогічних працівників вивільнені години розподіляти у першу чергу між тими працівниками, які мають неповне тижневе навантаження;

- залучати до викладацької роботи керівних , педагогічних та інших працівників закладів освіти, установ лише за умови забезпечення штатних педагогічних працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку;

- передавати уроки з окремих предметів у початкових класах, в то числі уроки іноземної мови , фізичної культури, образотворчого мистецтва , музики, інформатики лише спеціалістам за наявністю об’єктивних причин та обязкової згоди учителів початкових класів, забезпечуючи при цьому оплату праці відповідно до положень п.74 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти(п. 4.2.7 Галузевої угоди)

3.1.9. Не допускати зменшення обсягу навчального навантаження особам передпенсійного віку. (п. 4.2.9. Галузевої Угоди)

3.2. Профспілковий комітет зобов’язується:

3.2.1. Здійснювати роз’яснювальну роботу з питань трудових прав та соціально – економічних інтересів працівників , що вивільняються

3.2.2. Забезпечувати захист працівників, що вивільняються , відповідно до чинного законодавства.

3.2.3. не знімати з профспілкового обліку працівників, що вивільняються, до їх працевлаштування ( окрім випадків подання особистої заяви про зняття з обліку).

3.3. Сторони домовилися:

3.3.1. Застосувати при оптимізації навчального закладу звільнення працівників за скороченням штатів або чисельності працюючих лише як крайній засіб, коли вичерпані всі можливості їх працевлаштування (п.4.2.8 Галузевої Угоди)

3.3.2 Не допускати звільнення працівників закладу при зміні власника, зокрема при створенні об’єднаних територіальних громад(п.4.2.10 Галузевої угоди)

4. Регулювання виробничих, трудових відносин. Режим праці .

4.1. Роботодавець зобов’язується:

4.1.1. Встановити на час дії цього Колективного договору тривалість робочого часу , що не перевищує встановлену чинним законодавством про працю.

4.1.2. Застосовувати режим скороченого робочого часу для працівників віком від 16 до 18 років 36 годин на тиждень.

4.1.3. Організувати облік часу початку і закінчення роботи.

4.1.4. Встановлювати режим роботи навчального закладу за погодженням з відділом освіти ,молоді та спорту ( органом охорони здоров’я). Порядок роботи навчального закладу , графіки змінності тощо встановлювати згідно з Правилами внутрішнього трудового розпорядку , з якими працівникинавчального закладу ознайомлюються під розпис.Графіки змінності погоджуються з профкомом та доводяться до відома працівника під розпис за місяць.

4.1.5 При складанні розкладу уроків враховувати принцип педагогічної доцільності і максимальної економії часу, надання вільного дня для методичної роботи або ознайомлення з досвідом інших педагогічних працівників.

4.1.6. Створювати умови для використання педагогічними працівниками вільних від навчальних занять та виконання іншої педагогічної роботи за розкладом окремих днів тижня з метою підвищення кваліфікації ,самоосвіти, підготовки до занять тощо за межами навчального закладу( п. 5.3.1 Галузевої Угоди).

4.1.7. При складанні розкладів уроків уникати нераціональних витрат часу педагогічних працівників, які здійснюють викладацьку роботу, забезпечувати безперервну послідовність проведення уроків, не допускати тривалих перерв між заняттями( так званих «вікон»)(п. 5.3.2 Галузевої Угоди)

4.1.8. Забезпечити встановлення педагогічного навантаження працівників ( на тиждень) в обсягах , що відповідають ставці заробітної плати ( посадовому окладу).

4.1.9. Забезпечити педагогічних та інших працівників навчального закладу роботою у межах встановленої тривалості робочого тижня ( для педагогічних працівників – педагогічного навантаження) на ставку заробітної плати. Запровадження тривалості робіт , обсягу навантаження менше ніж на ставкузаробітної плати можливе лише за письмовою угодою між Роботодавцем і працівником (за наявності письмової згоди працівника).

Не допускати зменшення тривалості робіт ( обсягу навантаження) за одностороннім рішенням ( наказом) Роботодавця незалежно від причин , що зумовили прийняття такого рішення ( видання наказу).

4.1.10. Запровадження для деяких категорій працівників ( наприклад , сторожів) підсумованого обліку , робочого часу здійснювати за погодженням з Профспілковим комітетом ( дод.№ 2 Положення про підсумковий облік робочого часу)

4.1.11. Без нагальної необхідності та згоди працівників не залучати їх до виконання функцій , що не входять до їхніх посадових обов’язків. За наявності згоди на виконання інших видів робіт розв’язувати питання про відповідну компенсацію на підставі угоди між Роботодавцем і працівником з виданням наказу про залучення до роботи та компенсацію.

4.1.12. Тимчасове переведення на іншу роботу , не обумовлену трудовим договором , або на час простою здійснювати лише за згодою працівника з оплатою роботи відповідно до чинного законодавства.

4.1.13. У разі застосування неповного робочого дня ( тижня) норму робочого часу визначати угодою між Роботодавцем і Працівником. При цьому не обмежувати об’єм трудових прав працівника , який працює на умовах неповного робочого часу.

4.2. Профспілковий комітет зобов’язується:

4.2.1. Роз’яснювати працівникам зміст нормативних актів про робочий час та нормування праці.

4.2.2. Забезпечувати постійний контроль за своєчасним і правильним застосуванням Роботодавцем законодавства про працю , освіту , положень цього договору в частині , що стосується режиму робочого часу, графіків роботи , розподілу педагогічного навантаження тощо.

4.2.3. Сприяти своєчасному вирішенню конфліктних ситуацій, пов’язаних з розподілом педагогічного навантаження та з інших питань щодо режиму робочого часу.

4.3 Сторони домовилися, що:

4.3.1.Періоди, впродовж яких у навчальному закладі не здійснюється навчальний процес ( освітня діяльність) у зв’язку із санітарно – епідеміологічними ,кліматичними чи іншими, не залежними від працівників обставинами , є робочим часом педагогічних та інших працівників. У зазначений час працівники залучаються до роботи відповідно до наказу керівника за погодженням з профкомом. (п.5.2.1.- Галузевої Угоди, п.4.20.- Обласної Угоди)

4.3.2 Залучення вчителів , які здійснюють індивідуальне навчання дітей за медичними показаннями , а також асистентів учителів до виконання іншої роботи у канікулярний період здійснюється в межах кількості годин навчального навантаження ,установленого при тарифікації до початку канікул (п. 5.2.2 Галузевої Угоди).

4.3.3. Тривалість робочого часу педагогічних працівників , залучених до роботи у в оздоровчих таборах з денним перебуванням на базі загальноосвітньої школи, не може перевищувати кількості годин, встановлених при тарифікації до початку начального року.( п.5.2.3 Галузевої Угоди).

5. Час відпочинку

5.1. Роботодавець зобов’язується:

5.1.1. Визначати тривалість відпусток і порядок їх надання працівникам , керуючись Законом України «Про відпустки», постановою Кабінету Міністрів України « Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти , навчальних ( педагогічних) частин ( підрозділів) інших установ і закладів , педагогічним , науково – педагогічним працівникам та науковим працівникам» від 14 квітня 1997 р. № 346 ( із змінами та доповненнями).Передбачити відпустки медичній сестрі , бібліотекарю , технічним працівникам -24 календарні дні, інвалідам 1-11 групи -30 календарні дні, інвалідам 111 групи – 26 календарні дні.

5.1.2. Щороку розробляти та погоджувати з Профспілковим комітетом , затверджувати і доводити до відома працівників графік відпусток на поточний рік , дотримання якого є обов’язковим як для Роботодавця , так і для працівників(дод.17)

Про дату початку відпустки обов’язково повідомляти працівника письмово не пізніше , ніж за два тижні до встановленого графіком відпусток терміну. (Постанова № 213 від 20..07.1984 року « Про Типові правила внутрішнього трудового розпорядку)

5.1.3. Перенесення щорічної відпустки на інший період з ініціативи Роботодавця допускати лише у випадках , встановлених статтею 11 Закону України « Про відпустки» ( із змінами внесеними згідно із Законом № 1096 –ІV від 10.07.2003). Обов’язково узгоджувати таке перенесення відпусток з Профспілковим комітетомза наявності письмової угоди працівника ( із змінами внесеними згідно із Законом № 1096 – ІV від 10.07.2003).

Не допускати ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років поспіль.

5.1.4. Надавати додаткові оплачувані відпустки за ненормований робочий день тривалістю 7 (3) календарних днів (дод.№ 3).

5.1.5 Надавати додаткові оплачувані відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці за результатами атестації ( дод. № 4 ).

5.1.6. Жінкам, які працюють і мають двох або більше дітей , або дитину-інваліда ,або , яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку ,який виховує дитину без матері, а також особі ,яка взяла дитину під опіку, прийомних батьків надається щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) .

За наявністю декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів (ст. 19 Закону України «Про відпустки») (дод.№ 5).

5.1.7. Надавати додаткові відпустки у разі

- шлюбу або призову на строкову військову службу родича по крові -3 календарних днів;

- шлюбу дітей - 3 календарних днів;

- смерті близьких родичів – 3 календарних днів;

- переїзду сім'ї працівника на нове місце проживання – 2 календарних днів;

- вступу дитини до 1 класу навчального закладу – один календарний день. (1 вересня).(п.5.3.11. Галузевої Угоди, 4.50. Обласної Угоди).

За відсутності коштів для оплати зазначених відпусток надавати їх без збереження заробітної плати за заявою працівника.

5.1.8. Безперешкодно за бажанням праціваника надавати без збереження заробітної плати у випадках, встановлених статтею 25 Закону України «Про відпустки».

5.1.9.За сімейними обставимами та з інших причин, не зазначених у статті 25 Закону України «Про відпустки», надавати працівникам за їх заявою відпуски без збереження заробітньої плати на строк, обумовлений угодою між працівником та власником, але не більше 15 календарних днів на рік.

5.1.10 Відпустки без збереження заробітньої плати надавати працівникам лише за їх особистими письмовими заявами.

5.1.11. Час відпустки без збереження заробітньої плати (ст. 25, 26 Закону України «Про відпустки») включити до стажу, що дає право на щорічну основну відпустку (4 ч.1 ст. 9 Закону України «Про відпустки» зі змінами, внесеними згідно із Законами України від 2 листопада 2000 р. № 2073-ІІІ, від 12 січня 2005 р. №2318-ІУ).

5.1.12. За бажанням працівника частину щорічної відпустки замінювати грошовою компенсацією. При цьому тривалість фактично наданої працівнику щорічно і додаткової відпусток не повинна бути меншою 24 календарних днів.

5.1.13. Не допускати роботу в святкові і вихідні дні. Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні здійснювати у виняткових випадках, передбачених законодавством, з дозволу Профспілкового комітету згідно з письмовим наказом. Робота у вихідні дні може компенсуватися за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі( ст. 71,107 КЗпП ).

5.2. Профспілковий комітет зобов’язується:

5.2.1. Контролювати дотримання Роботодавцем законодавства про час відпочинку працівників і відповідних пунктів цього договору , погоджуючи питання згідно з чинним законодавством , а також вирішувати можливі конфліктні ситуації.

5.3. Сторони домовилися:

5.3.1. За працівником ,який перебуває у будь – якій відпустці , зберігається його місце роботи.

5.3.2. Роботодавець за погодженням з Профспілковим комітетом у виняткових випадках на користь трудового колективу для створення кращих умов відпочинку може перенести день відпочинку на інший день, щоб об’єднати його з найближчим святковим або неробочим днем.

6. Нормування і оплата праці

6.1. Роботодавець зобов’язується:

6.1.1. Зміни до штатного розпису, тарифікації погоджувати з Профспілковим комітетом.

6.1.2. Під час прийняття працівника на роботу ознайомлювати його під підпис з чинними умовами оплати праці, наявними пільгами й превагами. При їх зміні повідомляти працівника про це під підпис.

6.1.3. Роботу працівників навчального закладу оплачувати за тарифними ставками , посадовими окладами відповідно до виконуваної роботи, посади, залежно від професії та кваліфікації, складності та умов виконання роботи. Конкретні розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників визначати відповідно до «Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та відповідних нормативно-правових актів».

Контролювати своєчасність виплати заробітної плати працівникам двічі на місяць: за першу половину місяця 16 остаточний розрахунок 28, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата(дод.№6-9)

6.1.4.Заробітну плату за весь період відпустки, а також матеріальну допомогу на оздоровлення, виплачувати працівнику не пізніше, ніж за три дні до початку відпустки.

6.1.5.При кожній виплаті заробітної плати інформувати працівників про її загальну суму з розшифруванням видів виплат, розмірів, підстав для здійснення відповідних утримань та сум, які підлягають виплаті.

6.1.6.Атестацію педагогічних працівників здійснювати відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 6 жовтня 2010 р. № 930.(дод.№15)

6.1.7.Забезпечити періодичне ( не рідше одного разу на п’ять років) підвищення кваліфікації педагогічних працівників та відповідні гарантії й компенсації при цьому (збереження середнього заробітку, оплата витрат на відрядження, зокрема вартості проїзду, добових тощо)(дод.№16)

6.1.8.Забезпечувати оплату праці працівників, які здійснюють заміну тимчасово відсутніх працівників будь-яких категорій у розмірі 100%.

6.1.9 Забезпечувати виплату доплат за суміщення професій, посад, розширення зони обслуговування, виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників без звільнення від своєї основної роботи з використанням для цього всієї економії фонду заробітної плати за відповідними посадами у розмірі до 50%.

6.1.10.Забезпечити підвищення посадових окладів працівникам навчального закладу за окремі види роботи, передбачені нормативно-правовими актами.

6.1.11.Забезпечувати своєчасне й правильне встановлення та виплату працівникам заробітної плати з урахуванням зміни розміру мінімальної заробітної плати, освіти, стажу роботи, кваліфікаційної категорії, педагогічних звань тощо.

6.1.12.За роботу в шкідливих умовах праці здійснювати доплату до тарифної ставки (посадового окладу) у розмірі 4% тарифної ставки (посадового окладу). Оцінювання умов праці на кожному робочому місці здійснювати на підставі наказу про результати атестації робочих місць.

Доплати, пов’язані з умовами праці при погодинній оплаті праці, нараховувати за фактично відпрацьований час на робочих місцях.

6.1.13.Забезпечити преміювання працівників відповідно до Положення про преміювання (дод. № 10 ).

6.1.14.Преміювання працівників здійснювати за рахунок коштів фонду матеріального заохочення, економії фонду заробітної плати, позабюджетних коштів .

При цьому забезпечити реалізацію права Профспілкового комітету на оперативне одержання у будь-який час відомостей про наявність економії фонду заробітної плати та її конкретні розміри.

6.1.15.Виплачувати педагогічним працівникам відповідно до пункту 1 статті 57 Закону України «Про освіту»:

- надбавки за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи:

Понад 3 роки – 10%;

Понад 10 років – 20%;

Понад 20 років – 30%;

- допомогу на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічних відпусток;

- щорічну грошову винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків відповідно до Положення ( дод. № 11 )

6.1.16. Не ухвалювати в односторонньому порядку рішень, що змінюють встановлені чинним законодавством та цим Колективним договором умови оплати праці.

6.1.17. Встановлювати працівникам надбавки до заробітної плати за :

високі досягнення в праці;

- виконання особливо важливої роботи (на час її виконання);

- складність, напруженість у роботі.

Зважати, що граничний розмір зазначених надбавок для одного працівника не повинен перевищувати 50% посадового окладу (ставки заробітної плати).

Конкретний розмір надбавки встановлювати за погодженням з Профспілковим комітетом.

6.2. Профспілковий комітет зобов’язується:

6.2.1. Здійснювати контроль за дотриманням у навчальному закладі законодавства про оплату праці.

6.2.2. Сприяти наданню працівникам необхідної консультативної допомоги з питань оплати праці.

6.2.3. Ініціювати питання про залучення до дисциплінарної, адміністративної матеріальної відповідальності відповідно до чинного законодавства осіб , винних у невиконанні вимог законодавства про оплату праці, умов цього Колективного договору, що стосуються оплати праці.

6.2.4. Представляти інтереси працівника під час розгляду його трудового спору з оплати праці в комісії з трудових спорів.

6.2.5. На прохання працівника представляти його інтереси щодо оплати праці в суді.

6.2.6. Звертатися до органів прокуратури щодо наявності порушень законодавства з метою забезпечення ними перевірки виконання законів на підставі заяв громадян та іншої інформації.

6.2.7. Інформувати Управління Держпраці у Миколаївській області про факти порушень умов оплати праці. Вимагати притягнення до відповідальності посадових осіб , винних у порушенні законодавства про оплату праці.

6.3. Сторони домовилися:

6.3.1. Своєчасно інформувати трудовий колектив про нормативні акти з питань заробітної плати, соціально - економічних пільг, пенсійного забезпечення , а також забезпечити гласність умов оплати праці, порядку здійснення доплат , надбавок , винагород, премій , інших заохочувальних або компенсаційних виплат.

7. Соціально – трудові пільги , гарантії , компенсації

7.1. Роботодавець зобов’язується:

7.1.1. Сприяти вирішенню питань щодо регулярного безоплатного підвезення у сільській місцевості до місця роботи і додому педагогічних працівників.

7.1.2. У разі захворювання педагогічного працівника , яке унеможливлює виконання ним професійних обов’язків і обмежує перебування в дитячому колективі або у разі тимчасового переведення з певних обставин на іншу роботу, зберігати за працівником попередній середній заробіток. У разі хвороби або каліцтва середні заробіток виплачувати до відновлення працездатності або встановлення інвалідності.

7.1.3 Сприяти вирішенню питання щодо проведення обов’язкових медичних оглядів педагогічних працівників.

7.2.Профспілковий комітет зобов’язується:

7.2.1. Сприяти членам трудового колективу у відведенні їм земельних ділянок для організації садових товариств , городів, житлового будівництва. Здійснювати контроль за своєчасним забезпеченням педагогічних працівників гарантованими державою безоплатним житлом та комунальними послугами. Інформувати про стан справ місцеві органи виконавчої влади.

7.2.2 Забезпечити проведення «днів здоров я», виїздів на природу тощо.

7.2.3.Організовувати проведення спортивних змагань, турнірів,оглядів художньої самодіяльності та інших культурно-масових та спортивних заходів (п.8.2.13 Галузевої Угоди).

8.Охорона праці і здоров’я

8.1. Роботодавець зобов’язується:

8.1.1. До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором провести з ним необхідний, інструктаж, роз’яснити під підпис його права, обов’язки, інформувати про умови праці, право на пільги та компенсації за роботу в особливих, шкідливих умовах відповідно до чинного законодавства про охорону праці і цього Колективного договору.

8.1.2.Створювати у навчальному закладі в цілому і на кожному робочому місці безпечні умови праці відповідно до встановлених норм.

8.1.3.Своєчасно вживати комплексних заходів для виконання нормативів безпеки, охорони праці, підвищення рівня охорони праці, запобігання випадків виробничого травматизму, професійних захворювань, аварій і пожеж.

8.1.4. Забезпечувати дотримання посадовими особами та працівниками вимог законодавчих актів, які регулюють питання охорони праці та прав працівників у сфері охорони праці.

8.1.5. Створити систему управління охорони праці , призначити посадових осіб для забезпечення вирішення конкретних питань з охорони праці, розробити і затвердити інструкції про їхні обов’язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій ,забезпечити навчання (1 раз на три роки) з питань охорони праці.

8.1.6. Організовувати своєчасне та якісне розслідування нещасних випадків, професійних захворювань відповідно до вимог чинного законодавства про охорону праці. Не допускати проведення таких розслідувань без участі представників Профспілкового комітету.

8.1.7. Забезпечувати усунення причин ,що викликають нещасні випадки, професійні захворювання, та здійснювати профілактичні заходи для їх попередження.

8.1.8. Проводити атестацію робочих місць за умовами праці. Ознайомлювати працівників з результатами атестації їх робочих місць під підпис.

8.1.9 Розробити заходи , щодо покращення стану безпеки, гігієни праці, виробничого середовища та профілактики травматизму в навчальному закладі (додаток №12 ).

8.1.10 Здійснювати додаткову оплату за роботу в нічний час ( з 10-ї години вечора до 6-ї години ранку) працівникам, які за графіками роботи працюють у цей час, у розмірі 40% посадового окладу (ставки заробітної плати) (п.6.3.7. Галузевої Угоди ,п.4.57. обласної Угоди).

8.1.11. За погодженням з профспілковим комітетом розробляти і затверджувати положення ,інструкції ,інші акти з охорони праці та безпеки життєдіяльності,

що діють у межах навчального закладу і встановлюють правила виконання робіт та поведінки працівників на території навчального закладу , в приміщеннях , кабінетах , на робочих місцях відповідно до нормативно - правових актів з охорони праці.

8.1.12. Забезпечувати безкоштовне проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних медичних оглядів працівників навчального закладу, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року. Користуватися правом притягнення до дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку працівників , що ухиляються від проходження обов’язкового медичного огляду ,а також забезпечити відсторонення їх від роботи без збереження при цьому заробітної плати до проходження медичного огляду. На час проходження медичного огляду зберігати за працівником місце роботи і середній заробіток.

8.1.13. Проводити навчання і перевірку знань з питань охорони праці працівників , зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою (1р.на 3 місяці). Не допускати до роботи осіб , які не пройшли інструктаж з охорони праці і техніки безпеки ,а у разі необхідності – навчання та перевірку знань.

8.1.14. Забезпечувати відповідно до затверджених норм видавання у визначені терміни спецодягу та миючих засобів ( додаток № 13-14)

8.1.15. Надавати представникам Профспілкового комітету навчального закладу всю необхідну їм інформацію з питань умов , охорони праці ,безпеки життєдіяльності ,санітарно-побутового і медичного забезпечення , витрачання коштів ,передбачених для здійснення заходів з охорони праці. Своєчасно вживати заходів для врахування подань та висновків ,надавати аргументовані відповіді в семиденний термін після їх отримання.

8.1.16. Здійснювати адміністративно-громадський контроль за дотриманням працівниками навчального закладу норм і правил з охорони праці та безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу, а також за використанням засобів захисту.

8.1.17. Забезпечити контроль за виконанням вимог щодо створення здорових безпечних умов праці і навчання для учасників навчально-виховного процесу відповідно до Кодексу цивільного захисту України , Законів України « Про охорону праці», «Про дорожній рух», « Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»

8.1.18. Вживати термінових і необхідних заходів для надання допомоги потерпілим у разі виникнення нещасних випадків у навчальному закладі, залучаючи у разі потреби аварійно - рятувальні формування.

8.1.19. Зберігати за працівником, що втратив працездатність у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або профзахворюванням , місце роботи (посаду) і середню заробітну плату на весь період до відновлення працездатності або визнання його в установленому порядку інвалідом. У разі неможливості виконання потерпілим колишньої роботи забезпечити його перепідготовку та працевлаштування, встановити пільгові умови і режим роботи.

8.1.20.Розробити і забезпечити виконання заходів щодо подальшої експлуатації шкільної споруди , шкільного автобусу інших засобів виробництва.

8.1.21. Сприяти участі у Всеукраїнському громадському огляду-конкурсу з охорони праці відповідно до Положення, затвердженого Постановою колегії Міністерства освіти , науки, молоді і спорту України та Президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Протокол №1Ґ6-22 від 23.01..2013 року, Протокол № П-18-3 від 10.12.2012 .

8.1.22. Дотримуватися нормативних актів у сфері охорони праці щодо прав жінок ,неповнолітніх та інвалідів.

8.1.23. Забезпечити безперешкодний доступ представників Профспілки з питань охорони праці , технічних інспекторів праці Профспілки до навчального закладу відповідно до вимого ст. 41 Закону України « Про охорону праці» ст.259 Кодексу законів про працю України ст. 38 Закону України « Про професійні спілки, їх права па гарантії діяльності».

8.1.24 Проводити роз’яснювальну роботу серед працівників з профілактики ВіЛ-СНіДУ.

8.2. Профспілковий комітет зобов’язується:

8.2.1. Забезпечити активну участь представників профспілкової організації

Навчального закладу з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, соціального страхування у розв’язанні питань створення безпечних умов праці, попередження випадків травматизму і захворювань ,оздоровлення та працевлаштування у разі погіршення стану здоров’я працівників.

8.2.2. Захищати права працівників навчального закладу на безпечні умови праці. У разі виникнення небезпеки для життя і здоров’я працівників вимагати припинення відповідних робіт.

8.2.3. Сприяти Роботодавцеві , профспілковим і державним органам у здійсненні заходів для забезпечення виконання у навчальному закладі вимог законодавства України про охорону праці і здоров’я.

8.2.4. Організовує навчання профспілкового активу щодо підвищення рівня громадського контролю за виконанням керівником вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці

8.2.5. Вносити пропозиції Роботодавцю про заохочення посадових осіб і працівників ,а також стимулювати їх за активну участь у здійсненні заходів , спрямованих на поліпшення умов і охорони праці з урахуванням можливостей профспілкової організації.

8.2.6. Вносити пропозиції для попередження виникнення можливих аварійних ситуацій, виробничого травматизму і професійних захворювань.

8.2.7. Організовувати роботу для надання допомоги травмованим і хворим працівникам навчального закладу , зокрема для розв’язання побутових питань, придбання медикаментів, отримання своєчасної медичної допомоги.

8.2.8. Сприяти працівникам у виконанні ними зобов’язань з охорони праці та організувати відповідний громадський контроль.

8.2.9. Перевіряти виконання Роботодавцем і адміністрацією навчального закладу пропозицій представників профорганізації з питань охорони праці ,домагаючись їх реалізації.

8.2.10. Не рідше двох разів на рік виносити на обговорення трудового колективу результати спільної роботи щодо забезпечення контролю за охороною праці.

8.3. Працівники навчального закладу зобов’язуються:

8.3.1. Піклуватися про особисту безпеку і здоров’я ,а також про безпеку учнів ((вихованців) , оточуючих.

8.3.2. Вивчати і виконувати вимоги нормативно - правових актів з охорони праці, безпеки життєдіяльності ,правила поводження з устаткуванням і технічними засобами навчання ,користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

8.3.3. Проходити у встановленому чинним законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

8.3.4. Негайно повідомляти Роботодавця про небезпеку , нещасний випадок; вживати заходів щодо їх попередження та ліквідації, надавати першу допомогу потерпілим.

8.3.5. Відповідати за порушення вимог, зазначених у цьому розділі Колективного договору.

9. Гарантії діяльності профспілкової організації

9.1. Роботодавець зобов’язується:

9.1.1. Утримуватися від яких – не будь дій, що можуть вважатися втручанням у статутну діяльність Профспілки.

Створювати необхідні умови для нормальної діяльності профспілкової організації та Профспілкового комітету:

- надавати приміщення для проведення профспілкових зборів і засідань профспілкового комітету;

- сприяти друкуванню і розмноженню відповідної інформації;

- безкоштовно надавати приміщення для потреб Профспілкового комітету опаленням ,освітленням , забезпеченням прибирання;

- за наявності умов надавати приміщення для обладнання кабінету Профспілкового комітету;

- безкоштовно надавати Профспілковому комітету можливість користуватися технічними засобами , засобами зв’язку , транспортом, розмножувальною технікою тощо.

9.1.2. Забезпечити голові та членам Профспілкового комітету безперешкодний доступ для спілкування з Роботодавцем, надавати для здійснення контролю книги наказів ,трудові книжки працівників ,документи щодо обліку робочого часу , відпусток , заяви й скарги працівників та книгу їх реєстрації, документи з тарифікації , атестації працівників , відомості та інші документи з питань заробітної плати тощо.

9.1.3. Голові й членам Профспілкового комітету , не звільненим від основної роботи , надавати вільний від роботи час ( не менше три години на тиждень) із збереженням середнього заробітку для виконання громадських обов’язків на користь трудового колективу, участі в консультаціях і переговорах , роботі виборних профспілкових органів , зокрема вищих ( п.10.2.6 Галузевої Угоди)

9.1.4. Надавати виключно членам профспілки вільний від роботи час , відпустку зі збереженням заробітної плати( до 6 днів) на період профспілкового навчання, участі в роботі профспілкових органів , ведення колективних переговорів, виконання інших профспілкових обов’язків (п.10.2.7 Галузевої Угоди).

9.1.5. Надавати Профспілковому комітету необхідну інформацію з питань , що стосуються змісту цього Колективного договору , сприяти реалізації права профспілки на захист трудових, соціально – економічних прав та інтересів правників.

9.1.6. Не перешкоджати відвідуванню та огляду виробничих , побутових , інших приміщень , робочих місць Профспілковим комітетом , перевіркам дотримання законодавства України про працю , охорону та оплату праці , ведення трудових книжок , надання , облік і використання відпусток тощо , розміщенню інформації Профспілкового комітету в приміщеннях; і на території; навчального закладу в доступних для працівників місцях, своєчасно ( у тижневий термін) розглядати пропозиції Профспілкового комітету про усунення виявлених ними порушень, в такий самий термін надавати йому письмову відповідь щодо вжитих заходів.

9.1.7. Не змінювати умови трудового договору , не притягати до дисциплінарної відповідальності членів Профспілкового комітету, а також членів комісії з трудових спорів без згоди на це Профспілкового комітету.

9.1.8. Звільнення членів профспілкового комітету , його голови профспілкового комітету (профорганізатора) , крім випадків дотримання загального порядку , здійснювати за попередньою згодою профспілкового комітету і вищого профспілкового органу.

9.1.9. Не допускати звільнення ( з ініціативи Роботодавця) працівників, яких було обрано до Профспілкового комітету протягом року після закінчення терміну обрання , окрім випадків, передбачених частиною 4 ст.41 Закону України «про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» ( в редакції Закону № 2886-111 від 13.12.2001). Така гарантія не надається працівникам у разі дострокового припинення повноважень через неналежне виконання своїх обов’язків як членів Профспілкового комітету або за власним бажанням, крім випадків коли це зумовлено станом здоров’я.

9.1.10. Забезпечити безготівковий порядок сплати членських профспілкових внесків згідно з особистими заявами членів профспілки з подальшим їх перерахуванням на рахунки відповідних профспілкових органів не пізніше трьох банківських днів після виплати заробітної плати працівникам;

Законодавчі підстави: Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» ст.42.

9.1.11. Погоджувати з Профспілковим комітетом зміну умов трудового договору, оплату праці, притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників , які є членами Профспілкового комітету.

9.2. Профспілковий комітет зобов’язується:

9.2.1. Використовувати надані; чинним законодавством України про працю , освіту профспілки , а також цим Колективним договором права для захисту трудових і соціально – економічних прав та інтересів працівників навчального закладу.

10. Контроль і відповідальність

10.1. Роботодавець зобов’язується:

10.1.1.Контроль за виконанням Угоди здійснювати спільно з комісією (додаток № 18).

10.1.2. В установленому законом порядку:

- притягати до відповідальності осіб ,винних у невиконанні зобов’язань

( положень) цього Колективного договору ,неналежному (невчасному) їх виконанні, порушенні законодавства про колективні договори;

- відшкодовувати моральні збитки ,нанесені працівникам ,якщо порушення їх законних прав призвело до моральних страждань ,втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових умов для організації свого життя за рішенням суду.

10.1.3. При звільненні згідно з частиною 3 статті 38 КЗпП виплачувати працівнику вихідну допомогу в розмірі не менше тримісячного середнього заробітку (ст. 44 КЗпП)

10.1.4. Роботодавець зобов’язується забезпечити друкування ,подання на реєстрацію трьох примірників цього Колективного договору і розмноження його після реєстрації в кількості трьох екземплярів.

10.2. Профспілковий комітет зобов’язується:

10.2.1. Вимагати від Роботодавця розірвання трудового договору (контракту) з ним ,якщо він порушує законодавство про працю ,профспілки ,не виконує зобов’язань цього Колективного договору.

10.3. Сторони зобов’язуються:

10.3.1. Спільно визначати необхідні заходи для організації виконання цього Колективного договору.

10.3.2. Здійснювати контроль за виконанням цього Колективного договору як самостійно кожною із сторін ,так і спільно.

10.3.3 Сторони забезпечують контроль за виконанням Колективного договору. Не рідше одного разу на рік аналізувати і узагальнювати хід виконання Договору, у разі невиконання окремих положень здійснювати додаткові заходи щодо їх реалізації.

Здійснювати (перед звітами) комісією з однакового числа представників кожної зі сторін перевірку стану виконання зобов’язань і положень цього Колективного договору з оформленням відповідних актів перевірки , зміст яких доводити до відома трудового колективу; акти зберігати у представників сторін упродовж строку дії цього Колективного договору.

10.3.4. Періодично(один раз в квартал) проводити зустрічі для взаємного інформування про стан виконання зобов’язань.

10.3.5. При невчасному виконанні або невиконанні зобов’язань (положень) цього Колективного договору аналізувати причини та вживати необхідних заходів для забезпечення реалізації його положень.

Директор школи Голова профспілкового комітет

Павлова В.В. Шаптала І.Р.

_______________________ ________________________ (дата) (дата)

Кiлькiсть переглядiв: 1655

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Демонстраційний сайт загальноосвітньої школи

Миколаївська область, Миколаївський район, с. Зелений Гай, вул. Шкільна, 1

Дата останньої зміни 28 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!