Висновок № 5 від 04.11.2016

щодо результатів атестаційної експертизи

Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Вітовської районної ради Миколаївської області

та рекомендації щодо підвищення якості надання освітніх послуг

навчальним закладом

Відповідно до річного плану роботи відділу освіти, молоді та спорту Вітовської райдержадміністрації на 2016 рік, згідно з наказом начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації від 16.09.2016 № 226 «Про проведення атестаційної експертизи Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів Вітовської районної ради Миколаївської області» та відповідно до Порядку державної атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів (наказ МОН України 30.01.2015 № 67), з метою визначення відповідності навчального закладу державним стандартам загальної середньої освіти та надання організаційно-методичної допомоги закладу освіти, експертною комісією відділу освіти в період з 17.10.2016 по 04.11.2016 здійснено атестаційну експертизу діяльності вищезазначеного навчального закладу.

Атестаційну експертизу проводила комісія у кількості 12 спеціалістів, які забезпечили експертну перевірку всіх напрямків діяльності загальноосвітнього навчального закладу згідно з робочою програмою, затвердженою начальником відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації від 17.09.2016.

Юридична адреса навчального закладу: 57262 Миколаївська область, Вітовський район, село Зелений гай,вул. Шкільна,1, т.680-421

Адміністрація школи:

Директор: Павлова Валентина Василівна, вчитель математики, кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «Старший вчитель», педагогічний стаж – 35 років; стаж керівної роботи ЗДНВР – 8 років: директор – 12 років.

Заступник директора з навчально-виховної роботи: Ткаченко Світлана Ярославівна, вчитель початкових класів, кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії», педагогічний стаж – 28 років, стаж керівної роботи: завідуюча школою І ступеня – 19 років, заступник директора з навчально-виховної роботи – 7 років.

Заступник директора з виховної роботи: Ярошенко Людмила Миколаївна, вчитель російської мови та літератури, кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії», педагогічний стаж - 17 років, стаж керівної роботи: заступник директора з навчально-виховної роботи– 4 роки, заступник директора з виховної роботи - 5 років.

За результатами атестаційної експертизи встановлено:

1. Відповідність документації, у тому числі фінансової, вимогам законодавства.

ЗеленогайськаЗОШ І-ІІІ ступенів знаходиться у комунальній власності Вітовської районної ради та підпорядковується відділу освіти, молоді та спорту Вітовської районної державної адміністрації.

Установчі документи навчального закладу відповідають чинному законодавству: Зеленогайська ЗОШ І-ІІІ ступенів має статут, затверджений рішенням районної ради від 18.08.2016 р. № 2.; довідку управління статистики про включення Вітовської ЗОШ І-ІІІ ступенів Вітовської районної ради Миколаївської області до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (реєстраційний омер відомостей ГУС 1710/3.2-09).

На основі аналізу роботи школи за попередній навчальний рік складається річний план роботи школи на наступний навчальний рік, який обговорюється і затверджується педагогічною радою. На основі річного плану роботи складаються плани роботи педагогічної ради та методичних об’єднань: класних керівників, початкових класів, природничо-математичних дисциплін і суспільно-гуманітарних дисциплін, учнівського самоврядування, які вирішують конкретні питання або поточні проблеми, які виникають в навчально-виховному процесі та планують різноманітні заходи щодо виконання завдань, які стоять перед школою.Відповідно до річного плану здійснюють планування своєї роботи ограни громадського самоврядування: Рада школи, Піклувальна рада школи, Батьківський комітет. Таким чином, забезпечується дієвість та результативність планування. Така система планування, що відпрацьована в школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу і забезпечує планомірний розвиток школи. Річний план роботи школи на 2016/2017 навчальний рік обговорено на засіданні педагогічної ради школи (протокол №1від 31.08.2016 р.), затверджено директором школи. Питання щодо виконання річного плану розглядаються на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорі.

Особові справи учнів оформлено відповідно до вимог.

Збереження та ведення трудових книжок працівників школи відповідає Інструкції «Про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах і організаціях». Але, в трудових книжках деяких працівників допущено помилки в записах в розділах «Відомості про роботу». На всіх працівників школи заведені особові справи. Книга обліку особових справ ведеться згідно інструкції. В школі ведеться книга обліку та руху трудових книжок. Книга прошита, нумерована, скріплена підписом директора та печаткою закладу освіти.

Ведеться книга наказів з кадрових питань. Книга прошита, пронумерована, скріплена підписом директора та печаткою закладу освіти.

Всього в Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів працює 19 педагогів (з них сумісників – 1, у декретній відпустці – 2), 1 бібліотекар (поєднує за суміщенням вчитель англійської мови у 1-4 класах), 10 працівників обслуговуючого персоналу.

З 19 педагогічних працівників мають освіту: повну вищу – 17 (90%); базову вищу – 1 (5%); середню спеціальну педагогічну – 1 (5%).

Педагоги навчального закладу мають наступні кваліфікаційні категорії: «спеціаліст вищої категорії» – 5 (26%); «спеціаліст першої категорії» – 6 (32%); «спеціаліст ІІ категорії» - 2 (10,5%); «спеціаліст 9 тарифного розряду» - 2 (10,5%); «спеціаліст» - 4 (21%). З них мають звання «Старший вчитель» 4 (21%); «Вчитель-методист» - 1 (5%)

Під час вивчення стану діяльності адміністрації Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо замовлення та видачі документів про освіту державного зразка аналізу підлягали: механізм замовлення документів про освіту для випускників; обов’язкова документація щодо обліку та видачі документів про освіту (книги обліку бланків і видачі документів про освіту, книги наказів, книги протоколів педагогічної ради). Робота адміністрації навчального закладу щодо замовлення документів про освіту випускникам закладу здійснюється згідно вимог Порядку замовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка, Інструкції про переведення та випуск учнів (вихованців) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти.

Замовлення документів про освіту адміністрацією школи здійснюється в строки, відповідно до вимог. Випускники навчального закладу вчасно отримують документи про освіту.

Питання нагородження учнів, переведення та випуску учнів розглядаються на спільних засіданнях педагогічної ради та ради школи, щорічно видаються накази щодо випуску учнів 9,11 класів, щодо нагородження окремих учнів похвальними листами та грамотами. За період 2012-2016 років нагороджені за успіхи у навчанні: похвальними листами нагороджено - 20 учнів, похвальними грамотами – 3 учнів, свідоцтво з відзнакою отримали -3 учнів, атестат з відзнакою отримали– 2 учнів, нагороджено срібною медаллю – 2 учнів.

З метою забезпечення контролю за оформленням додатків до документів про освіту здійснено перевірку достовірності заповнення додатків до документів про освіту та відповідність записів у книзі видачі документів про освіту записам у класних журналах і протоколах державних атестацій у перевіреному закладі освіти. Розбіжностей між протоколами педагогічних рад, класними журналами та наказами по закладу освіти немає. Заклад освіти веде книги обліку та видачі документів про освіту і додатків (книги реєстрації прошиті, їх сторінки нумеруються та скріплюються печаткою навчального закладу). В особових справах випускників Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів в наявності згоди на збір та обробку персональних даних випускників.

Отже, стан діяльності адміністрації Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо оформлення та видачі документів про освіту відповідає вимогам.

Облік руху учнів та ведення алфавітної книги в Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів проводиться відповідно до Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку».

Зарахування учнів до навчального закладу здійснюється відповідно до території обслуговування. Зарахування проводиться на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, особової справи (крім дітей, які вступають до 1 класу), медичної довідки встановленого зразка. Директором видаються накази про зарахування дитини до навчального закладу. До першого класу зараховуються діти з шести-семи років, які за результатами медичного обстеження не мають протипоказань для систематичного шкільного навчання.

Відповідно до Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах на кожного учня-першокласника оформлено особову справу.

До алфавітної книги записуються всі учні школи. Прізвища учнів до списку записують в алфавітному порядку, незалежно від класів, у яких вони навчаються. Для кожної літери алфавіту відводяться окремі сторінки, і по кожній літері ведеться власна порядкова нумерація. Порядковий номер запису учня (учениці) в книзі одночасно є номером його (її) особової справи. Алфавітна книга прошита, пронумерована і завірена підписом директора та печаткою.

Відрахування учнів здійснюється наказом директора навчального закладу за заявою батьків або в разі отримання учнями повної загальної середньої освіти.

На момент проведення експертизи у закладі навчається 132 учні, у т.ч.: в школі І ступеня – 68 учнів, в школі ІІ ступеня – 53 учня, в школі ІІІ ступеня – 11 учнів. Загальна кількість класів - 11, середня наповнюваність класів складає 12 учнів.

Розпорядження голови Жовтневої райдержадміністрації 15.05.2015№ 196-р «Про закріплення території обслуговування та проведення обліку дітей і підлітків шкільного віку» закріплено територію обслуговування за Зеленогайською ЗОШ І-ІІІ ступенів. У навчальному закладі призначено уповноважену особу для складання та перевірки списків обліку дітей та підлітків шкільного віку мікрорайону (наказ № 161 від 10.06.2016 р.). Зазначені списки відповідають вимогам. Загальна кількість дітей та підлітків по мікрорайону складає 168, навчаються для здобуття повної загальної середньої освіти 168 (99%),навчається за програмою індивідуального навчання -1 ( 0,76%).

Зеленогайська ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснює свою діяльність на підставі ст. 53 Конституції України,Законів України«Про освіту»,«Про загальну середню освіту»,Національної доктрини розвитку освіти, зурахуванням вимог Концепції профільного навчання в старшій школі, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 11.09.2009 №854 «Про затвердження нової редакції Концепції профільного навчання у старшій школі», забезпечує одержання учнями загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів. Навчальні плани 10 – 11 класів Зеленогайської ЗОШ І – ІІІ ступенів реалізують зміст освіти за універсальним профілем. Освітні інтереси учнів задовольняються предметами варіативної складової. Робочий навчальний план Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів погоджено Радою школи (протокол від 30.08.2016 № 1).

В 2015/2016 навчальному році в школі проводилася державна підсумкова атестація за освітній рівень початкової загальної освіти з української мови, українського читання, математики; за освітній рівень базової загальної середньої освіти з української мови, математики, історії України (предмет за вибором). Державна підсумкова атестація проводилася у письмовій формі. Учнівські роботи, протоколи оформлено відповідно до вимог. Всі матеріали зберігаються в кабінеті заступника директора з навчально-виховної роботи.

Зміст, форми та порядок проведення державної підсумкової атестації відповідають вимогам. Державна підсумкова атестація проводилася за збірниками завдань, затвердженими Міністерством освіти і науки України.

Централізованою бухгалтерією відділу освіти, молоді та спорту Вітовської райдержадміністрації проведена перевірка фінансової документації Зеленогайської ЗОШI-IIIступенів. Встановлено наступне:

За перевірений період, з 01.09.2016 по 20.10.16 було перевірено правильність відображення у табелях відпрацьованого часу.

В Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів станом на 01.09.2016 вчителів, які навчаються на заочному відділенні немає.

За перевірений період санаторно-курортні путівки працівникам школи не надавались.

У Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів працює з 01.09.2015 вчитель-сумісник Паньків Ольга Василівна (основне місце роботи – Полігонівська дитяча музична школа)

У школі ведеться журнал обліку робочого часу технічного персоналу та журнал замін відсутніх вчителів. Табеля відпрацьованого часу заповнюються згідно перелічених у журналів.

У Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів є матеріально відповідальні особи. Відділом освіти, молоді та спорту укладено договір про матеріальну відповідальність з директором школи Павлова В.В. Директором школи укладено договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність з вчителями та завгоспом школи.

У школі проведено інвентаризацію матеріальних цінностей у завгоспа школи Михайлишиної С.О. згідно інвентаризаційної відомості, надлишків та нестач немає. У навчальному закладі є спеціальне приміщення для зберігання матеріальних цінностей. Ведеться книга обліку матеріальних цінностей,в яку вписані всі матеріальні цінності по школі. В ній відображається оприбуткування, списання та рух матеріальних цінностей. Матеріальні цінності зберігаються та списуються згідно встановлених норм та інструкцій. Перевірка показала наявність інвентарних номерів на всіх перевірених матеріальних цінностях. Під час навчального процесу всі технічні засоби використовуються за призначенням.

З метою проведення заходів щодо економії енергоносіїв у Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів був виданий наказ від 19.08.2016р. № 176 «Про економне споживання енергоносіїв у школі».

Проте, окремі накази з основної діяльності ведуться з порушенням нормативних вимог, допускаються скорочення назв нормативних документів, не завжди узгоджується постановча та констатуюча частини. Адміністрацією школи здійснюється контроль за веденням журналів, але виправлення в журналах належним чином не оформлені.

Виходячи з вищевикладеного, ведення документації навчального закладу відповідає вимогам законодавства.

2. Забезпечення якості загальної середньої освіти. Порівняльний аналіз результатів зовнішнього та внутрішнього моніторингу результатів навчальних досягнень учнів

Результати експертних контрольних робіт у учнів 4,9,11 класів наступні:

Клас Предмет КНД за результатами випробування КНД за результатами річного оцінювання
4 Математика 0.61 0.57
4 Українська мова 0.60 0.56
9 Історія України 0.41 0,63
9 Українська мова 0.47 0,60
11 Математика 0.43 0,50
11 Українська мова 0.54 0,54

Розбіжність між коефіцієнтами навчальних досягнень за контрольні випробування та за результатами 2016-2017 року складає 0,05, що відповідає достатньому рівню. Проте, необхідно звернути увагу адміністрації школи на велику розбіжність між рівнем навченості на момент перевірки та за результатами річного оцінювання учнів 9 класу з історії України. Щодо моніторингових досліджень, то необхідно зауважити, що дане дослідження в школі не проводиться в повному обсязі. Вивчається рівень навченості учнів по предметам, але порівняльних досліджень відносно учнів, вчителів, класів за декілька років не проводиться. Це стосується і інших видів моніторингових досліджень.

3. Організація роботи щодо професійного розвитку педагогічних працівників.

Навчальний заклад у повному обсязі забезпечений кадрами.

За останні п’ять років атестувалися 15 педагогів. З них 8 педагогічних працівників підвищили свій кваліфікаційний рівень.

Плинність кадрів за останні 5 років становить 2 % (сім працівників звільнені за власним бажанням, два у зв’язку з виходом на пенсію, два у зв’язку з переведенням).

Заохочення працівників здійснюється нагородженням грамотами обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації. Директор Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ст. Павлова В.В. стимулює діяльність колективу грамотами та подяками з нагоди професійних свят та ювілейних дат.

Методична робота з педагогічними кадрами у Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснюється у відповідності до діючої нормативної бази та з урахуванням наявного кадрового потенціалу закладу. Наказом по школі (29.08.2016 № 195) відповідальною особою за організацію методичної роботи призначена заступник директора з навчальної роботи Ткаченко Світлану Ярославівну. Педагогічний колектив закладу у 2016-2017 році розпочав роботу над єдиною науково-методичною проблемою: «Підвищення якості освіти шляхом упровадження інноваційних технологій в контексті громадсько-активної школи»

На реалізацію науково-методичної проблеми спрямовані такі форми методичної роботи:

· педагогічна рада;

· психолого-педагогічний семінар;

· методична рада;

· наставництво,

· самоосвіта,

· курси підвищення кваліфікації,

· атестація педагогічних працівників,

· випуск методичних бюлетеней,

· взаємовідвідування уроків,

· шкільні методичні об՚єднання,

· педагогічні конкурси тощо.

Структура методичної роботи охоплює всі форми: колективні, групові та індивідуальні.

Директоркерує всією роботою, розробляє концептуальні підходи щодо розвитку всіх структур школи, стратегічно-прогностичні напрямки діяльності.

Педагогічна рада– спрямована на підвищення науково-теоретичного рівня знань учителів.

Методичні об’єднаннядіють у відповідності до Положення про методичні об’єднання, вивчають і узагальнюють досвід роботи кращих вчителів, складають завдання моніторингових робіт, дбають про організацію і проведення предметних олімпіад, предметних та методичних тижнів, беруть участь у проведенні атестації учителів.

У школі працює 4 методичних об’єднань:

· суспільно-гуманітарних дисциплін– об’єднує вчителів української мови та літератури, російської мови та світової літератури, історії, іноземних мов (керівник – Яковлєва Т.М.);

· природничо-математичних дисциплін– об’єднує вчителів хімії, біології, географії, фізики, математики та інформатики, основ здоров’я, фізичного виховання, трудового навчання (керівник – Максименко Г.Л.);

· початкових класів -об’єднує вчителів 1-4 класів (керівник – Сергієнко Н.Ю.);

· класних керівників -об’єднує класних керівників 1-11 класів (керівник – Ярошенко Л.М.)

На засіданнях обговорювалися питання організації роботи над методичними темами вчителів, науково-методичного забезпечення навчання учнів, модернізації навчально-виховного процесу, обговорення державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

Члени методичних об’єднань значну увагу приділяють роботі з обдарованими учнями. З метою виявлення обдарованих дітей проводяться бесіди, робота зі створення банку даних з урахуванням типів обдарованості, ведеться облік результатів участі учнів у предметних олімпіадах та різних конкурсах.

Спланована робота методичної ради, керівником якої є директор – Павлова Валентина Василівна. Своєчасно ведуться протоколи її засідань. Рада розглядає питання, в основному, організаційного характеру. Проте, жодного питання не розглядалося щодо науково-методичної теми школи.

Багато уваги приділяється підвищенню фахової майстерності педагогів через самоосвіту. Кожен вчитель школи має папки з самоосвіти тапортфоліо.

Педагогічне керівництво самоосвітою педагогів здійснюється адміністрацією через спостереження за їх діяльністю:

· співбесіди з окремих розділів програми й методики навчання;

· обговорення виступів, доповідей, презентацій;

· самоаналіз та взаємоаналіз уроків і виховних заходів;

· анкетування вчителів.

Забезпечується постійна методична допомога вчителям, які працюють у 8-му класах, у зв’язку з упровадженням нового Державного стандарту та адаптацією учнів 1,5 класів до навчання у середній школі.

Обрана модель структури методичної роботи є оптимальною та дієвою для даного навчального закладу.

В школі створено методичний кабінет, яким керує заступник директора Ткаченко Світлана Ярославівна. В кабінеті зосереджено матеріали атестації педагогічних працівників, методичної роботи школи, роботи з обдарованими учнями, з досвіду роботи вчителів, методичні рекомендації, результати контрольних випробувань учнів, матеріали ДПА та зовнішнього незалежного оцінювання тощо.

Отже, виходячи з вищесказаного, рівень організації методичної роботи в Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів слід вважати таким, що відповідає вимогам чинного законодавства.

Атестація педагогів Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснюється у відповідності до Положення про атестацію педагогічних працівників України. Накази щодо організації атестації та наслідків атестації педагогів видаються адміністрацією школи вчасно, у визначені Положенням терміни. В школі розроблені перспективний план атестації та план проходження курсів підвищення кваліфікації педпрацівників, заходи з підготовки та проведення атестації. Проте, ці перспективні плани потребують корекції.

Питання з атестації та проходження курсової перепідготовки розглядаються на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорі. Всі педагоги своєчасно проходять курси підвищення кваліфікації.

Засідання атестаційної комісії оформлюються протоколами. Проте, рекомендовано результати голосування вносити в протоколи. Документація з атестації зберігається в теках – окремо по рокам, ведеться відповідно до вимог. Книга протоколів засідань атестаційної комісії прошита, пронумерована та скріплена підписом та печаткою директора школи. Всю інформацію зосереджено в атестаційному куточку. Педагоги школи ознайомлені з новим Положенням про атестацію, зі змінами в вимогах до проведення атестації.

За останні три роки атестувалися 14 педагогів. З них 8 педагогічних працівників підвищили свій кваліфікаційний рівень.

Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України № 930 від 06.10.2010р. вчителі школи проходять атестацію 1 раз на 5 років. Видаються накази “Про створення атестаційних комісій”, “Про атестацію педагогічних працівників”, “Про результати атестації педагогічних працівників”.

Відповідно до наказів головою атестаційної комісії є директор школи Павлова Валентина Василівна.

Директором затверджені план роботи атестаційної комісії та графік проходження атестації вчителями.

Педагогічні працівники Зеленогайської школи впроваджують на достатньому рівні новітні технології, в тому числі інформаційно-комп’ютерні. В школі введено в дію кабінет інформаційних технологій, в якому розміщено 6 персональних компʼютерів. В навчальних кабінетах вчителями використовуються додатково ще 5 компʼютерів для вивчення навчальних дисциплін. В школі є інтерактивна дошка, проте, її використовують в своїй роботі лише 2 вчителя.

Вчителі школи беруть активну участь в проведенні районних та окружних семінарах. Є учасниками професійних конкурсів, але, на жаль, в конкурсах беруть участь одні і ті самі педагогічні працівники: Шаптала І.Р.- вчитель суспільствознавчих дисциплін, Єлінек Ю.С.- вчитель біології, Яковлєва Т.М.- вчитель зарубіжної літератури.

Максименко Г.Л., вчитель математики та фізики, є автором програми “Вступ до біофізики”. Дана програма затверджена Вченою радою при МОІППО. Сергієнко Н.Ю., вчитель початкових класів, є дописувачем журналу “Розкажіть онуку”.

Ведення документації в Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ст. здійснюється відповідно до Інструкції з діловодства. Документування діяльності здійснюється за допомогою наказів.

Кадрова документація ведеться, в основному, згідно з вимогами. Але в наказах з кадрових питань не вказується стаття КЗпП України про відпустки.

Накази із особового складу ведуться директором за допомогою комп'ютерного набору тексту. Заведено реєстраційний журнал, який прошнуровано, пронумеровано, підписано директором та скріплено печаткою. Терміни виконання наказів реальні, в них вказані конкретні виконавці. Із закінченням календарного року всі види наказів та облікові документи підшиваються і зберігаються в архіві закладу.

Адміністрацією закладу розроблені та затверджені посадові інструкції з урахуванням питань охорони праці.

Графіки роботи працівників складені на навчальний рік та погоджені із головою профспілкового комітету. Видано відповідний наказ щодо затвердження графіку роботи. За потреби вносяться зміни.

У Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ст. особові справи працівників оформлені. Систематизуються особові справи в алфавітному порядку , наповненість справи відповідає внутрішньому опису. Кожна особова справа має номер відповідно до книги обліку особових справ. Атестаційні матеріали педагогічних працівників, особова картка, особовий листок наявні в кожній справі.

Трудові книжки оформлені та ведуться згідно Інструкції про порядок ведення трудових книжок. Вкладки до них заповнюють у відповідних розділах українською й російською мовами. В трудові книжки внесені такі відомості: прізвище, ім’я й по батькові працівника, дата народження; призначення, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; присвоєння кваліфікаційних категорій, про нагородження, про заохочення за успіхи в роботі та інші відповідно до чинного законодавства України. Записи в книзі внесено відповідно до наказів по школі. Наявна книга руху трудових книжок працівників.

У Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ст. ведеться робота із зверненнями громадян. Адміністрація школи вживає заходи на виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування" щодо недопущення надання неоднозначних, необґрунтованих відповідей, із порушенням установлених законодавством термінів, безпідставної передачі розгляду звернень іншим органам.

З метою забезпечення реалізації конституційних прав громадян на звернення та особистий прийом, обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді, неухильного виконання норм чинного законодавства про звернення громадян розроблено графік особистого прийому директором школи, ведуться журнали особистого прийому, журнал реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян, оформлені особові справи по зверненням громадян.

Отже, стан організації роботи щодо професійного розвитку педагогічних працівників у Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів Вітовської районної ради Миколаївської області, в цілому, відповідає вимогам.

4. Загальний стан території, будівель та приміщень навчального закладу.

Будівля Зеленогайської ЗОШ є комунальною власністю Вітовської районної державної адміністрації Миколаївської області, введена в експлуатацію1 вересня 1985 р. Являє собою двоповерхову споруду загальною площею2381,4 м2, розрахована на392 місця. Стіни будівлі бетонні, дах має м’яку покрівлю. Територія школи огороджена парканом.

Будівля школи забезпечує оптимальні умови для організації навчально-виховного процесу учнів. В приміщенні відведена площа під навчальні кабінети. В школі працює система Wi-Fі, електронна пошта, власний веб-сайт.

Класні кімнати для учнів 1-4 класів розміщені на І поверсі будівлі.

В школі 14навчальних кабінетів загальною площею1055 м2. У всіх кабінетах та класах зроблено косметичні ремонти, вони естетично оформлені і відповідають санітарно-гігієнічним нормам. Є постійні навчально-методичні експозиції: інструкції з безпеки життєдіяльності, державна символіка, класні куточки тощо. Кабінети мають нормативні та методичні документи, забезпечені дидактичними матеріалами для виконання навчальних програм.

У приміщенні школи наявнийкабінет директора, загальна площа якого14,4 м2. Кабінет обладнано ноутбуком, телефоном, стільцями, сейфом та шафою для нормативних документів.

Функціонуєметодичний кабінет, загальна площа якої складає24м2, обладнаний меблями, які забезпечують процес індивідуальної роботи вчителів.

Музей історії села має площу49,8 м2, заснований в 2009 році. Систематично проводяться екскурсії, готуються тематичні виставки, регулярно поповнюються експозиції.

У закладі функціонує спортивна зала загальною площею 153,3м2. На території школи розташовано спортивний майданчик для проведення уроків фізичної культури площею 170м2.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.08.2005 № 458 «Про затвердження Положення про організацію фізичного виховання і масового спорту в дошкільних, загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах України». В школі щорічно проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивно-масова робота.

В наявностімедичний кабінет(17,3м²). Медичний кабінет відповідно обладнаний. Медичною сестрою працює Ревва Л.П.

У школі наявних 2 діючих внутрішніх туалети, стан яких відповідає санітарно-гігієнічним нормам.

Їдальняшколи складається з обідньої зали 69,2м2, харчоблоку29,6м2, комори для продуктів15,1м2, овочевого цеху – 15,8м2, м’ясного цеху-12,6м2, мийки – 15,2м2. Обладнання їдальні знаходиться в справному стані. Щорічно здійснюється поточний ремонт приміщень за рахунок коштів від суборенди земельної ділянки та батьківських внесків.

Робота школи спрямована на створення належних санітарно-гігієнічних, технічних, організаційних умов навчання учнів. Технічні показники приміщень закладу (температура, світловий режим, санітарно-гігієнічний стан) дозволяють вести навчально-виховний процес в безпечному для здоров’я учнів режимі.

Адміністрацією школи, класними керівниками здійснюється постійний контроль за санітарним станом класних кімнат і закладу.

Школа працює в одну зміну, розклад навчальних занять відповідає чинним шкільним нормативам і вимогам. Уроки розпочинаються о 830ранку. Встановлено 2 великі перерви тривалістю 20 хвилин. Уроки в першому класі тривають по 35 хв.,у 2-4-х класах – по 40 хв., у 5-11 класах – по 45 хв. Учні забезпечені гарячим харчуванням в шкільній їдальні, розрахованій на 60 місць.

Визначено, що загальний стан території, будівель та приміщень Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів відповідає вимогам.

5. Створення безпечних умов для учасників навчально-виховного процесу.

Відповідно до вимог чинного законодавства колективом Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів проводиться відповідна робота щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу. Даний напрямок діяльності здійснюється згідно з Законом України «Про охорону праці» та Положенням про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах та навчальних закладах. Відповідно до встановлених вимог створена система управління охороною праці та безпекою життєдіяльності. Створена нормативна база документів з питань охорони праці.

Робота з питань охорони праці у Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів спланована в окремому розділі річного плану «Діяльність закладу щодо забезпечення безпеки життєдіяльності». Даний розділ складається з двох частин «Охорона здоров’я та життя дітей», «Охорона праці працівників школи» та містить заходи на виконання Законів України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», заходи щодо попередження випадків травматизму в побуті серед учнів, заходи щодо організації цивільного захисту тощо з зазначенням термінів виконання, форми контролю та відповідальних. Розділ з охорони праці створений у Колективному договорі між адміністрацією закладу та профспілковим комітетом.

Планування заходів дає можливість приймати управлінські рішення, що позначено в наказах (щорічно) «Про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в школі», «Про стан травматизму серед працівників, учнів», «Про організацію роботи з попередження дорожньо-транспортного травматизму», «Про організацію роботи з забезпечення пожежної безпеки», «Про охорону життєдіяльності школярів під час літніх (зимових) канікул», «Про проведення профілактично-роз'яснювальної роботи щодо попередження захворюваності на простудні та інфекційні хвороби», в наявності накази про дотримання техніки безпеки під час проведення свят, організації подорожей, екскурсій, спортивних змагань, тощо.

У Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів розроблені основні документи з охорони праці: положення про службу з охорони праці закладу освіти; положення про комісію з питань охорони праці закладу освіти; положення про порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці; журнали реєстрації і видачі інструкцій з охорони праці, журнали реєстрації інструктажів з охорони праці: вступного, на робочому місці, з питань пожежної безпеки для працівників школи, журнали реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів учнів з безпеки життєдіяльності в кабінеті інформатики, фізики, біології тощо; журнали реєстрації нещасних випадків на виробництві та в побуті; реєстрації потерпілих від нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві; інструкції з питань охорони праці для працівників закладу освіти; акти про нещасні випадки з працівниками, пов'язані з виробництвом; з учнями під час навчально-виховного процесу; про побутові травми; документи про організацію профілактичних робіт з попередження нещасних випадків; документи щодо попередження дорожньо-транспортного травматизму; документи щодо організації роботи з протипожежної безпеки. Всі документи знаходяться в належному стані та відповідають основним вимогам діючого законодавства.

На всі електричні прилади маються паспорти, розроблені інструкції з техніки безпеки та створені умови щодо їх безпечного використання.

Порядок навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності учнів та працівників встановлено Відповідно до Положення. Результати навчання та перевірки знань працівників закладу освіти оформлено протоколами засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

Питання охорони праці та безпеки життєдіяльності знаходяться на постійному контролі адміністрації навчального закладу, розглядаються на засіданнях педагогічної ради та засіданнях профспілкового комітету.

На виконання ст. 4,5,8 Закону України «Про пожежну безпеку» в Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів розроблено План евакуації на випадок пожежі. Заклад освіти забезпечено первинними засобами пожежогасіння, на всіх розетках перемінної напруги є маркування, здійснено перевірку заземлення та опору ізоляції, функціонують евакуаційні виходи, які вивільнені і мають вільний доступ до виходу. Окремо проводяться інструктажі з пожежної безпеки. Щороку в День цивільного захисту в квітні проводяться тренування щодо евакуації учнів з навчального закладу. В закладі освіти проводяться тематичні уроки, класні години, лекції та бесіди щодо протипожежної безпеки. Ведуться журнали інструктажів з протипожежної безпеки. В класних журналах відмічається проведення відповідних інструктажів, бесід.

Згідно зі ступенів 6, 20 Закону України «Про дорожній рух», розпорядчих документів відділу освіти з метою залучення дітей і учнівської молоді до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях, заміських дорогах та сільській місцевості, в Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів проводиться певна робота, а саме: вивчаються Правила дорожнього руху в курсах «Основи безпеки життєдіяльності» (9 – 11 класи), «Основи здоров’я» (1–8 класи), проводяться бесіди з правил безпеки життєдіяльності. У школі оновлено куточок дорожнього руху, цивільного захисту, про військовий облік громадян. Щороку проводиться загальнодержавний конкурс-рейд «Увага! Діти - на дорозі!». На належному рівні організована робота юних інспекторів руху.

Аналіз стану травматизму серед учнів Зеленогайської загальноосвітньої школи за період з 2013 – 2016 років свідчить про належний стан роботи з попередження дитячого травматизму. Випадків травмування учнів за цей період не зареєстровано.

На виховних годинах та батьківських зборах проводиться роз’яснювальна робота серед учнів та батьків для пропаганди основ здорового харчування.

Медичне обслуговування учнів Зеленогайської ЗОШ І – ІІІ ступенів забезпечується шкільною медичною сестрою та працівниками сільської амбулаторії. Медичний працівник закладу освіти протягом року здійснює контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм, організовує періодичний профілактичний медогляд учнів, веде постійний моніторинг епідемічної ситуації, надає практичну допомогу класним керівникам в проведенні бесід, заходів профілактичного та інформаційного характеру. В закладі освіти обладнано медичний кабінет, який забезпечений необхідними медикаментами для надання першої медичної допомоги.

Щорічно проводиться медичний огляд учнів, вікові категорії яких підлягають огляду у відповідності до вимог наказу МОЗ України від 29.11.2002 № 434; результати медичних оглядів повідомляються батькам, на педагогічних радах закладу щорічно проводиться аналіз захворюваності учнів; за результатами проведених медичних оглядів учні розподіляються на відповідні групи здоров’я, що фіксується в класних журналах. Відповідно до вимог ст. 17 Закону України «Про охорону праці» працівники Зеленогайської ЗОШ І – ІІІ ступенів проходять щорічний медичний огляд. Медичні книжки працівників закладу освіти в наявності, зберігаються у директора.

Отже, рівень організації роботи щодо створення безпечних умов для учасників навчально-виховного процесу в Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів Вітовської районної ради Миколаївської області слід вважати таким, що відповідає вимогам чинного законодавства.

6. Наявність бібліотеки та використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі

У школі функціонуєбібліотека(бібліотекар Туз О. О.) загальною площею50 м².Відповідно до «Положення про бібліотеку загальноосвітнього закладу», бібліотека школи має читальний зал. . Є один комп’ютер, який підключено до мережі Інтернет. Бібліотека забезпечена книжковим фондом в кількості 70 штук та фондом підручників -2782 штук. Документація шкільної бібліотеки у наявності відповідно до переліку обов’язкової документації та ведеться на належному рівні.

Стан забезпечення учнів підручниками і педагогічних працівників навчальною літературою складає 100%, окрім забезпечення учнів 4,7-х класів новими підручниками. Щорічно заклад подає замовлення на підручники на наступний навчальний рік.

Педаагогічні працівники користуються фаховими періодичними виданнями для різних напрямів організації навчально-виховного процесу учнів з інтернетних ресурсів. У 2016 році виписано такі періодичні видання: «Початкова школа», , «Інформаційний вісник», «Директор школи», «Зауч», «Початкова школа», «Виховна робота», «Розкажіть онуку».

Якість навчально-виховного процесу значною мірою залежить від використання інформаційно-комунікаційних, сучасних технологій навчання. Тому, в Зеленогайській ЗОШ, в період з 2009 по 2013 рік, вивчалося проблемне питання «Удосконалення навчально-виховного процесу шляхом впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій». В процесі інформатизації є: інформаційно-технічне забезпечення школи; підвищення компетентності вчителів і учнів в області сучасних інформаційних технологій; інформатизація навчально-виховного процесу в школі; моніторинг якості освіти; розвиток шкільної медіаосвіти, участь у інтернет-форумах, інтернет-конференціях, он-лайн олімпіадах; використання інформаційних технологій в освітній статистичній звітності. В річному плані наявні розділи щодо інформатизації та комп’ютерізації закладу. Відповідальним за інформатизацію та функціонування єдиного регіонального інформаційного простору за програмою «Курс. Школа» призначено ЗДНВР Ткаченко С.Я.

Вивчення даного питання було спрямовано на досягнення таких цілей:

- розвиток особистості учня та його адаптація у світовому інформаційному просторі;

- удосконалення науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу;

- оптимізація управління освітою на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій.

Для переходу на якісно новий рівень у використанні комп’ютерної техніки і інформаційних технологій в освітньому процесі, що забезпечить створення в Зеленогайській ЗОШ І – ІІІ ступенів відкритого освітнього інформаційного простору, працювала творча група «ТЕМП», яка розробила проект «Освітній інформаційний простір», протягом 2013-2016 навчальних років.

З 2010 року по 2014 рік в школі впроваджувався проект «Комп’ютер для школяра». В рамках соціального партнерства між адміністрацією Вітовського району та Миколаївського глиноземного заводу наша школа отримала 19 нетбуків для учнів 2-4 класів. На даний момент у школі знаходиться 15 комп’ютерів, 4 ноутбука, 6 проекторів .

Всі комп’ютери об’єднані у локальну мережу та мережу Інтернет (швидкістю 2 Мбіт/с).

Підключений швидкісний безлімітний Інтернет у березні 2015 року за спонсорські кошти. Доступ до Інтернету мають всі комп’ютери. Всі учні та вчителі мають вільний доступ до комп’ютерів.

Для підтримки управлінської діяльності кабінет директора, методичний кабінет, секретар, кімната врядування забезпечені персональними ноутбуками. Також забезпечені комп’ютерами кабінети фізики, математики, початкові класи (класна кімната 3 класу), кабінет історії, зарубіжної літератури, бібліотека.

У школі, на базі кабінету математики, створений мультимедійний клас. Його обладнано сучасним проектором, комп’ютером, сенсорною дошкою. Кабінет «Медіастудія» оснащений ноутбуком, відеокамерою, телевізором.

З метою формування психологічної готовності до використання аудіовізуальних засобів та оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями, з метою сприяння розвитку розумових здібностей, пам'яті, просторової уяви, творчого нестандартного мислення, підвищення інтересу до навчання запроваджується використання ІКТ з 2 класу за новою програмою Державного стандарту початкової освіти вивчається Інформатика. Крім того, в мультимедійному класі проводяться окремими вчителями уроки математики, біології, географії, фізики, історії. Ведеться робота щодо створення бази даних педагогічних програмних засобів навчання. Вчителі - предметники систематично оновлюють базу новими власними електронними розробками, відео уроками, презентаціями. В управлінській діяльності широко використовується комп’ютерна техніка: під час проведення педагогічних рад, проведення моніторингових досліджень, під час аналізу уроків, для виготовлення технологічних карт.

З 2010 року школа працює в єдиному інформаційному просторі області за програмою «Курс. Школа».

Адміністрація Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів створила умови для забезпечення підвищення кваліфікації в сфері інформаційних технологій педагогами школи без відриву від роботи. Забезпечила шляхом раціонального розподілу часу роботи комп'ютерного класу проведення уроків, з використанням інформаційних технологій вчителями - предметниками. Забезпечила інформаційну й технічну підтримку педагогів при підготовці до занять і різних видів позаурочної діяльності.

7. Забезпечення соціально-психологічного супроводу учнів.

У навчальному закладі ефективно діє психологічна служба, представлена практичним психологом Шапталою О.В. та громадським інспектором з охорони дитинства Ярошенко Л.М.

Свою діяльність працівники психологічної служби закладу здійснюють у відповідності до чинного законодавства, а саме: Етичного Кодексу психолога, наказу МОНУ від 19.10.2001р. № 691 «Про затвердження Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів», наказу МОНУ № 616 від 02 липня 2009 року «Про внесення змін до Положення про психологічну службу системи освіти України», наказу МОНУ від 06.08.13 р. № 1106 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року», щорічних інструктивно-методичних рекомендаціях щодо організації роботи психологічної служби системи освіти України та ін.

Основні напрямки, види та форми роботи практичного психолога та громадського інспектора з охорони дитинства окреслені у їхніх річних планах, що є важливими складовими (розділами) річного плану роботи самого закладу освіти. Варто зазначити, що діяльність працівників психологічної служби закладу базується на тісній співпраці один з одним та усіма учасниками навчально-виховного процесу, що сприяє повноцінному особистісному розвитку кожної дитини, формуванню у неї життєво важливих компетентностей, активізації її внутрішнього потенціалу та досягається завдяки чітко спланованій системі корекційно - розвивальної (у практичного психолога) та соціально-перетворювальної (у громадського інспектора з охорони дитинства) роботи, а також просвітницьких заходів різноманітного спрямування.

Важливою складовою роботи Служби є організація психологічного та соціально-педагогічного супроводу дітей пільгових категорій, дітей, які потребують особливої психолого-педагогічної уваги, а також здібних та обдарованих дітей. Так, на кожну дитину даних категорій оформлені та систематично заповнюються індивідуальні картки, в яких фіксується уся робота, проведена з ними.

Громадським інспектором з охорони дитинства щороку оновлюється соціальний паспорт школи, а також систематично здійснюється огляд житлово-побутових умов проживання дітей пільгового контингенту, заповнюються відповідні акти.

Велику увагу працівники служби також приділяють профорієнтаційній діяльності, заходам, направленим на профілактику правопорушень серед неповнолітніх, захист дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, пропагування здорового способу життя, безпечне поводження в соціальних мережах тощо.

Практичний психолог та громадський інспектор з охорони дитинства активно виступають на педрадах, нарадах, а також самостійно проводять різноманітні тренінги, семінари, психолого-педагогічні консиліуми, що стосуються актуальних питань організації навчально-виховного процесу та розвитку особистості дитини. Також вони постійно розробляють цікаві інформаційні буклети, брошури та бюлетені.

Працівники психологічної служби мають власний кабінет. У їхньому розпорядженні стіл, стільці, шафа. У шафах, що зачиняються, розміщена уся необхідна документація, яка ведеться відповідно до чинних вимог та оформлена належним чином.

Підсумовуючи, можна зазначити, що психологічний та соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу в Зеленогайській ЗОШ І–ІІІ ступенів здійснюється на належному (достатньому) рівні, відповідно до діючих вимог чинного законодавства.

8. Забезпечення якості управлінської діяльності.

Питання внутрішкільного контролю адміністрацією Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів визначаються річним планом роботи (розділ 3.2.6. Управління діяльністю педагогічного колективу, розділ 3.2.7. Моніторинг якості освіти і контроль реалізації основних задач освітньої діяльності ).

Внутрішкільний контроль здійснюється планомірно та систематично, згідно з річним планом роботи школи, поточними планами роботи директора та заступників директора, графіками атестації.

Книга записів внутрішкільного контролю в наявності. У 2016/2017 навчальному році на момент перевірки директором школи відвідано 16 уроків вчителів, заступником директора з навчально-виховної роботи – 24.

Найбільш ефективними формами управлінських рішень є педагогічна рада. В річному плані педагогічна рада спланована, визначені її зміст діяльності, відповідальний та форми контролю.

До складу педагогічної ради входять: директор школи (голова), заступники директора, педагоги, практичний психолог, бібліотекар.

Педагогічна рада діє на підставі Закону України «Про освіту», Типового положення про освітню установу, нормативних правових документів про освіту, Статуту навчального закладу.

На розгляд педагогічної ради винесені питання реалізації пріоритетних напрямків розвитку, організований початок та закінчення навчального року, організацію індивідуального навчання, результати підсумкових контрольних робіт, нагородження, переведення, випуск учнів, профілактику травматизму, літнє оздоровлення, стан відвідування учнів, успішність, робота з обдарованими.

Матеріали проведення педагогічних рад протоколюються та зберігаються відповідно до вимог. Більшість рішень педагогічної ради затверджуються наказами директора, прослідковується контроль за виконанням рішень педрад.

Керівництво загальноосвітнім навчальним закладом здійснює директор Павлова В.В. Стиль керівництва директора Павлової В.В. - демократичний, що передбачає більше самостійності та ініціативності підлеглих, допускає спільне обговорення рішень, при цьому зауваження й пропозиції враховуються. Вимогливість і контроль гармонують із ініціативою та творчим підходом до виконання роботи й свідомим дотриманням дисципліни.

За результатами попередньої атестації закладом освіти розроблено і затверджено заходи щодо реалізації рекомендацій членів експертної комісії щодо удосконалення управлінської діяльності адміністрації навчального закладу. По Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів видано наказ від 05.11.2005 № 139 «Про затвердження заходів щодо виконання рекомендацій за результатами атестації школи». Рекомендації відділу освіти навчальним закладом виконано в повному обсязі.

9. Організація харчування.

Організація харчування учнів Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснюється відповідно до статті 5 Закону України «Про охорону дитинства», спільних наказів Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України 01.06.2005 № 242/329 , постанов Кабінету Міністрів України 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу.

Харчування в Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів організовано відповідно до наказу від 31.08.2016 № 202 «Про організацію гарячого харчування учнів у 2016-2017 навчальному році». За бюджетні кошти харчуються 69 дітей (учні 1-4 класів та діти пільгового контингенту). Контроль за організацією харчування здійснює директор Павлова В.В.

Харчуванням охоплено 100% учнів початкових класів, 89% учнів 5-9 класів, 63% - 10-11 класів, 100% - учні пільгового контингенту – АТО (1 дитина), позбавлених батьківського піклування (2- дитини) (за рахунок бюджетних коштів) з розрахунку 10 грн. на одного учня. Середній відсоток охоплення учнів закладу гарячим харчуванням становить 89% – це високий показник.

У Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів розроблені та затверджені графіки харчування дітей (молодші класи харчуються після другого уроку, старші – після третього), режим чергування педагогічних працівників в шкільній їдальні. Класні керівники призначені відповідальними за облік дітей, які користуються правом на безоплатне гаряче харчування.

Спонсори вносять вагомий вклад в питання здешевлення харчування учнів загальноосвітнього закладу. Пащенко Ю.І, Жолобенко С.В., Сон В,В., Жмурко В.І., Мельник О.Ф., Мельник А.М., Руссу Г.М надають школі безоплатно овочі.

Питання стану організації харчування розглядаються на засіданнях педагогічної ради, шкільної ради, батьківських зборах, батьківському комітеті школи.

2015 рік 2016 рік
Шкільна рада Протокол від 28.02.2015: «Про організацію гарячого харчування учнів» Протокол від 30.08.2016: «Про організацію гарячого харчування учнів»
Педагогічна рада Протокол від 17.10.15 №2: «Аналіз охоплення учнів гарячим харчуванням»
Батьківські збори Протокол від 11.05.15: «Аналіз охоплення гарячим харчуванням учнів за 2014-2015 н.р.»; протокол від 21.09.2015: «Організація гарячого харчування учнів в школі» Протокол від 25.04.2016: «Моніторинг охоплення учнів гарячим харчуванням» протокол від 19.09.2016: «Про організацію громадського контролю за гарячим харчуванням учнів»
Батьківський комітет Протокол від 27.08.2015: «Про організацію гарячого харчування учнів»; протокол від 01.10.2015: «Про охоплення учнів гарячим харчуванням» Протокол від 04.02.2016: «Про охоплення учнів гарячим харчуванням»; протокол від 26.09.2016: «Про організацію гарячого харчування учнів»

На виховних годинах та батьківських зборах проводиться роз’яснювальна робота серед учнів та батьків щодо пропаганди здорового способу життя та корисності гарячого харчування.

Таким чином, організація харчування відповідає вимогам чинного законодавства.

Організація харчування учнів Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

10. Створення умов для задоволення потреб учнів у різних формах позаурочної навчально-виховної роботи.

Відповідальною особою за виховну роботу призначена заступник директора школи з виховної роботи – Ярошенко Людмила Миколаївна.

Виховна робота в школі здійснювалася відповідно до нормативно-правових документів, які регламентують організацію виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах України:

- Конституція України;

- Закон України «Про загальну середню освіту»;

- Концепція національно-патріотичного виховання;

- Концепція громадянської освіти в Україні;

- Концепція превентивного виховання дітей та молоді;

- Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України, затверджені наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243;

- Концепція сімейного виховання дітей і молоді в системі освіти України «Щаслива родина» на 2012 – 2021 роки;

- Закон України «Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю»;

- Закон України «Про охорону дитинства»;

- Всесвітня декларація про права дитини;

- Закон України «Про громадські організації».

Педагогічний колектив школи володіє методикою планування. Запланована робота виконується своєчасно, відповідає перспективному плануванню.

З метою вивчення потреб та інтересів учнів для організації різних форм позаурочної роботи проводиться анкетування учнів, бесіди на рівні класних колективів. У 2016-2017 н.р. в Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів працює 7 гуртків різних напрямків: 3 – шкільні: 2 військово – патріотичних «Зірниця - І», історико–краєзнавчий «Активісти шкільного музею»; 4 – ЦПР: вокальний «Дівочий хор», хореографічний гурток народного танцю «Альянс», туристсько-краєзнавчий «Краєзнавець», еколого – натуралістичний «Юний еколог».

13 гуртків ведуть вчителі-предметники на громадських засадах, а саме:художньо-естетичного напрямку: «Околиця», «Кольорова вишиваночка», «Художнє слово»,; науково – технічний: «Юний шахіст», «Юний інформатик», ««Цікавий англійський», «Веселковий патруль»; еколого-натуралістичний «Юний натураліст»; шкільне наукове товариство «КЛІО» (секції: біологія, хімія, історія, географія, світова література); спортивна секція «Баскетбол». Гуртковою роботою охоплено 100 % учнів. Ведення журналів, планування, облік роботи гуртків відповідає вимогам нормативних документів.

Творчі звіти гуртків проводяться під час загальношкільних виховних заходів. Учні Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів систематично беруть участь та посідають призові місця в обласних, районних конкурсах, оглядах.

Класними керівниками призначено 11 вчителів (наказ від 01.09.2016 № 211 «Про педагогічне навантаження вчителів школи на 2016-2017 н.р.»), визначено мету, основні завдання, напрями діяльності класних керівників на 2016-2017 н.р. (наказ від 05.09.2016 № 227 «Про організацію роботи класних керівників»).

В навчальному закладі працює методичне об’єднання класних керівників (керівник – Пилипенко С.В.). Проблемною темою є «Створення умов для розвитку та становлення свідомого громадянина, духовно і фізично досконалої, здорової, соціально активної, творчої особистості».

Робота методичного об’єднання включає в себе питання організації навчально-виховного процесу, практичні заняття, методичні практикуми, проблемні семінари, майстер-класи, тренінги, педагогічні ринги, круглі столи, творчі звіти, фестивалі класних керівників, ознайомлення з нормативними документами, взаємовідвідування виховних заходів, роботу з молодими класними керівниками.

У Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів існує традиційна форма організації учнівського самоврядування Шкільна демократична Республіка «ПАТРІОТ»- самостійне, добровільне, демократичне об’єднання учнів і вчителів, що об’єдналися для того, щоб спільно захищати свої інтереси і краще вирішувати свої спільні проблеми.

Очолює шкільне учнівське самоврядування Президент школи – учениця 9 класу Вєрьовка Катерина, яка обрана шляхом закритого голосування. Діють Міністерства, які керують навчально-виховним процесом серед учнівської молоді: Міністерство освіти і науки, Міністерство фізичної культури і здоров’я, Міністерство соціального захисту та праці, Міністерство дисципліни і порядку, Міністерство культури і дозвілля, Міністерство інформації.

З метою реалізації основних завдань самоврядування, пошуком та розвитком особистостей щомісяця проводяться засідання учнівської ради школи з постійними звітами про їх роботу та плануванням роботи на наступний місяць. Протягом року кожного тижня проводяться робочі лінійки, спрямовані на формування свідомої поведінки школярів, запобігання нещасним випадкам та попередження правопорушень. Також заслуховуються звіти чергових по школі, результати рейдів - перевірок «Відвідування учнями школи», «Урок», «Шкільна форма – це модно», «Бадьорий ранок», «Збережи тепло у класі», «Години інформування», «Бережи шкільний підручник».

У закладі освіти приділяється багато уваги організації дозвілля та відпочинку школярів у позаурочний час. Проводяться конкурси малюнків, спортивно-туристичні свята, спортивно-розважальні програми, веселі старти, круглі столи, демократичні діалоги, усні журнали, уроки Соборності, уроки мужності, години українознавства та народознавства, просвітницькі години, літературні години, тематичні бесіди, конкурси-захисти,конкурси читців-декламаторів, фестивалі, шкільний кінолекторій, екскурсії, благодійні ярмарки, виставки робіт декоративно-ужиткового мистецтва; акції: «Турбота», «Милосердя», «Кожен учень хоче знати, де свої таланти показати», «Подаруй бібліотеці книгу», «Чиста школа – чисте селище», «Я – господар своєї школи», «Запали свічку», «Повертайся живим»; операції: «Хай сяє школа рідна чистотою», «Сюрприз», «Пам’ятник», «Створи собі красу і затишок».

Ефективною формою виховної роботи є проектна діяльність. Найяскравіші і найрезультативніші проекти створені в рамках діяльності органу учнівського самоврядування:«Україна – це я, Україна – це ми», «Затишок», «Ми не байдужі», «Молодь обирає здоров’я», «Село моє, для мене ти єдине», «Дивосвіт», «Чарівна галявина».

Шкільне самоврядування є ініціатором та організатором проведення у школі благодійних акцій: «Від серця до серця», «Чужого горя не буває», «Оберіг для воїна», «Допомога воїнам АТО», «Поспішайте робити добро». Волонтерський загін «Доброта» (куратор Єлінек Ю.С.) організовує «трудові десанти» по допомозі людям похилого віку.

Співпраця з батьківським комітетом, шкільною радою, піклувальною радою, Зеленогайською сільською радою, Зеленогайською бібліотекою-філією, Зеленогайською ветеранською організацією, волонтерськими організаціями дає змогу виховати учнів дбайливими та відповідальними господарями своєї школи.

Педагогічний супровід учнівського самоврядування здійснюють педагоги-організатори Ярошенко Л.М. та Єлінек Ю.С. За кожним Міністерством закріплено вчителів-радників, які відповідають за діяльність міністерств, постійно допомагають органам самоврядування, сприяють визначенню мети діяльності, плануванню роботи, вирішенню складних ситуацій, управлінських завдань (наказ від 07.09.2016 № 239 «Про організацію учнівського самоврядування»).

Система роботи Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів з профорієнтації спрямована на обдуманий вибір професії та подальшого життєвого шляху учнів. Вона включає в себе спільну діяльність класного керівника, заступника директора з виховної роботи та громадських організацій і здійснюється під час навчально-виховного процессу. Проводиться тиждень профорієнтації «Я-майбутнє твоє, Україно», поїздки на Дні відкритих дверей навчальних закладів міста Миколаєва, зустрічі з викладачами ПТУ, тематичні години спілкування, анкетування, тренінги, круглі столи, зустрічі із працівниками Вітовського Центру зайнятості населення. У школі є профорієнтаційний термінал, профорієнтаційний куточок, який містить цікаві інформаційні матеріали.

В загальноосвітньому закладі сформована система виховної, позакласної роботи, яка включає проведення відповідних заходів і форм виховного впливу, створені умови для варіативності навчання, проводяться предметні тижні, планується робота з формування громадянської позиції, проводяться заходи з попередження правопорушень, травматизму учнів, певна увага приділяється патріотичному, моральному вихованню тощо. На достатньому рівні організована спортивно-масова робота: затверджено план-графік проведення шкільної спартакіади школярів, календар спортивно-масових заходів.

Адміністрацією та педагогами Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів проводиться робота щодо вдосконалення змісту, форм і методів роботи з інтелектуально здібними і обдарованими учнями, підвищення методичної майстерності із зазначеної проблеми. Адміністрацією навчального закладу систематично ведеться облік участі та результативності виступів школярів у різноманітних конкурсах і змаганнях.

Наслідки вивчення відповідної документації, аналіз управлінської, методичної діяльності свідчать про наявність внутрішньошкільного контролю. Система управлінських дій спрямована на розвиток учнівський здібностей і обдаровань, досягнення належної результативності участі школярів в інтелектуальних змаганнях, забезпечується контроль за рівнем засвоєння учнями навчальних програм, за підготовкою учнів до інтелектуальних змагань, про що свідчать відповідні довідки та накази.

Одним із критеріїв ефективності управлінського, методичного, психологічного і педагогічного супроводу роботи зі здібними та обдарованими учнями навчального закладу є результативність їх виступів на інтелектуальних змаганнях, серед яких найвагомішими є районні олімпіади та конкурс-захист науково-дослідницьких робіт МАН.

Динаміка кількості учасників та призерів І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН за три роки свідчать про достатню роботу педагогів щодо залучення здібних вихованців до науково-дослідницької діяльності.

Активною є участь учнівської молоді у всеукраїнських та міжнародних інтерактивних конкурсах: «Кенгуру», «Левеня», «Лелека », «Колосок», «Патріот».

Методична служба закладу спрямовує свою діяльність на розвиток творчого потенціалу вчителів. Так, з метою активізації роботи та підвищення компетентності педагогів із розвитку учнівських обдаровань проведено семінар «Обдарована дитина. Психологія обдарованості: фази розвитку та методи вияву».

Отже, в Зеленогайській ЗОШ І-ІІІ ступенів Вітовської районної ради Миколаївської області забезпечується виконання вимог щодо створення умов для задоволення потреб учнів у різних формах позаурочної навчально-виховної роботи.

11. Роль навчального закладу у житті територіальної громади та його суспільна оцінка батьківською громадськістю, громадськими об’єднаннями.

Зеленогайська ЗОШ І-ІІІ ст. тісно співпрацює з Зеленогайською сільською радою. Учні закладу беруть активну участь у районних святах, спортивних змаганнях, благодійних акціях, у різноманітних районних, обласних та всеукраїнських конкурсах.

Управління закладом здійснюється через діяльність ради школи, піклувальної ради, батьківського комітету, органів учнівського самоврядування.

У закладі проводиться педагогічна просвіта батьків, загальношкільні батьківські збори, які відбуваються два рази на семестр проходять у нетрадиційних формах. Це спонукає батьків до активної співпраці з педагогічним колективом. Основними формами педагогічної просвіти є: лекції , педагогічні консультації з проблем, бесіди на етичні теми, бесіди з безпечної поведінки, конкурси, сімейні свята, виставки робіт, тренінгові заняття, психолого-педагогічні семінари, анкетування, тестування, тиждень родинно-побутової культури, творчості дітей і батьків, психолого-педагогічний консиліум.

Безпосередньо виховна робота в школі будується на залученні школярів до участі в управлінні шкільним життям, що забезпечує розвиток ініціативи, вчить учнів приймати нестандартні рішення, умінню відстоювати власну позицію.

З метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадянської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень адміністрація школи щорічно звітує перед громадськістю та педагогічним колективом про свою діяльність.

Разом із тим, опитування батьків свідчить про те, що громадськість хвилює питання ремонту покрівлі та електромережі.

Рекомендовано інформацію про діяльність ЗНЗ на сайті школи, районній газеті.

Висновок атестаційної комісії:

Освітні послуги, що надаються Зеленогайською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів Вітовської районної ради Миколаївської області відповідають державним стандартам початкової загальної освіти, базової загальної середньої освіти, повної загальної середньої освіти.

Атестаційна комісія порушує клопотання перед відділом освіти, молоді та спорту Вітовськоїї районної державної адміністрації про визнання Зеленогайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вітовської районної ради Миколаївської області атестованою.

Разом з тим, з метою підвищення якості надання освітніх послуг ЗеленогайськоюЗОШ І-ІІІ ступенів Вітовської районної ради Миколаївської області експертна комісія пропонує адміністрації навчального закладу здійснити такі заходи:

1) привести у відповідність до чинного законодавства накази з основної діяльності та кадрових питань, стан ведення класних журналів;

до 01.01.2017 р.

2) забезпечити підвищення результативності участі вчителів школи у конкурсах фахової майстерності, висвітлення творчих здобутків у фахових виданнях та засобах масової інформації;

постійно

3) включити до питань внутрішньошкільного контролю вивчення стану роботи, ведення ділової документації бібліотеки;

з 01.01.2017

4) залучати до оцінювання діяльності педагогічних працівників учнів та батьків.

постійно

5) продовжувати та удосконалювати роботу з використанням інформаційних технологій у школі, залучаючи до роботи в умовах інтерактивного навчання всіх педагогічних працівників навчального закладу;

постійно

6) розробити діагностичні інструменти щодо проведення моніторингових досліджень та ввести в практику роботи закладу проведення моніторингових досліджень з метою визначення результативності навчання та виховання учнів, перевірки відповідності змісту освіти сучасним вимогам тощо.

до 01.01. 2017 р.

7) поповнювати шкільний сайт матеріалами щодо діяльності навчального закладу, роботи з батьками та громадськістю.

постійно

8) вжити заходи щодо ремонту покрівлі та електромережі в будівлі закладу.

протягом 2017 року

Голова експертної комісії ______________ Р.М.Крайнік

Члени експертної комісії :

___________________ Пирожок С.І.

___________________ Штоппель Л.О.

___________________ Кузнецов О.І.

___________________ Новосьолова Т.В.

___________________ Мерзлий С.М.

___________________ Палієнко Л.М.

___________________ Бернатович І.Г.

___________________ Лахно О.М.

___________________ Кирикович С.Б.

___________________ Ведмеденко О.Л.

___________________ Гнедько О.М.

Висновок складено 04 листопада 2016 року у 2-ох примірниках, 1 із них надано директору навчального закладу, 2-ий – залишено у відділі освіти, молоді та спорту Вітовської районної державної адміністрації.

Ознайомлений:

Директор Зеленогайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вітовської районної ради Миколаївської області

___________ В.В. Павлова

Кiлькiсть переглядiв: 1499

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Демонстраційний сайт загальноосвітньої школи

Миколаївська область, Миколаївський район, с. Зелений Гай, вул. Шкільна, 1

Дата останньої зміни 28 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!