Звіт директора школи перед громадськістю про діяльність закладу

в 2018-2019 навчальному році

ВСТУП

Закінчився навчальний 2018-2019 рік і ми зібралися, щоб зробити підсумки роботи колективу, оцінити діяльність директора на посаді за цей рік.

На цих зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування щодо своєї діяльності на посаді протягом 2018-2019н.р.,яке було затверджено наказом від 23.03. 2005р. №178 МОН України.

І. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ШКОЛУ

Зеленогайська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів є колективною власністю Шевченківської сільської ради Вітовського району Миколаївської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти, молоді та спорту Шевченківської сільської ради, якому делеговані відповідні повноваження.

Будівля школи прийнята в експлуатацію в 1985 році, земельна ділянка, яка належить школі, має площу 1,5 га.

У 2018-2019н.р. в школі працювали 17 педагогічних працівників і 17 працівників із числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершили 144 учня у 10 класах, середня наповнюваність класів становить 14 учнів.

У поточному навчальномуроці школа має три ступені:

У 2018-2019н.р. у школіу 10 класах навчалось 144 учня.

За індивідуальною формою навчання навчається учень 1 класу Ротарь Андрій.

Наповнюваністькласів на кінець 2018-2019н.р.

Протягом 2018-2019 навчального року:

Вибуло: 1 учень (Лупач Артем, 6 клас);

Прибуло:8 учнів (Єлінек Артем, 2 клас, Ларіонов Максим, 2 клас, Сека Данило, 7 клас, Сека Марина, 7 клас, Демченко Кирило, 1 клас, Демченко Вікторія, 4 клас, Безбородько Максим, 5 клас, Ігнатьєва Валерія, 10 клас,).

ІІ. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

У 2018-2019 н.р. штатними працівниками школа була забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів (у тому числі обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики.

Якісний склад педагогічного колективу :

а) кваліфікаційні категорії:

• «спеціаліст вищої категорії» — 6 осіб;

• «спеціаліст І категорії» — 4 особи;

• «спеціаліст ІІ категорії» — 3 особи;

• «спеціаліст» — 1 особа;

б) педагогічні звання:

• «старший учитель» — 5 осіб;

• « вчитель-методист» - 1 особа;

в) • 11-тий тарифікаційний розряд – 2 особи.

В 2018-2019н.р. за результатами атестації маємо:

1.Підтверджено раніше встановлену категорію «Спеціаліст вищої категорії» та раніше присвоєного педагогічного звання «Вчитель-методист» вчителю фізики та математики Максименко Галині Леонідівні.

2. Підтверджено раніше встановлену категорію «спеціаліст вищої категорії» та раніше присвоєного педагогічного звання «Старший вчитель» вчителю математики Павловій Валентині Василівні.

3. Присвоєно педагогічне звання «Старший вчитель» вчителю фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни» Гнедьку Олександру Сергійовичу.

4. Встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» вчителю української мови Прадко Ользі Миколаївні.

5. Встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст ІІ категорії» вчителю англійської мови Скрипник Анні Олександрівні.

6. Встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст ІІ категорії» вчителю історії та правознавства Кубай Катерині Василівні.

Таким чином, якісний склад педагогічного колективу Зеленогайської

ЗОШ І-ІІІ ст. на кінець 2018-2019 навчального року становить:

Педагогічнезвання, кваліфікація

Кількість %

«Вчитель-методист»

1 5%

«Старший учитель»

5 29%

Вищакатегорія

6 35%

І категорія

4 28%

ІІ категорія

3 17%

Спеціаліст

1 5%

11тарифікаційний розряд 2 11%

Велика увага приділяється роботі щодо своєчасного проходження вчителів курсів підвищення кваліфікації .

З цією метою на початку навчального року складається заявка на проходження вчителями курсів з основного предмета і вчителів, які працюють не за фахом або викладають декілька предметів.

В 2018-2019н.р. курси перепідготовки при МОІППО пройшли:

- Павлова Валентина Василівна;

- Ярошенко Людмила Миколаївна;

- Яковлєва Тетяна Миколаївна;

- Дуліна Надія Іванівна;

- Максименко Галина Леонідівна;

- Гнедько Олександр Сергійович.

Також педагогічні працівники пройшли навчання при МОІППО для роботи в умовах Нової української школи:

- Ткаченко Світлана Ярославівна;

- Ревва Валентина Іванівна;

- Сергієнко Надія Юріївна;

- Пилипенко Світлана Володимирівна.

УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалась Статутом школи, Правилами внутрішнього розпорядку, посадовими обов’язками, чинним законодавством України, новим законом про освіту,іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу загальної середньох освіти.

Функціонування та розвиток загальноосвітньої школи залежить від сукупності зовнішніх факторів прямого й опосередкованого впливу на школу.Саме стан розвитку суспільства зумовлює відповідні йому особливості управління внутрішньошкільним життям. На сучасному етапі до таких особливостей належать:

- зміна підходів при оцінюванні діяльності школи;

- демократизація управління;

- зміна кадрової ситуації у школі;

- варіативність управління(означає використання різних моделей, систем, змісту управлінської діяльності, самостійне визначення спрямованості розвитку, коригування мети школи, обрання варіантів навчального плану, визначення змісту шкільного компонента освіти, моделювання позаурочної діяльності учнів);

- зміна методів управління(вільний вибір технології планування та організації роботи відповідно до цілей та завдань колективу);

- зміна методологічних засад управління(використання діалогічних форм взаємодії, упровадження способів самоорганізації, децентралізації управління).

- Нині управління школою має державно-громадський характер, ґрунтується на тісній співпраці державних органів і органів громадського самоврядування. Демократизація управління школою означає істотне розширення прав учителів, відмову від жорсткої децентралізації і регламентації всіх сторін шкільного життя, заміну адміністративно-командних методами і формами демократичного обговорення та прийняття рішень.

Основними складовими результатів управлінської діяльності сучасного керівника навчального закладу є:

- освітній процес;

- педагогічний колектив;

- забезпечення умов освітньої діяльності;

- фінансово –господарська діяльність;

- система управління навчального закладу.

- Ефективність управління педагогічним процесом характеризують за такими загальними показниками:

- здатність школи до розвитку;

- раціональність використання навчально- матеріальної бази;

- наявність умов для підвищення професійної майстерності педкадрів;

- наявність умов для реалізації інтересів та нахилів учнів, розвитку їх творчих здібностей;

- створення сприятливого соціального, психологічного клімату в колективі;

- раціональність використання робочого часу пед. Працівників;

- запровадження нових технологій управління педпроцесом;

- здатність керівника школи, усіх педагогів до самовдосконалення. Керуючись цими теоретичними засадами,протягом 2018-2019н.р. робота колективу була спрямована на реалізацію основних завдань, затверджених на стартовій серпневій педраді.

Освітня стратегія школи спрямована на забезпечення оптимального функціонування школи як цілісної соціально-педагогічної системи в умовах модернізації освіти, на виконання умов НУШ.

Школа має свою Концепцію розвитку,свої звичаї та традиції, реальні підтвердження успіхів своєї праці у багатьох напрямах, що можливо

лише в режимі неперервного розвитку і творчого пошуку прогресивних технологій, методик зростання професіоналізму на педагогічному та управлінському рівнях, довіри, співпраці, відповідальності на всіх рівнях шкільного простору, підвищення персональної відповідальності.

Право керувати- високе право. Для цього треба навчитися поважати людей, бути стриманими, чуйними, доброзичливими , уміти слухати, чути кожного, завжди відчувати «биття пульсу» шкільного колективу.

У 2018-2019н.р. до адміністративного складу навчального закладу входили:

В.В. Павлова- директор,

С.Я.Ткаченко – ЗДНВР,

Л.М.Ярошенко – ЗДВР.

Заступники директора виконували свою роботу відповідно до посадових обов’язків, затверджених директором школи, якими регулювалася їхня безпосередня управлінська діяльність. Сьогодні кожен з них прозвітує разом зі мною за свою роботу згідно розподілу обов’язків між адміністрацією школи.

АНАЛІЗ НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ

Науково-методична робота є основним компонентом системи підвищення кваліфікації, важливою ланкою в системі безперервної освіти, цілісна система взаємопов'язаних дій, які забезпечують постійний розвиток творчої особистості педагога, формування єдиного колективу педагогів-дослідників, а в кінцевому результаті - підвищення креативного освітнього рівня навчального закладу. Навчальна робота – це структурний підрозділ школи, який здійснює організацію і забезпечення навчального процесу, роботу з педкадрами, методичну роботу, контроль, облік й аналіз навчальної роботи, ведення шкільної документації, слідкує за рівнем підвищення кваліфікації вчителів.

Навчальна робота у 2018-2019 н.р. здійснювалась відповідно до річного плану роботи школи , навчального навантаження вчителів, структури навчального року.

Щоденним завданням навчальної частини є підтримання належного рівня навчання учнів на уроках, створення сприятливих умов та всебічна допомога педагогам.

Станом на 01 липня 2019 року в школі навчається 142 (0 випускників) учнів, всі атестовані.

Початкова ланка - 65 учнів;

Середня ланка – 72 учнів;

Старша ланка – 5учнів

Учнів високого рівня навчальних досягнень за ступенями:

І ступінь- 1ІІ ступінь- 1 ІІІ ступінь- 0

Всього: 2

Нагороджено Похвальними листами:

- за високі досягнення у навчанні – 2 учнів

-

Отримали : свідоцтво звичайного зразка про базову загальну середню освіту – 18 учнів ;

свідоцтво з відзнакою про базову загальну середню освіту – 0 уч.

Отримали свідоцтво звичайного зразка про повну загальну середню– 0учнів ;

свідоцтво з відзнакою про повну середню освіту - 0 учень.

Оголошено Подяки - 31 учням. (25)

Всі учні 1-10-х класів переведені до наступного класу.

Аналіз академічної успішності учнів за 2018 – 2019 навчальний рік

3 – 11 класи

Кількість учнів Навчаються на:

12 - 10 % 9 - 7 % 6 - 4 % 3 - 1 %

110 2 2% 31 28% 59 54% 18 16%

Аналіз академічної успішності учнів за останні 5 років

Навчальний рік Кількість учнів Навчаються на

12 – 10 % 9 – 7 % 6 – 4 % 3 – 1 %

128 6 5% 32 27% 61 51% 21 17%

2015-2016 109 6 5% 36 33% 57 53% 10 9%

2016-2017 117 6 5% 43 36% 54 48% 14 11%

2017-2018 105 3 3% 25 23% 65 62% 13 12%

2018-2019 110 2 2% 31 28% 59 54% 18 16%

Порівнюючи якість навчальних досягнень учнів за минулі роки, видно , що в цьому році найнижчий рівень навчальних досягнень учнів.

ПОЧАТКОВА ШКОЛА

Завдання вчителя початкових класів полягає в тому, щоб знайти шлях , яким дитина має підійти до рівня, визначеного навчальною програмою.

У травні 2019 року адміністрацією школи було проаналізовано результати контрольних робіт учнів 3 - 4 класів. По таблиці видно , що учні початкових класів навчальний матеріал засвоюють, в основному , на достатньому рівні.

Предмети 3 кл. 4 кл.

укр.мова 0,60 0,63

математика 0,63 0,61

З метою визначення відповідності освітнього рівня випускників початкової школи вимогам Державного стандарту початкової загальної освіти у 4 класі та визначення рівня сформованості в молодших школярів умінь застосовувати набуті знання і вміння на практиці , здійснена ДПА з української мови , літературного читання та математики. Порівнюючи підсумки ДПА в 4 класі з результатами навчальних досягнень встановлено:

Предмети Кількість учнів За рік ДПА Різниця

Українська мова 18 0,63 0,64 +0,01

Математика 18 0,61 0,76 +0,15

Базова школа

До 12 квітня 2019 року складено , затверджено директором школи розклад консультацій, розклад ДПА , склад атестаційних комісій,

Оформлено інформаційний стенд ( розклад ДПА , розклад консультацій при підготовці до ДПА , Інструкція про порядок переведення та випуску учнів тощо )

Порівнюючи підсумки ДПА у 9 класі (у формі тестів) та результатами навчальних досягнень за рік встановлено, що :

Предмети Кількість учнів За рік ДПА Різниця

Українська мова 18 0,48 0,51 +0,03

Математика 18 0,50 0,42 -0,08

Біологія 18 0,62 0,60 -0,02

Старша школа - це майстерня,

де формується думка

і майбутнє людства.

А. Барбюс

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ

11 КЛАС.

У 2016 році на ЗНО зареєстровано 10 випускників.

Пройшли тестування 10 випускників.(100%)

Українська мова Біологія Хімія Математика Історія України Фізика

У 2017 році на ЗНО зареєстровано 6 випускників.

Пройшли тестування 6 випускників.(100%)

Українська мова Математика Історія України Англійська мова Біологія Хімія

У 2018 році на ЗНО зареєстровано 7 випускників.

Пройшли тестування 6 випускників.(86%) - 1 (14%) на додаткову сесію

Українська мова Математика Історія України Англійська мова Біологія Хімія

Фізика

У 2019 році на ЗНО зареєстровано 0 випускників.

РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО

Рік проведення ЗНО Предмет Кількість учнів, що за результатами склали ЗНО З них: (тестові бали) Кількість учнів, що за результатами не склали ЗНО

Від 22 до 30 б Від 31 до 46 б Від 47 до 63 б

і більше Медалістів, що підтвердили свої результати

2015 Українська мова (12) 9 (75%) 6 1 - 1 3(25%)

2016 Українська мова (10) 7(70%) 2 1 3 1 3(30%)

Математика

(5) 3 3 - - - 2

Історія України (8) 6 2 3 - 1 2

2017 Українська мова (7) 5 (83%) 1 2 2 1 2(34%)

Математика

(4) 1(50%) - 1 - - -

Історія України (7) 7(100%) 4 3 - 1 -

Біологія (6) 1(20%) 2 - - - -

Англ.мова (1) 1(50%) 1 - - - -

2018 Українська мова (6) 5(83%) 1 3 2 1 1(17%)

Математика

(4) 3(75%) 1 - - - 1

Історія України (5) 5(71%) 2 2 1 1 -

Біологія (4) 4(100%) 2 1 1 1 -

Фізика (1) - - - - - 1

Англ.мова(2) - - - - - 2

Хімія (2) - - - - 1 1

2019 0 - - - - - -

Порівняльна таблиця результатів ЗНО з української мови (КНД)

2015 рік 2016 рік 2017 рік 2018рік 2019

0,38 0,48 0,58 0,53 0

Аналіз ЗНО за рівнями навченості з української мови

Рік Кількість учнів Високий рівень Достатній рівень Середній рівень Початковий рівень

2015 12 - 1 7 4

2016 10 2 2 3 3

2017 6 1 1 3 1

2018 6 1 2 3 1

2019 0 0 0 0 0

Порівняльна таблиця результатів ЗНО з математики (КНД)

2015 рік 2016 рік 2017 рік 2018рік 2018

- 0,44 0,56 0,30 0,35

Аналіз ЗНО за рівнями навченості з математики

Рік Кількість учнів Високий рівень Достатній рівень Середній рівень Початковий рівень

2015 - - - - -

2016 4 - 1 1 2

2017 4 - 1 2 -

2018 4 - - 2 2

Порівняльна таблиця результатів ЗНО з історії (КНД)

2015 рік 2016 рік 2017 рік 2018рік 2019

- 0,56 0,43 0

Аналіз ЗНО за рівнями навченості з історії

Рік Кількість учнів Високий рівень Достатній рівень Середній рівень Початковий рівень

2015 - - - - -

2016 8 - 1 6 1

2017 6 - 1 5 -

2018

Порівняльна таблиця результатів ЗНО з біології (КНД)

2015 рік 2016 рік 2017 рік 2018 2019

- 0,44 0,43 0,56 0,54

Аналіз ЗНО за рівнями навченості з біології

Рік Кількість учнів Високий рівень Достатній рівень Середній рівень Початковий рівень

2015 - - - - -

2016 4 - 1 1 2

2017 4 - - 4 1

2018 4 1 - 3 -

Порівняльна таблиця результатів ЗНО з англійської мови (КНД)

2015 рік 2016 рік 2017 рік 2018рік 2019

- 0,53 0,58 0,25 0

Аналіз ЗНО за рівнями навченості з англійської мови

Рік Кількість учнів Високий рівень Достатній рівень Середній рівень Початковий рівень

2015 - - - - -

2016 10 3 - 7 -

2017 1 - 1 - -

2018 2 - - - 2

Порівняльна таблиця результатів ЗНО з фізики (КНД)

2018 рік 2019

0,25 0

Аналіз ЗНО за рівнями навченості з фізики

Рік Кількість учнів Високий рівень Достатній рівень Середній рівень Початковий рівень

2018 1 - - - 1

2019 0

Порівняльна таблиця результатів ЗНО з хімії (КНД)

2018 рік 2018

0,17 0

Аналіз ЗНО за рівнями навченості з хімії

Рік Кількість учнів Високий рівень Достатній рівень Середній рівень Початковий рівень

2018 2 - - - 2

2019 0

Перші п’ять місць

за загальношкільним рейтингом 3-10 класів розділяють 6 учнів

Місце Прізвище, ім’я учня Клас Середній бал

1 (І) Ніженкевич Діана 6 10,5

2 (ІІ) Омельченко Аліса 3 10,1

3 (ІІІ)

4 (ІV)

5 (V)

Ярошенко Діана – 9 клас- 10,4

Ніженкевич Маргарита – 3 клас- 10,1

Яковлєва Яна – 5 клас – 10,1

Перших десять місць

за загальношкільним рейтингом 3-10 класів розділяють 20 учнів:

Місце Прізвище, ім’я учня Клас Середній бал

1(І) Лось Єлизавета

Осадча Вероніка 9

7 9,9

9,9

2(ІІ) Гуща Ганна

Дрига Анна

Хван Діана 3

4

4 9,7

9,7

9,7

3(ІІІ) Туз Дар'я 6 9,4

4 (ІV) Адамчук Дмитро

Лучко Анастасія

Кіріка Катерина

Галінська Сніжана

Юношева Марія 3

4

5

6

7 9,3

9,3

9,3

9,3

9,3

5 (V) Притуляк Марія

Ротарь Ірина 4

6 9,2

9,2

6 (VІ) Вепрінцева Оксана 5 9,0

7(VІІ) Русанова Валерія

Педорич Єлізавета 5

9 8,9

8,9

8 (VІІІ) Мироненко Анастасія 10 8,8

9(ІХ) Мірошніченко Ігор 5 8,7

10 (Х) Вербицький Михайло 3 8,5

Скрипник Віталій – 8,4

Ткаченко Єлізавета – 8,3

Махонь Каріна – 8,2

Адамчук Вікторія – 8,2

Федорчук Діана – 8,2

Каталевський Максим – 8,2

Демченко Вікторія – 8, 2

Нікітін Ярослав – 7,5

Коржевий Тимур – 7,3

На жаль , навчальні досягнення початкового рівня мають 18 учнів (16%). Це учні, які мають бали низького рівня.

Учні, які мають низький рівень знань:

2013-2014 2014-2015 2015-2016 2016-2017 2018-2019

Кільк.

учнів % Кільк.

учнів % Кільк.

учнів % Кільк.

учнів % Кільк.

учнів %

21 17 21 18 10 13 13 11 18 16

№п/п Клас Прізвище, ім'я учня Кількість предметів Предмети

1 3 Кошмак Б. (4,5)

1 Англійська мова

2 4 - - -

3 5

5

5

5 Мірмусаєв М. (5,7)

Стукалов М.(6,6) 2

1 Англійська мова, історія України.

Англійська мова

Ткаченко Ю. (5,9) 1 Англійська мова

Безбородько М.(6,7) 1 Англійська мова

4 6

Нагаївський Д. (6,0) 2 Англ. мова,істор. України.

5 7 Ротарь В. (7,9) 1 Англ. мова.

Хрустальов С.(5,8) 2 Англ. мова, всесвітня історія.

Сека Д. (4,8) 4 Укр.мова, англ. мова, іст.України, алгебра.

6 8 Мірмусаєв С. (5,8) 3 Англ. мова,істор. Укр., всесв. істор.

Крутий О. (3,9) 8 Укр. мова, англ. мова,істор. Укр., всесв. істор, алгебра, геометрія, географія, інформатика.

7 9 Злидар В. (4,1)

8 Укр.мова, англ. мова,істор. Укр., всесв.іст., правозн.,алгебра, геометрія, географія.

Косилович С. (5,1)

3 Англійська мова,алгебра, правозн.

Марштупа М.(6,3)

1 Англійська мова .

Слободяник М. (4,1) 8 Укр.мова, англ. мова,істор. Укр., всесв.іст., правозн.,алгебра, геометрія, географія.

Цуприло Д.(4,1)

6 Укр. мова, англ..мова,іст.України, вс.історія, алгебра, географія.

8 10 Осадцев М. (3,3)

13 Укр.мова,укр.літ,рос.мова. англ.мова, зар.літ, іст.Укр., громад. освіта, всесвітня історія, математика, географія, хімія, мистецтво, інформатика.

І – 5 клас – 7,9

ІІ – 3 клас, 7 клас – 7,5

ІІІ – 6 клас – 7,2

ІV – 4 клас – 7,1

V – 9 клас – 6,8

VІ – 10 клас – 6,7

VІІ – 8 клас – 6,1

РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ

Актуальним напрямком роботи школи залишається пошук , розвиток і підтримка обдарованих , здібних та талановитих учнів. На розв'язання цих питань прийнята програма «Обдарованість» на 2019 рік. Відповідно до цієї програми, в школі розроблена система роботи .

На обліку в школі 32 учнів – це 29% здібних та талановитих учнів нашої школи.

ВІДОМОСТІ ПРО УЧАСТЬ У ІІ ЕТАПІ ОЛІМПІАД 7-11 класи

Навчаль-ний рік Кіль-кість Предмет Місце Учень Клас Вчитель

2012-2013

(5) 12 Українська мова

Історія

Світова літ.

Фізика ІІ

ІІ

ІІ

ІІІ

ІІІ Юношев С.

Ткаченко М.

Ткаченко М.

Юношев С.

ТвардовськаО 8

11

11

8

7 Прадко О.М.

Струтинська Л.В.

Шаптала І.Р.

Яковлєва Т.М.

Максименко Г.Л.

2013-2014

(11) 11 Історія

Правознавство

Астрономія

Географія

Укр. Мова

Фізика

Світ.літ

Історія

Правознавство

Фізкультура І

ІІ

ІІ

ІІ

ІІІ

ІІІ

ІІІ

ІІІ

ІІІ

ІІІ

ІV Юношев С

Ткаченко М

Ничипорук Г

Моцал Т

Юношев С

Юношев С

Юношев С

Моцал Т

Ткаченко М

Моцал Т

Ничипорук Г 9

11

11

10

9

9

9

10

11

10

11 Шаптала І.Р.

Шаптала І.Р.

Максименко Г.

Котенчук Л.Г.

Прадко О.М.

Максименко Г.

Яковлєва Т.М.

Яковлєва Т.М.

Шаптала І.Р.

Шаптала І.Р.

Гнедько О.С.

2014-2015

(6) 15 Математика

Російська мова

Російська мова

Фізика

Історія України

Історія України

І

І

І

ІІ

ІІІ

ІІІ Твардовська О

Твардовська О

Лупащенко М

Твардовська О

Твардовська О

Юношев С 9

9

10

9

9

10 Максименко Г.Л

Яковлєва Т.М.

Яковлєва Т.М.

Максименко Г.Л

Шаптала І.Р.

Шаптала І.Р.

2015-2016

(7) 24 Російська мова

Історія

Математика

Російська мова

Астрономія І

ІІ

ІІ

ІІІ

ІІІ Яковлєва А

Твардовська О

Юношев С

Твардовська О

Лупащенко М

Юношев С 9

10

11

10

11

Яковлєва Т.М.

Шаптала І.Р.

Шаптала І.Р.

Максименко Г.Л.

Яковлєва Т.М.

Максименко Г.Л.

2016-2017 (6) 11 Історія

Зар. література

Укр.мова

І

ІІ

ІІІ

ІІ

ІІІ

ІІ Яковлєва А

Твардовська О

Ткаченко А

Яковлєва А

Вєрьовка К

Твардовська О

10

11

9

10

9

11 Шаптала І.Р.

Яковлєва Т.М.

Прадко О.М.

2017-2018 6 Історія

Укр. Мова

Трудове навч. -

ІІм

ІІм Каталєвський М

Яковлєва А

Головатюк М 9

11

7 Кубай К.В.

Прадко О.М.

Ткаченко С.Я.

2018-2019 3 Українська мова

Трудове навч.

Історія

Фізика -

-

-

ІІІ Лось Є.

Вельниця А.

Мірмусаєв С.

Левчук О.

Осадча В. 9

7

8

7

7 Прадко О.М.

Ткаченко С.Я.

Кубай К. В.

Максименко Г.Л.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО УЧАСТЬ УЧНІВ В ОЛІМПІАДАХ:

Навчальний рік І етап ІІ етап ІІІ етап Міжрегіональні

2011-2012 217 31(7) 0 0

2012- 2013 154 12 0 0

2013-2014 130 11 2 0

2014-2015 106 15 1(1) 0

2015-2016 193 24 1 0

2016-2017 97 11 1 0

2017-2018 69 4 0 0

ОБЛАСНІ ОЛІМПІАДИ

Навчальний рік Кількість Предмет Місце Учень Клас Вчитель

2010-2011 2 Світ.літ

Астрономія

-

- Недух В

Вєрьовка 9

11 Яковлєва Т.М.

Максименко Г.Л.

2011-2012 0 0 0 0 0 0

2012-2013 0 0 0 0 0 0

2013-2014 2 Історія

Правознавство -

- Юношев С.

Ткаченко М. 9

11 Шаптала І.Р.

Шапатала І.Р.

2014-2015 2

1 Російська мова

Математика ІІІ

- Твардовська О

Твардовська О 9

9 Яковлєва Т.М.

Максименко Г.Л

2015-2016 1 Російська мова І Яковлєва А 9 Яковлєва Т.М.

2016-2017 1 Історія - Яковлєва А 10 Шапатала І.Р.

2017-2018 - - - - - -

2018-2019 - - - - - -

ОЛІМПІАДИ ДЛЯ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ЛАНКИ

(3-4 класи - українська мова,літ.читання,англійська мова,математика,природознавство, «Я у світі»);

Навчаль-ний рік Кількість учасників Кількість переможців

І ІІ ІІІ Учасни-ки Всього Районний етап ІІ Обласний етап ІІІ

2012-2013 53 5 8 11 9 33 0 0

2013-2014 34 5 10 12 5 27 0 0

2014-2015 0 0 0 0 0 0 0 0

2015-2016 39 15 0 0 10 0 0 0

2016-2017 20 10 3 3 4 9 5 0

2017-2018 81 6 14 12 49 32 5 0

2018-2019 32 3 12 15 3 - - -

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

У формуванні інтелектуального потенціалу нації , створення оптимальних умов для виявлення та підтримки обдарованої молоді велика роль належить Малій академії наук учнівської молоді.

Навчальний рік Кількість учнів Предмет

2012-2013 3 Правознавство

2013-2014 5 Правознавство

2014-2015 4 Історія

2 Біологія

2015-2016 2 Історія

2 Біологія

2016-2017 3 Історія

2017-2018 1 Краєзнавство

2018-2019 0 -

Навчальний рік Кількість Предмет Учень Клас Вчитель

2012-2013 3 Правознавство

Історія Ткаченко М.

Маркова Г.

Ніколаєнко Т

11

9

11 Шаптала І.Р.

2013-2014 5 Правознавство

Історія

Історія Ткаченко М.

Маркова Г.

Ніколаєнко Т

Юношев С

Твардовська О. 11

10

11

9

8 Шаптала І.Р.

2014-2015 4

Історія

Маркова Г

Юношев С

Твардовська О.

Моцал Т. 11

10

9

11 Шапатала І.Р.

2 Біологія Єфімова Д

Юношев С 10

10 Єлінек Ю.С.

2015-2016 2 Історія Юношев С

Твардовська О. 11

10 Шаптала І.Р.

2 Біологія Єфімова Д

Юношев С 10

11 Єлінек Ю.С.

2016-2017 3 Історія Твардовська О.

Ткаченко А.

Мунтян Р.

11

9

9 Шаптала І.Р.

2017-2018 1 Краєзнавство Яковлєва Аріна 11 Шаптала І.Р.

МЕТОДИЧНА РОБОТА ВЧИТЕЛІВ

Вчителі школи працюють над єдиною методичною проблемою «Підвищення якості освіти шляхом упровадження інноваційних технологій в контексті громадсько –активної школи». (2016 - 2021)

Протягом 2018-2019 навчального року в школі вивчалося питання «Провадження освітнього процесу» з таких предметів:

- Географія

- Мистецтво

- Біологія

- Українська література

- Математика

- стан роботи бібліотеки.

Результати перевірок заслухані на засіданні педагогічної ради, на нараді при директорові. Докладно проаналізовані та оформлені у вигляді довідок, наказів по школі.

З початку навчального року було організовано роботу методичних об’єднань учителів – предметників та класних керівників. Змістом роботи методичних об’єднань стала аналітична, організаційна, діагностична, науково – практична та інформаційна діяльність. Були затверджені плани їхньої роботи, науково – методичні проблеми, визначено керівників із числа досвідчених вчителів. На своїх засіданнях члени методичних об’єднань обговорювали науково – методичні питання, знайомилися з нормативно – правовими документами, педагогічним досвідом, новинками методичної літератури. На кінець навчального року кожне методичне об'єднання складає, проводили практичні заняття, звіт про пророблену роботу.

Вчителі нашої школи є членами творчих груп Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Максименко Галина Леонідівна(вчитель-методист)

Яковлєва Тетяна Миколаївна(старший вчитель)

Колективом вчителів школи розроблено методичні роботи:

- Посібник«Мотиваційний аспект в організації освітньої діяльності – засіб підвищення якості освіти».

- Книга«Інноваційні технології навчання та виховання в умовах Нової Української школи»

Максименко Г. Л. Та Яковлєва Т. М. провели окружні семінари вчителів фізики та російської мови .

Достатня увага в школі приділяється наступності між початковою школою та дошкільним навчальним закладом «Сонечко». Участь в цьому беруть: вчитель майбутнього першого классу, медична сестра, практичний психолог .

Для батьків проведено засідання творчої лабораторії, індивідуальні бесіди. Для майбутніх першокласників проведено екскурсії по школі, ознайомлення з дітьми у дитячому садочку, відвідано заняття.

Аналіз роботи школи показує, що з усіх напрямків вчителі та учні досягли певних результатів як у навчанні, так і в педагогічній діяльності.

К О Н К У Р С И Д Л Я В Ч И Т Е Л І В

№п/п Рік Назва конкурсу П І Б вчителя Результати

1 2012-2013 Учитель року Яковлєва Т.М. Лауреат обласного етапу

1 2013-2014 Педагогічний досвід освітян регіону-2014 Шаптала І.Р. Учасник

1

1 2014-2015 Учитель року Шаптала І.Р. Учасник районного етапу

Формула майбутнього(компанія РУСАЛ) Максименко Г.Л. Переможець

1 2015-2016 «Пані - вчителька» Єлінек Ю.С. ІІ місце

0 2016-2017

0 2017-2018

2 2018-2019 Інтернет-форум «Моя педагогічна знахідка» Павлова В. В.

МаксименкоГ.Л.

Кубай К. В.

Шаптала О.В.

Завдання науково-методичної діяльності:

1 Планувати навчання кадрів з метою впровадження нововведень, підвищення професійної компетентності, кваліфікації, якості атестації, навчання молодих спеціалістів.

2Удосконалювати науково-методичне забезпечення освітнього процесу в школі.

3 Створювати мікроклімат, зорієнтований на співпрацю та обмін досвідом.

4 Розширювати коло лідерів, здатних і бажаючих навчати інших, передавати їм свій досвід.

5 Формувати у вчителів:

- філософський світогляд;

- дидактичні компетентності;

- методичну майстерність;

- пошуково-дослідницьку діяльність;

- загальнокультурну особистість ;

8 Урізноманітнювати стимули професійного розвитку вчителя, систему заохочень за творчі здобутки.

І семестр

п/п Назва конкурсу Дата проведення Прізвище, ім’я учасника Клас Етап Місце Керівник

1 Фінальні змагання з військового багатоборства

2 Змагання з туристичного краєзнавства 21.10

3 Обласний конкурс творчих робіт «Я - патріот» До 25.10

4 Всеукраїнська акція «Моя Батьківщина - Україна» До 25.10

5 І районний етап обласних зональних змагань «Олімпійські надії» (шахи ) 28.10

6 І районний етап обласних зональних змагань «Олімпійські надії» (настільний тенніс) 28.10

7

Всеукраїнська конференція «Мій край, моя земля очима сучасників» До 28.10

12.11

8 Обласний заочний гуманітарний конкурс «Космічні фантазії» До 28.10

9 ІІ етап Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика 17.11.18 Яковлєва Яна

Ніженкевич Діана

Левчук Олександр

Ніженкевич Маргарита

Лучко Анастасія

5кл

6

7

3кл

4 Районний

Районний

Районний

Районний

районний ІІІм

Уч.

Уч.

ІІІм.

Уч. Прадко О.М. Прадко О.М.

Прадко О.М.

Пилипенко С.В.

Ревва В.І.

10 Всеукраїнський мовно-літературний конкурс учнівської молоді ім.. Т.Г.Шевченка 24.11.18 Ніженкевич Д

Русанова В 6кл

5 Районний

районний ІІ м

Уч. Прадко О.М.

Прадко О.М.

11

12 І районний етап обласних фінальних змагань «Олімпійські надії» (шахи) 10.11

13 Обласний конкурс «В об’єктиві натураліста» До 30.11

14 ІІ тур Відкритої Першості юних краєзнавців (Міжнародна зустріч юних краєзнавців) 07.12

15 Обласний конкурс дитячих журналів «Природа очима дітей» До 29.12

16 Всеукраїнська олімпіада з фізики 24.11.18 Осадча Вероніка 7кл районний ІІІм Максименко Г.Л.

17 Всеукраїнська олімпіада з трудового навчання 15.12 Мірмусаєв Сергій

Вельніца Аліна 8кл

7кл Районний

районний Уч.

Уч. Ткаченко С.Я.

18 Всеукраїнська олімпіада з української мови 16.12 Лось Єлизавета 9кл районний Уч. Прадко О.М.

19 Всеукраїнська олімпіада з історії 17.11 Левчук Олександр 7кл районний Уч. Кубай К.В.

20 Всеукраїнська олімпіада з математики 06.04 Омельченко Аліса

Притуляк Марія 3кл.

4кл. Районний

Райолнний ІІІ

Уч. Пилипенко С. В.

Ревва В. І.

21 Всеукраїнська олімпіада з української мови та літ. чит. 06.04 Ніженкевич Маргарита 3 кл. районний ІІ Пилипенко С. В.

22 Всеукраїнська олімпіада з української мови та літ.чит 06.04 Хван Діана 4 кл. Районний ІІ Ревва В. І.

23 Всеукраїнська олімпіада з природознавства 06.04 Гуща Ганна 3 кл. районний ІІІ Пилипенко С. В.

24 Всеукраїнська олімпіада з природознавства 06.04 Лучко Анастасія 4 кл. районний ІІ Ревва В. І.

25 Всеукраїнська олімпіада з «Я у світі» 06.04 Дрига Анна

Адамчук Дмитро 4кл.

3кл. Районний

районний Уч.

Уч. Ревва В. І.

Пилипенко С. В.

І І семестр

п/п Назва конкурсу Дата проведення Прізвище, ім.’я учасника Клас Етап Місце Керівник

1 VІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» До 25.01

До 30.01

2 Обласний конкурс юних екскурсоводів «Музейна скарбниця Миколаївщини» До 15.02

3 Обласний конкурс читців-декламаторів «Поетична пристань» 15.02

4 І районний етап обласних фінальних змагань Шкільної Баскетбольної ліги 17.02

5 Всеукраїнський інтерактивний конкурс з українознавства «Соняшник» 06.03 5уч.

2уч

1уч

18уч

8уч

2

3

4

5-10

7,9 2-перем.3 – уч.

2уч.

1уч

15 уч.

5

ВР-9,РР-6+3у

РР-5,3уч Дуліна Н.І.

Пилипенко С. В.

Ревва В. І.

Прадко О. М.

Ярошенко Л. М.

6

Обласна виставка-конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій рідний край» До 06.03

До 10.03

7 Обласний конкурс «Юний дослідник» До 10.03

8 ІІ тур Відкритої Першості юних краєзнавців (Міжнародна зустріч юних краєзнавців) 19.03

9 І районний етап обласних зональних змагань з футболу «Шкіряний м’яч» 29.03

10 Районні змагання з міні-футболу 30.03

11 Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня» 01.04 Максименко Г.Л.

12 Інтерактивний конкурс «Кенгуру» Максименко Г.Л.

13 Інтерактивний конкурс «Кенгуру» 2-4 класи 07.12.18 6учнів

4учнів

6учнів

1 учень 3кл

5-6кл

2 кл

4кл Д-1,У-4

Д-2,У-2

Д-4,У-2

Д -1 Пилипенко С.В.

Павлова В.В.

Дуліна Н.І.

Ревва В.І.

13 Обласна виставка - конкурс з початкового технічного моделювання серед учнів молодшого шкільного віку (1 – 4 класи)

07.04

14 Обласний конкурс учнівської творчості, присвячений Всесвітньому Дню здоров’я«Здоров’я – стиль життя» 13.04

15 Обласні змагання з шахів «Олімпійські надії» 1-4 класів XVІ обласних Спортивних ігор серед учнів ЗНЗ 13.05

15 VІ тур Відкритої Першості МОЦТКЕУМ 14.05

16 Чемпіонат Миколаївської області серед юнаків зі спортивного туризму та обласний зліт-змагання юних краєзнавців 17-22.05

ВИХОВНА І ПОЗАКЛАСНА РОБОТА

Виховна робота в школі у 2018-2019 н.р. здійснювалася і була спланована на виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»,Національну стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, Концепцію національно-патріотичного вихованнядітей і молоді, Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016–2020 роки,Концепцію превентивного виховання дітей і молоді, Державну соціальну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року,Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, листа МОН «Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році», інструктивно – методичного листа Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти «Органіація виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області у 2018 – 2019 навчальному році» та іншінормативні документи, чинні в виховній галузі.

Адміністрацією школи та педагогічним колективом створено систему виховної роботи, структура якої забезпечує реалізацію завдань всіх її напрямків через проведення різних форм виховної діяльності у процесі навчання і позакласній діяльності, впровадження у виховний процес інноваційних технологій, розвиток творчих здібностей учасників освітнього процесу, роботу органів учнівського самоврядування, співпрацю трикутника «школа-учні-батьки».

У 2018-2019 н. р. педагогічний колектив продовжив працювати над реалізацією проблемного питання «Формування духовно - моральних цінностей учнів засобами національно - патріотичного виховання».Виховна робота була спланована та спрямована на досягнення головної мети -формування духовно-моральної, життєво-компетентної цілісної особистості, патріота з активною позицією, інноватора здатного самореалізуватися в соціумі як професіонал, сім’янин. Відповідно до основних орієнтирів виховання учнів здійснювалося на цінностях та охоплював весь освітній процес:ціннісне ставлення до себе;ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;ціннісне ставлення до праці; ціннісне ставлення до природи;ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Виховна робота проводилася згідно з планом виховної роботи школи та планом виховної роботи класоводів, класних керівників, які сплановано на основідат офіційних державних свят, українського народного календаря, традицій школи. При плануванні враховувались наскрізні змістові лінії: здоров’я і безпека, екологічна безпека і сталий розвиток, громадянська відповідальність, підприємливість і фінансова грамотність. У 2018-2019 навчальному році план виховної роботи виконано у повному обсязі.

В основі системи загальношкільних заходів покладені тематичні тижні, які

спрямовані на підвищення зацікавленості учнів спільною діяльністю та

відображають всі напрямки здійснення виховного процесу: національно-патріотичне, громадянське, превентивне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне та екологічне виховання.

Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в школі в 2018-2019 навчальному році працювали: 4 класоводи 1- 4 класів, 5 класних керівників 5-8, 9,10класів, керівники гуртків, педагог-організатор, заступник директора з виховної роботи, практичний психолог, медична сестра, бібліотекар.

Творчий розвиток дитини завжди був і залишається пріоритетним напрямком освітянської діяльності. Педагоги нашої школи постійно працюють над вдосконаленням існуючих та розвитком інноваційних форм виховної роботи з учнями. Ці завдання успішно реалізовуються під час позакласної роботи класів, яка об’єднує школярів усіх вікових груп різноманітними заходами.

Традиційними заходами в школі стали: урочистий початок навчального року

Святом Першого дзвоника та першого уроку, Олімпійського тижня, заходи до Днів: партизанської слави України, Міжнародного дня миру, Міжнародного дня туризму, Дня вчителя, Українського козацтва та Дня захисника України, європейського дня боротьби з торгівлею людьми, української писемності та мови, Гідності та Свободи, Всесвітнього дня дитини, пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 рр. та політичних репресій в Україні, Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, збройних Сил України, Святителя і Чудотворця Миколая, новорічні конкурсно-розважальна програма, Соборності України, пам’яті борців за волю України, які полягли під Крутами, безпечного Інтернету, Святого Валентина, вшанування учасників бойових дій на території інших держав, пам’яті героїв Небесної Сотні, Міжнародного жіночого дня, народження Тараса Григоровича Шевченка, визволення села від німецько – фашистських загарбників, українського дня навколишнього середовища, Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля, Пам’яті та Примирення в Україні, примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Всесвітнього Дня вишиванки, Дня Європи в Україні, Свято Останнього дзвоника.

Для оптимальної самореалізації особистості, розвиткуінтелектуальних і творчих здібностей, фізичних якостей вихованців відповідно до їх індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей у школі протягом 2018-2019 н.р. функціонували гурткирізних напрямків:

• 1 - від МОЦТКЕУМ (Ісеместр):етнографічний «Юний етнограф» (керівник

Шаптала І.Р.);( ІІ семестр) «Екологічне краєзнавство» (керівник Шаптала О.В.);

• 4 – від ДЮЦТвідділу освіти, науки та спорту Шевченківської сільської

ради (І семестр):«Активісти шкільного музею» (керівники Волошина Т. П., Богусевич Т.В.), «Іграшка» (керівник Ковтун Ю.С.); (ІІ семестр): «Активісти шкільного музею» (керівник Богусевич Т.В.),«Іграшка» (керівник Ковтун Ю.С.),хореографічний гурток сучасного танцю «Style»(керівник Пустова Ю.С.);

• 11 - при кабінетах: «Юний натураліст» (Дуліна Н.І.), «Околиця»(Пилипенко

С.В., Сергієнко Н.Ю.), «Юний шахіст» (Ревва В.І.), «Веселковий патруль»(Максименко Г.Л.), «Цікава наука «Біологія» (Шаптала О.В.), «Художнє слово» (Прадко О.М.), «Let’sspeakEnglish» (Скрипник А.О.), ШНТ «КЛІО» секції: «історія» (Кубай К.В.), «зарубіжна література»(Яковлєва Т.М.), спортивна секція «Баскетбол» (Гнедько О.С.).

Учні школи були 100% охоплені гуртковою роботою.

Кількісний склад учнів за напрямами гурткової роботи (ІІ семестр)

№ п/п Назва гуртка Класи Кількість учнів Керівник

Художньо - естетичний Всього:89

1 Хореографічний гурток сучасного танцю «Style» 1-7 40

Пустова Ю.С.

2 «Околиця» 1

3 19

15 Сергієнко Н.Ю.,

Пилипенко С.В.

3 «Художнє слово» 5-10 10 Прадко О.М.

4 ШНТ «КЛІО»

секція «зарубіжна література» 7-9 5 Яковлєва Т.М.

Науково - технічний Всього:40

1 «Юний шахіст» 2-4 5 Ревва В.І.

2 «Let’s speak English» 5-9 5 Скрипник А.О.

3 «Веселковий патруль» 7 15 Максименко Г.Л.

4 «Іграшка» 5-10 15 Ковтун Ю.В.

Військово - спортивний Всього:10

1 Секція «Баскетбол» 6-10 10 Гнедько О.С.

Історико - краєзнавчий Всього: 20

1 ШНТ «КЛІО»

секція «Історія» 5-7 5 Кубай К.В.

2 «Активісти шкільного музею» 5-10 15 Богусевич Т.В.

Еколого – натуралістичний Всього: 34

1 «Екологічне краєзнавство» 5-7 14 Шаптала О.В.

2 «Юний натураліст» 2 15 Дуліна Н.І.

3 Цікава наука «Біологія» 6-8,10 5 Шаптала О.В.

Учні школи брали активну участь у шкільних, районних, обласних, всеукраїнських конкурсах, виставках, акціях, культурно-мистецьких заходах:

з образотворчого мистецтва та ДУМ:

• Обласний конкурс-виставка «Український сувенір».

Шкільний етап: Адамчук Світлана, Косилович Каріна – І місце;Каталєвський Максим – ІІ місце; Педорич Валерій – ІІІ місце; серед ЗНЗ Шевченківської ОТГ: Адамчук Світлана, Косилович Каріна – І місце; обласний етап – участь (керівник Прадко О.М.).

• Обласний конкурс-виставка «Новорічна композиція». Серед ЗНЗ

Шевченківської ОТГ: гурток «Іграшка» - І місце, обласний етап – ІІІ місце (керівник Ковтун Ю.В.).

• Конкурс дитячого малюнку «Подорож Україною», організований

громадською організацією «Центр розвитку «Європейський стандарт» (Україна) у співпраці з Українською культурно-освітньою організацією «Рукавичка» (Словенія). Серед ЗНЗ Шевченківської ОТГ:Мироненко Сергій(керівник Ревва В.І.), Вепрінцева Оксана,Ніженкевич Діана, Ротарь Ірина, Мироненко Анастасія (керівник Ярошенко Л.М.) – І місце, обласний етап – участь.

• Обласний конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва

«Знай і люби свій рідний край».

Шкільний етап: Педорич Олексій– І місце, Малишевський Олександр– І місце, Каталєвська Маргарита– ІІ місце, Адамчук Дмитро– ІІІ місце, Вербицький Михайло– ІІІ місце;Педорич Владислав – І місце, Туз Даря – ІІ місце, Андрусяк Максим – ІІІ місце;серед ЗНЗ Шевченківської ОТГ:Вельниця Аліна (керівник Ткаченко С.Я.), Педорич Олексій (керівник Ревва В.І.) – участь.

Конкурсах творчих робіт :

• Обласний (заочний) конкурс творчих робіт «Я-патріот України». Серед ЗНЗ

Шевченківської ОТГ: Ярошенко Діана - І місце; обласний етап – ІІІ місце (керівник Ярошенко Л.М.).

• Обласний заочний гуманітарний конкурс «Космічні фантазії». Серед ЗНЗ

Шевченківської ОТГ: гурток «Іграшка» - І місце, обласний етап – ІІІ місце (керівник Ковтун Ю.В.).

• Обласний конкурс eсe «Україна в 2050 році» (номінація «Кращe

тeхнократичнe бачeння»). Мироненко Анастасія – І місце (керівник Кубай К.В.).

• Обласний конкурс «В об’єктиві натураліста». Серед ЗНЗ Шевченківської

ОТГ: Ярошенко Діана - І місце; обласний етап – участь (керівник Ярошенко Л.М.);

• Обласний конкурс «Юний дослідник». Серед ЗНЗ Шевченківської ОТГ:

гурток«Екологічне краєзнавство» - І місце; обласний етап - участь (керівник Шаптала О.В.).

Культурно-мистецьких заходах:

• Всеукраїнський фестиваль вокалістів «Дивограй» - «Лиманські зорі

2018».Обласний етап: Дрига Анна- ІІІ місце, Кіріка Катерина - участь (керівник Маркова О.В.).

• Обласний конкурс читців-декламаторів «Поетична пристань». Серед ЗНЗ

Шевченківської ОТГ: Єлінек Артем – ІІ місце (керівник Пустова Ю.С.), Ревва Максим – ІІ місце (керівник Ярошенко Л.М.), Дрига Анна – ІІІ місце (керівник РевваВ.І.).

• Обласний конкурс солістів-вокалістів «Миколаївські дзвіночки».Серед ЗНЗ

Шевченківської ОТГ: Дрига Анна - І місце, Созанюк Діана - І місце, Кіріка Катерина - ІІ місце; обласний етап: Дрига Анна - ІІІ місце (керівники Маркова О.В., Жук О.О.).

• Обласний конкурс хорових колективів«Пісенна мозаїка». Обласний етап:

вокальний ансамбль «Лілея» у складі хору Полігонівської ЗНЗ - ІІІ місце(керівник Маркова О.В.).

• Всеукраїнський Фестиваль-конкурс «МИКОЛАЇВ об’єднує ТАЛАНТИ-

2019» (Миколаївський міський палац культури «Корабельний»):Галінська Сніжана – диплом І ступеня (керівникЖук О.О.).

• Обласний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Золотий паросток».

(м.Миколаїв Миколаївський художній драматичний театр ім.В.П.Чкалова): вокальний ансамбль «Лілея» у складі хору Полігонівської ЗНЗ – диплом І ступеня (керівник Маркова О.В.);Кіріка Катерина (фортепіано) - диплом І ступеня (керівник Жук О.О.); Дрига Анна (естрадний вокал) -диплом ІІ ступеня (керівник Маркова О.В.);Тімошева Кіра, Галінська Сніжана (фортепіано) – дипломи ІІІ ступеня (керівник Жук О.О.); Юношева Марія, Осадча Вероніка, Ніженкевич Діана (фортепіано) – дипломи учасника;Левчук Олександр, Мироненко В’ячеслав (гітара)- дипломи учасника (керівник Полянський І.В.).

• Обласний фестиваль дружин юних пожежних.Серед ЗНЗ Шевченківської

ОТГ – участь (керівник Богусевич Т.В.); номінація «Найкращий соціальний плакат» – Імісце(керівник Ярошенко Л.М.).

• Обласний зліт юних туристів-краєзнавців (урочище Мар’ївське

Баштанського району). Гурток«Екологічне краєзнавство»:Крута Віра, Туз

Роксана, Осадча Вероніка, Соколюк Надія, Кошмак Дар’я – ІІІ місце (керівник Шаптала О.В.).

Акціях:

• Всеукраїнська акція «День юного натураліста». Серед ЗНЗ Шевченківської

ОТГ - І місце; обласний етап – І місце; всеукраїнський етап - участь (керівник Ярошенко Л.М.).

• «Всеукраїнський урок доброти»- усі класи.

• Обласна акція «Від щирого серця»- усі класи.

• Обласна акція «Зустріч птахів». Серед ЗНЗ Шевченківської ОТГ: гурток

«Екологічне краєзнавство»- І місце; обласний етап - участь (керівник Шаптала О.В.).

• Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» під гаслом «Дитяче

серденько, живи!» (збір коштів на придбання медичного обладнання для дитячих лікарень Миколаївської області) - усі класи.

Тренінг «Розробка стратегії громади» в рамкахпрограми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE): Ярошенко Діана, Глушко Олександр, Ревва Максим. Бізнес-тренери Войцех Одзімек (Малспольський інститут місцевого самоврядування і адміністрації, м.Краків), Олег Процак та Назар Глинський (Резиденція розвитку місцевої демократії Варшава - Львів).

Класоводи, класні керівники протягом року продемонстрували свою фахову майстерність у проведенні виховних заходів зі своїми класними колективами, вміло мобілізувалися і активно долучалися до змагань, конкурсів, акцій різних рівнів. Класні керівники Кубай К.В. (5 клас), Скрипник А.О. (6 клас) взяли участь в онлайн - конкурсі розробок для класних керівників «Класні керівники – супергерої», де презентувати власні авторські матеріали.

Усі події, заходи, які відбувалися в школі, висвітлювалися на шкільному сайті та сторінці школи в соціальній мережі Фейсбук.

Національно-патріотичне та громадянське виховання

Пріоритетні напрямки виховної роботи, охоплюють усіх учасників освітнього процесу, сприяють формуванню у дітей та утвердженню у педагогів і батьків національних та загальнолюдських цінностей, особистісних якостей, що притаманні громадянину України. Відбувалися за кількома системотворчими напрямами:

• Духовно-патріотичне виховання;

• Героїко – та історико – патріотичне виховання;

• Військово-патріотичне виховання;

• Громадянсько-патріотичне виховання.

Сучасніметоди, формитазасобинаціонально-патріотичноготагромадянськоговихованнявключаливсебезаходи (тижні, дні, лінійки, урокимужності, урокипам’яті, годининародознавства, свята, проекти, кінолекторії, презентації, усніжурнали, благодійнийярмарок, конкурси, ігри, вікторини, спортивнізмагання, естафетимужності,акції, операції) щодоформуваннянаціональноїсамосвідомості, громадянськості, патріотизму, почуттявірності, любовідоБатьківщини, турботипроблагосвогонароду, готовностідозахистунаціональнихінтересів, цілісності, незалежностіУкраїни; булинаповненігромадянсько-патріотичнимзмістом, стверджувалиідеюспільностіінтересівтавзаємоповагиусіхучнівшколи, підтримувалипрагненнякожноїособистостідодуховного, інтелектуального, творчоготафізичногорозвиткузадлярозквітудержавивцілому, асаме:

• поновлено куточки націо¬нальної символіки у класах (вересень);

• налагоджено навчання групи прапоронос¬ців для урочистого виносу

Державного прапора України;

• проведено тижні: миру «Хай буде мир на всій землі» (17.09 – 21.09),

українського козацтва (08.10 – 12.10), мужності і пам’яті (22.10 – 26.10), української писемності та мови (05.11 – 09.11), патріота (18.11 – 23.11), пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 рр. та політичних репресій в Україні (26.11 – 30.11), національно-патріотичного виховання (03.12 – 07.12), Батьківщини «Звешся величаво – Україною, земле зачарована моя» (21.01 – 25.01), історичної пам’яті (28.01 – 01.02), мужності і пам’яті (18.02 – 22.02), патріота (11.03 – 15.03), солдатської слави (06.05 – 10.05);

• проведено дні: миру (21.09), партизанської слави (22.09), міжнародний

день туризму (спотривно-туристичне свято «Козацький куліш») (27.09), пам’яті жертв Бабиного Яру (29.09), Покрови Пресвятої Богородиці (14.10);організації об’єднаних націй (24.10), 74-ї річниці визволення України від фашистських загарбників (28.10), Гідності та Свободи (21.11), Збройних Сил України(06.12), вшанування учасників ліквідації наслідків на аварії на Чорнобильській АЕС (14.12), Святителя і Чудотворця Миколая, благодійний ярмарок до свята Миколая (19.12); Соборності України (22.01), пам’яті борців за волю України, які полягли під Крутами (29.01), вшанування учасників бойових дій на території інших держав(15.02), пам’яті героїв Небесної Сотні (20.02), Міжнародного дня рідної мови (21.02), визволення села від німецько – фашистських загарбників (17.03), визволення в’язнів фашистських концтаборів (11.04), пам’яті Чорнобиля (26.04), Пам’яті та Примирення в Україні, присвяченого пам’яті жертв Другої світової війни (08.05), Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (09.05), вишиванки (16.05) Європи в Україні (18.05);

• Свято Масляної«Ой зібралась на Масляну вся наша родина» (04.03);

• Шевченкіану в школі (09.03);

• анкетування учнів 5-10 класів з метоювизначення рівня сформованості

патріотичних почуттів та національної свідомості.

• організовано роботу волонтерського загону «Доброта» (куратори Волошина

Т.П. - І семестр, Ярошенко Л.М.-ІІ семестр), який організовував «трудові десанти» по допомозі людям похилого віку, акції «Турбота», «Милосердя», «Поряд з нами»; оперції «Пам’ятник» (прибирання та упорядкування пам’ятника Невідомому Солдату); активно залучився до участі у волонтерській акції «Від щирого серця» (за активну участь у якій та допомогу українській армії школу нагороджено грамотой від департаменту освіти і науки Миколаївської ОДА);

• організовано роботу шкільного музею, гуртка«Активісти шкільного музею»

(керівник Богусевич Т.В.).

Протягом року педагогічний та учнівський колективи активно і плідно співпрацювали з первинною Зеленогайською ланкою ветеранської організації.

Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжитті профілактичні

заходи щодо попередження правопорядку з їх боку

Робота з правового та превентивного виховання, попередження злочинності та правопорушень, профілактики асоціальних проявів у поведінці та формування імунітету до негативних впливів серед учнів школи поєднується із системою національного – патріотичного, громадянського, морального, трудового, родинного виховання; здійснювалася і вирішувалася під час уроків та в позаурочний час; будувалася відповідно до нормативних документів та проводилась згідно з планом спільних заходів із органами місцевого самоврядування, службою у справах дітей Вітовської райдержадміністрації, угодою про співпрацю з секторм молодіжної превенції Корабельного районного управління національної поліції.

З метою запобігання скоєнню правопорушень учнями у школі під час навчального – виховного періоду було заплановано та проведено такі профілактичні, інформаційно-просвітницькі заходи:

• взаємоінформування про дітей та підлітків, які не охоплені

навчанням,неповнолітніх, які скоїли злочини, правопорушення (вересень) ;

• надання інформації про виконання опікунами своїх обов’язків щодо

виховання та утримання дітей, характеристик на цих учнів до ССД (жовтень);

• виявлення по класах учнів, схильних до правопорушень (вересень);

• звірка списків учнів, що знаходяться на обліку у ССД (вересень);

• рейди у сім’ї учнів з метою обстеження умов проживання дітей,

наявності учнівського робочого місця, комісією складено відповідні акти обстеження (зберігаються в особових справах учнів);

• уроки «Правознавства» направлені на ознайомлення учнів з основами

теорії держави і права, на формування уявлення про державно-правові реалії України, на формування правових знань, поглядів, навичок правомірної поведінки школярів, розвитку пізнавальних здібностей учнів;

• бесіди про Статут школи, права та обов'язки учнів, правила для учнів

«Закони, норми, правила шкільного життя», «Зовнішній вигляд учня» (вересень);

• Міжнародний день ненасильства (жовтень);

• Європейський день боротьби з торгівлею людьми(жовтень);

• Всесвітній день дитини (листопад);

• Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»(з 25.11 по 10.12.2018);

• Всеукраїський тиждень права. Всеукраїнський урок «Права людини» з

нагоди проголошення Загальної декларації прав людини(10 – 14.12);

• День безпечного Інтернету(05.02);

• участь у всеукраїнській акції #STOPSEXтинг(лютий);

• день «Нуль дискримінації» (ZeroDiscriminationDay) (01.03);

• тиждень профілактики проявів булінгу, явищ дискримінації і насильства

в учнівському середовищі (25.02 – 01.03);

• тижденьпрофілактики скоєння правопорушень серед учнів (18 -22.03);

• участь у загальнонаціональному правопросвітницькому проекті «Я маю

право»;

• рейди – перевірки: «Шкільна форма – це модно» (жовтень), «Години

інформування» (листопад, травень), «Відвідування учнями школи» (листопад), «Бадьорий ранок» (грудень, березень), «Щоденник» (грудень, лютий),«Урок» (січень), «Перерва» (лютий), «Спортивна форма», «Зовнішній вигляд» (квітень), «Бережи шкільний підручник» (вересень, травень);

• створено в школі куточок «Я маю право», на сайті закладу - розділи «Я маю

право», «# STOP булінг».

У школі адміністрацією, вчителями - предметниками, класоводами, класними керівниками постійно контролюється охоплення навчанням учнів та їх відвідування навчальних занять. Діє єдина загальношкільна система обліку відвідування учнями занять. Щоденно збираються дані про учнів, відсутніх у школі; уточнюються причини відсутності та заповнюється в «Журнал обліку відсутності учнів у школі». Класоводи, класні керівники ведуть облік відсутності учнів свого класу в класних журналах, збирають документи про причини відсутності учнів (медичні довідки, заяви та пояснювальні від батьків),які зберігаються у спеціальних теках «Облік відвідування школи учнями класу».

З 1 вересня 2018 року у школі працює Рада профілактики правопорушень серед учнів (наказ № 211 від 06.09.2018 року «Про створення Ради профілактики правопорушень серед учнів») з метою створення максимально сприятливих умов для співробітництва педагогів, учнів та їх батьків, направлених на запобігання та подолання відхилень у поведінці дітей та підлітків; здійснення адекватної до сьогоднішніх умов соціалізації дітей та підлітків, формування відповідальності учнів за вчинені дії та профілактикинегативних проявів у молодіжному середовищі. До її складу входять директор школи, заступник директора з навчально-виховної роботи, заступник директора з виховної роботи, практичний психолог, представники батьківського комітету.

Спортивно-масова робота та формування здорового способу життя

Одним із основних завдань у роботі класоводів, класних керівників є виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я.

Протягом року з означеного питання у школі були проведені такі заходи:

• Олімпійський тиждень до Дня фізичної культури і спорту (10 - 12.09);

• фотофлешмоб «Я - спортсмен» (вересень);

• спотривно-туристичне свято «Козацький куліш» до Всесвітнього Дня

туризму (вересень);

• спортивні змагання «Юні козачата», «Козацькі забави» до Дня

Українського козацтва та Дня захисника України (жовтень);

• Міжнародний день боротьби з курінням (листопад);

• Всесвітній день боротьби зі СНІДом, акція солідарності «Червона

стрічка як символ розуміння» (грудень);

• Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз (22.03);

• тижденьсприяння здоровому способу життя та фізичної культури і спорту

«Здорова молодь – здорова держава» до Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку (01-05.04);

• естафета «Веселі старти» (вересень, квітень),естафета здоров’я (травень);

• змагання «Футбольні надії» (жовтень, квітень);

• лекція лікаря «Венеричні захворювання та їх профілактика» (травень);

• дружня зустріч з баскетболу між командами учнів 7 класів Зеленогайського

та Лучівською філією Шевченківського ЗЗСО, присвячена до Дня Європи в Україні (14.05);

• дружня зустріч з волейболу між командами учнів і батьків до

Міжнародного дня сім’ї(15.05);

Протягом року проводились:

- з учнями початкової ланки на перервах рухливі ігри;

- для всіх учнів фізкультхвилинки на уроках;

- ранкова зарядка;

У школі працювала спортивна секція «Баскетбол».

Учні початкової ланки взяли участь у спортивних змаганняхсеред закладів загальної середньої освіти Шевченківської ОТГ(керівник Ревва В.І.):

• з настільного тенісу:Нікітін Ярослав, Мироненко Сергій, Яворська Дар’я (настільний теніс) – І місце (листопад);

• з шахів: Смола Микита, Нікітін Ярослав, Дрига Анна(шахи) – ІІІ місце (листопад);

• І етап змагань «Олімпійські надії» серед учнів 1 – 4 класів з міні-футболу - ІІ місце (травень);

• І етап змагань «Олімпійські надії» серед учнів 1 – 4 класів з легкої атлетики - ІІ місце (травень).

Досягнення учнів 5 - 10 класів у спортивних змаганнях серед закладів загальної середньої освіти Шевченківської ОТГ(керівник Гнедько О.С.):

• І етап зональних змагань з футболу серед команд учнів 9 - 11класів - ІІІ місце (вересень);

• І етап зональних змагань з гандболу серед команд учнів 9 - 11класів - ІІІ місце (жовтень);

• І етап змагань з футболу «Шкіряний м’яч»серед учнів 2006р.н., 2007 р.н.» - ІІІ місце (жовтень);

• змагання з шахів: Ярошенко Діана - І місце; Ревва Максим – участь (листопад);

• змагання з настільного тенісу: Педорич Владислав, Каталєвський Максим, Косилович Каріна, Молозяна - ІІІ місце (листопад);

• XVIIІ обласні Спортивні ігри з шахів серед учнів закладів загальної середньої освіти ОТГ. Ярошенко Діана - участь у складі команди від Шевченківської ОТГ,ІІІ місце серед учасників 3-ї дошки(листопад);

• І етап змагань з баскетболу серед команд учнів 9 – 11класів, хлопці – ІІ місце(листопад).

Безпека життєдіяльності та запобігання дитячому травматизму

У рамках профілактичної роботи з охорони життя та здоров’я, дітей, попередження всіх видів дитячого травматизму та запобігання порушенням техніки безпеки у школі проводилися відповідні заходи. Викладався предмет «Основи здоров’я» (1 - 9 класи), проводились освітньо - профілактичні бесіди, лекції, конкурси, медичні огляди учнів, виявлялися учні, які мають відхилення у здоров’ї, з метою створення для них нормальних умов для навчання, розподілялися за групами фізпідготовки, велася робота щодо охоплення учнів гарячим харчуванням.

Згідно річного плану роботи школи, виховних планів роботи, з метою попередження всіх видів дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності учнів, у школі проведено :

• тематичний єдиний урок«Твій безпечний шлях до школи й додому»(вересень);

• тиждень знань Правил дорожнього руху «Твій друг - безпечний рух!»

( 03 - 07.09);

• облік учнів, які мають власні велосипеди,мопеди, проведення з ними

додаткових бесід ПДР(вересень, травень);

• бесіди з батьками учнів щодо забезпечення захисту життя та здоров’я дітей

в процесі дорожнього руху, поліпшення засвоєння дітьми норм безпечної поведінки(вересень, травень);

• Місячник з безпеки життєдіяльності( 06.11 - 06.12);

• тижні безпеки дорожнього руху (12 – 18.11, 06 – 12.05);

• тижні безпеки дитини напередодні канікул:оформлення пам’яток для

батьків, комплексні профілактичні бесіди, інструктажі«Дорога. Діти. Автомобіль», «Протипожежна безпека, правила користування газом», «Не грайся біля електромереж», «Не порушуй правил особистих сангігієнічних навичок», «Не чіпай бродячих собак і котів», «Обережно: вибухонебезпечні предмети», «Будьте обережні на залізниці», «Чи можна гратися з гострими предметами», «Що потрібно знати про отруйні ягоди і гриби», «Правила поведінки на кризі», «Правила поведінки біля водойм» (22-26.10; 24 - 28.12; 18 – 22.03; 20 – 24.05).

• День безпечного Інтернету (05.02), участь у всеукраїнській акції #STOPSEXтинг;

• Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз (22.03);

• І етап обласного фестивалю дружин юних пожежних. Серед ЗНЗ

Шевченківської ОТГ – участь (керівник Богусевич Т.В.); номінація «Найкращий соціальний плакат» – Імісце(керівник Ярошенко Л.М.);

• тиждень знань правил пожежної безпеки на тему «З вогнем не жартуй!» (08-

12.04);

• День цивільного захисту (26.04);

• тиждень охорони праці, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності, присвячений Всесвітньому дню охорони праці ( 22 - 26.04);

• практичне навчання з надання першої долікарської допомоги під час ДТП: «Знаю, вмію, врятую» (травень);

• квест-естафета «Азбука дорожнього руху» (травень);

• флешмоб «Безпечний рух у майбутнє» (травень).

Адміністрація школи створює безпечні умови для навчання та виховання учнів. В школі організованочергування вчителів та учнів - старшокласників на перервах. Класні керівники та вчителі дотримуються вимог «Положення про організацію охорони праці та порядок розслідування нещасних випадків у навчально-виховних закладах» щодо форми журналу реєстрації проведення інструктажів з учнями та своєчасності їх проведення.

Своєчасно проводилися цільові інструктажі з дітьми перед виїздом за межі школи.

Профорієнтаційна робота і створення умов для професійного

самовизначення учнів

Профорієнтаційна робота з учнями - один з головних напрямків виховної роботи, яка спрямована на підготовку учнів до свідомого вибору професії,

визначення свого місця у суспільстві.

Основними напрямамипрофорієнтаційної роботи з учнями у школі є:

• професійна просвіта;

• професійне виховання;

• професійна діагностика;

• професійна консультація учнів.

Профорієнтаційну роботу в школі проводять учителі - предметники, класоводи, класні керівники, практичний психолог, медичний працівник у процесі вивчення предметів трудового циклу та інших навчальних предметів, під час позакласної виховної роботи, розглядаючи в єдності та взаємодії з моральним, трудовим, інтелектуальним, політичним, естетичним і фізичним удосконаленням особистості.

Провідна роль у цій роботі належить класним керівникам, які вивчають індивідуальні особливості учнів, інтереси, здібності, нахили, контактують із батьками, знають виховний потенціал, що дає їм змогу організовувати профорієнтаційну роботу на належному рівні.

Для свідомого вибору професії у школі організовувалися зустрічі з представниками професійних навчальних закладів, відвідування учнями днів відкритих дверей у середніх професійних навчальних закладах; проведення предметних тижнів у школі (кожний навчальний предмет має свої профорієнтаційні можливості), залучення учнів до занять в гуртках за інтересами і нахилами, які функціонували у школі протягом року,до участі в конкурсах декоративно-прикладного мистецтва та технічної творчості (обласний конкурс «Космічні фантазії»,обласні конкурси-виставки «Український сувенір» та «Новорічна композиція», обласний конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій рідний край», залучення до суспільно-корисної праці (трудовіоперації «Школа - наш дім,ми господарі в нім»,акції з благоустрою та санітарної очистки території школи «Чиста школа, вулиця, село – чиста Українська земля»,«За чисте довкілля»;операції «Хай сяє школа рідна чистотою» (прибирання класних кімнат);прибирання та упорядкування пам’ятника Невідомому Солдату).

З 04 по 08 лютого 2019 року в школі вдало пройшов тиждень профорієнтації «Я майбутнє твоє, Україно», протягом якого класоводи, класні керівники провели такі заходи: 2-4 класи - тематичні години спілкування«Усіпрофесії потрібні, усі професії важливі»;перегляд мультфільму «Вивчаємо професії зі свинкою Пеппою», «Професії для дітей», «Мудрі казки тітоньки Сови. Ким бути»; 5-8 класи- усний журнал «Калейдоскоп професій», конкурс малюнків «Моя майбутня професія», перегляд профорієнтаційних відео «Вибір професіїї», «Вибір професії – це вибір долі»; 9,10 класи-круглий стіл «Підліток і праця»,«Орієнтуємо на професію», «Професії, які пропонують ВУЗи Миколаєва»;перегляд профорієнтаційних відео «Твоя справа: вибір професії», «Професії майбутнього», «Орієнтир у світ професій», профорієнтаційна діагностика учнів 9-х класів.

З метою ознайомлення з робітничими професіїями в школі встановлено професійний мотиваційний термінал з центра зайнятості, до якого має доступ кожен учень школи, оформлено та оновлено стенд «Професії, які нам пропонують».

З огляду на важливу роль у професійному самовизначенні учнів їхніх батьків особливе значення має співпраця у професійній роботі школи і сім’ї. Тому школа намагається направляти зусилля батьків на створення умов для розвитку інтересів, схильностей і здібностей їх дітей.

20 грудня наші старшокласники здійснили екскурсію до м. Миколаєва, відвідали виставку – музей цивільного захисту ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Охорона дитинства. Соціально-правовий захист учнів

Робота з охорони дитинства, соціально - правового захисту учнів пільгових категорій у школі покладена на громадського інспектора з охорони дитинства Ярошенко Л.М.- заступника директора з виховної роботи (наказ №163 від 28.08.2018 року «Про призначення громадського інспектора з охорони прав дитини»), практичного психолога Шапталу О.В., медичну сестру Ревву Л.П., класоводів та класних керівників, які дотримуються нормативно - правових актів з питань захисту дітей і підлітків відповідно до чинного законодавстваі здійснюється на основі річного плану роботи.

Основною метою соціально-педагогічної діяльності по забезпеченню соціально-

правовогозахисту учнів пільгових категорій у 2018 – 2019 н.р. булозабезпечення

соціального захисту законних прав та інтересів дітей під час освітнього процесу,

необхідних умов для навчання, виховання, фізичного, психічного, соціального, духовного та інтелектуального розвитку дітей, їх активної життєдіяльності.

Офіційний статус дітей пільгового контингенту на кінець 2018-2019 н.р. у школі мають 65 учнів:

• дітей-сиріт – 2;

• дітей,позбавлених батьківського піклування – 1;

• дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1;

• дітейз освітніми проблемами – 3;

• дітей з малозабезпечених і багатодітних сімей – 31;

• дітей учасників АТО – 3.

• дітей з неповних сімей: дітей –напівсиріт – 5; дітей матерів – одиначок – 19 ;

Моніторинг

кількісного складу дітей відповідно до пільгових категорій

Навчальний рік Всього учнів % від загальної

к –ті Діти- сироти Діти під опікою Діти - чорнобильці Діти -інваліди Малозабезпечені та багатодітні Напівсироти Діти учасників АТО Дітей матерів –одина

чок

2014-2015 30 21% 0 3 2 0 18 7 0

2015-2016 35 27% 0 3 1 1 22 6 2

2016-2017 33 25% 0 2 1 1 20 7 2

2017-2018 55 42% 0 2 1 1 25 5 3 19

2018-

2019 65 45% 2 1 1 3 31 5 3 19

Реалізація річного плану роботи, спрямована на вирішення завдань з означеного питання, знайшла відображення у наступних заходах:

• ознайомилися з нормативно-правововими документами, що регулюють

законодавство в галузі охорони дитинства, у 2018-2019 н.р. на засіданні МО класних керівників;

• оновили базу даних дітей пільгових категорій, зміни до якого вносились

кожного разу після зміни у соціальному статусі учнів. Провели обстеження матеріально-побутових умов проживання дітей пільгових категорій.

• склали акти обстеження умов проживання дітей;

• оформили соціальні паспорти класів і школи;

• оформили особові справи з відповідними документами;

• забезпечили проведення медичного огляду дітей пільгових категорій під час

планового огляду дітей школи медичними працівниками міської лікарні № 5.

• забезпечили учнів пільгового контингенту підручниками в повному обсязі.

• організували підвезення до школи для 2 учнів, які проживають у с.

Оленівка.

• організували безкоштовне гаряче харчування для 2 дітей – сиріт; 1 дитини,

позбавленої батьківського піклування; для 3 дітей, батьки яких є учасниками АТО; для 24 учнів пільгової категорії, які навчаються у 1-4 класах, за рахунок бюджетних коштів відділу освіти, молоді та спорту Шевченківської сільської ради у розрахунку 15 грн. в день (І семестр), 16 грн. в день (ІІ семестр);

• забезпечили спортивною формою 1 дитину-сироту, 1 дитину, позбавлену

батьківського піклування;

• забезпечили присутність на обласному новорічному святі у м. Миколаєві 1

дитини-сироти , 1 дитини з особливими освітніми проблемами;

• забезпечили індивідуальну форму навчання для 1 дитини з особливими

освітніми проблемами;

• надали солодкі подарунки до Дня Святого Миколая 31 дитині пільгового

контингенту із початкової ланки, Новорічні солодощі - усім учням; канцелярські набори -11 учням.

• залучили усіх дітей соціально - незахищених категорій до гурткової

роботи, спортивних секцій, які функціонують на базі школи, та до участі в шкільних, районних, обласних, всеукраїнських конкурсах дитячої творчості, спортивних змаганнях, інтелектуальних турнірах, олімпіадах;

• проводили соціально - педагогічну діагностику, яка включає наступні

методики: соціометричні дослідження, анкетування; тренінгові заняття;

• надали до ССД Вітовської райдержадміністрації інформацію щодо

стану навчання і виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

• організували для 6 учнів екскурсію до м. Миколаїва на виставку – музей

цивільного захисту ГУ ДСНС України у Миколаївській області; для 14 учнів екскурсію до аквапарку «Коблево».

Важливий напрям роботи з соціального захисту дітей - робота з батьками учнів. Класоводи, класні керівники проводили консультації з батьками, тримали на контролі успішність та відвідування. Для батьків та опікунів учнів у школі було організовано консультації психолога, вчителів – предметників, класоводів та класних керівників з питань соціального захисту дітей різних пільгових категорій.

З метою додержання основних соціально – правових потреб дитини, сприяння її успішній соціальній адаптації в умовах дитячого колективу і сім’ї, задоволення потреб дитини у розвитку і самореалізації, профілактики правопорушень та шкідливих звичок у школі створена і діє соціальна комісія (наказ № 215 від 07.09.2018 року «Про створення соціальної комісії»).

Учнівське самоврядування

З метою виховання соціально зрілої, творчої, ініціативної особистості, підготовки до управління державними, суспільними справами у школі протягом року дяла Шкільна Демократична Республіка «ПАТРІОТ» - організація школярів і вчителів Зеленогайської ЗОШ І – ІІІ ступенів, що добровільно об’єдналися для того, щоб спільно захищати свої інтереси і краще вирішувати свої спільні проблеми.

ШДР регламентувала свою діяльність на підставі нормативно - правових актів: Конституції України, Всесвітньої декларації про права дитини, Законів України «Про освіту», «Про громадські організації», Статуту школи, Положенням про організацію учнівського самоврядування, власним Статутом.

Робота учнівського самоврядування в школі була організована на загальношкільному і класному рівнях.

Другий рік поспіль очолювала шкільне учнівське самоврядування Президент школи – учениця 9 класу Ярошенко Діана. Премє’р – міністром Президента був учень 10 класу Каталєвський Максим.

Найвищим органом ШДР є загальна учнівська конференція, яка вирішувала поточні важливі справи шкільного життя. Керівним та виконавчим органом ШДР є Парламент, до якого входять і мери всіх класів, що обрані на класних зборах.

Учні, що входили до Парламенту, організовували роботу визначених Парламентом Міністерств: освіти і науки, фізичної культури і здоров’я, соціального захисту та праці, дисципліни і порядку, культури і дозвілля, інформації. Прес-центр.

Педагогічний супровід учнівського самоврядування здійснювали протягом року педагоги-організатори Волошина Т.П., Богусевич Т.В.

Щомісяця проводилися засідання учнівської ради школи. Кожного тижня - робочі лінійки, спрямовані на формування свідомої поведінки школярів, запобігання нещасним випадкам та попередження правопорушень; заслуховувалися звіти чергових по школі, результати тематичних тижнів, конкурсів, акцій, змагань, рейдів – перевірок, нагороджувалися грамотами і подяками переможці.

Протягом року активно діяв волонтерський загін «Доброта» (куратор Ярошенко Л.М., керівник - учень 9 класу Ревва Максим), який організовував участь учнів школи у обласній акції «Від щирого серця» (допомога армії, дітям із зони АТО, жовтень); 14 Всеукраїнській благодійній акції «Серце до серця» під гаслом «Дитяче серденько, живи!» (збір коштів на придбання медичного обладнання для дитячих лікарень Миколаївської області, квітень); «трудові десанти» по допомозі людям похилого віку.

18 червня президент ШДР «ПАТРІОТ» Ярошенко Діана, члени Парламенту Глушко Олександр, Ревва Максим прийняли участь у тренінгу «Розробка стратегії громади» в рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), який проводили бізнес-тренери Войцех Одзімек (Малспольський інститут місцевого самоврядування і адміністрації, м.Краків), Олег Процак та Назар Глинський (Резиденція розвитку місцевої демократії Варшава - Львів).

Адміністрацією школи створено всі умови для діяльності органів учнівського врядування: підтримка та надання методичної допомоги, забезпечення приміщенням. Члени учнівського самоврядування у своєму розпорядженні мають кімнату учнівського самоврядування, прес – центр, обладнані необхідними меблями та технікою.

Робота з батьківською громадськістю

Важливою складовою освітнього процесу школи є організація роботи з батьками, сім'ями учнів, співробітництво школи та сім’ї з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини.

Головними завданнями педагогічного колективу у роботі збатьківською громадськістю протягом 2018 – 2019 н.р. були:

• працювати на засадах «педагогіки партнерства»;

• допомагати батькам здобувати спеціальні знання про розвиток дитини;

• залучати батьківдо побудови освітньої траєкторії дитини, освітнього

процесу, використовуючи їх творчі можливості;

• продовжити тісну співпрацю щодо виховання дітей та зміцнення

матеріально-технічної бази школи;

• стимулювати їх активність, зробити союзниками, помічниками,

співавторами освітнього процесу.

Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь в освітньому процесі, є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління, учасниками позакласних заходів.

Партнерські відносини, взаємодію та співпрацю, підтримку і пораду батьки проявили протягом року під час таких заходів:

• святкова лінійка «Добрий день, Країно знань!», присвячена Дню Знань;

Перший тематичний урок (03.09);

• тижні безпеки дорожнього руху ( 03-07.09; 06-12.05);

• спотривно-туристичне свято «Козацький куліш» до Міжнародного дня туризму (27.09);

• обласна акція «Від щирого серця» (жовтень);

• раптівка «Моє слово українською»до Дня української писемності та мови

(09.11);

• благодійний ярмарок «Дітям-щастя» доДня Святителя і Чудотворця Миколая (19.12);

• конкурсно-розважальні програми «Казковий Новий рік», «Чародій-вечір під Новий рік» (27.12);

• розважальне шоу «Під знаком Купідона», благодійний ярмарок до Дня Святого Валентина (14.02);

• свято Масляної «Ой зібралась на Масляну вся наша родина» (04.03);

• святковий концерт «Усім жінкам присвячується» до Міжнародного жіночого дня (07.03);

• 14 Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» під гаслом «Дитяче серденько, живи!» (квітень);

• хода Перемогидо Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (09.05);

• дружня зустріч з волейболу між командами учнів і батьків до

Міжнародного дня сім’ї(15.05);

• Свято Останнього дзвоника:квест «У пошуках Останнього дзвоника»,

родинна толока «Літо кличе…» (30.05.);

• шкільні етапи обласних конкурсів - виставок «Український сувенір»,

«Новорічна композиція» (листопад), обласного конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»(березень);

• операції «Школа - наш дім, ми господарі в нім»,«Чарівна галявина»; акції з

благоустрою та санітарної очистки території «Чистий світ навколо нас –це для нас!», «Чиста школа, вулиця, село – чиста Українська земля» (протягом року);

• загальношкільні та класнібатьківські збори, батьківський комітет школи та

батьківські комітети класів; педагогічний всеобуч батьків; індивідуальні та групові консультації, засідання шкільної Ради профілактики правопорушень (протягом року);

• чергування під час проведення виховних заходів, вечорів, свят (протягом

року);

• поїздка до аквапарку «Коблеве» (06.07).

Особливо важливою формою є діяльність батьківського комітету(голова батьківського комітету школи Учень Ю.А.). Батьківський актив - це опора педагогів. Протягом року прагнув залучити батьків і дітей до організації класних, шкільних справ, вирішення проблем життя колективу.За його ініціативи проводилися свята, ярмарки; здійснювалась матеріальна підтримка учнів (придбання новорічних солодких подарунків; грамот, подяк; призів для конкурсів і змагань; виділення грошової премії учню-переможцю у номінації «Учень року»).Вони брали активну участь у зміцненні матеріально - технічної бази школи (придбання пуфів для Вай-Фай зони), допомагали в організації гарячого харчування.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ І ХАРЧУВАННЯ УЧНІВ

Профілактичне медичне обстеження

Медичне обслуговування учнів та працівників організовано відповідно до нормативно-правової бази. Згідно штатного розпису в школі є наявність посади медичної сестри, яку займає Ревва Людмила Петрівна. При школі діє кабінет медичної сестри, який оснащеностерильним столом, тапчаном, ростоміром, тонометром, робочим столом, шафою для медикаментів. Окремо в школі обладнана кімната психологічної розгрузки.

У травні 2019р. було про¬ведено поглиблені медичні огляди учнів шко¬ли. Підлягало поглибленому мед.огляду 70 дітей, огляд пройшли 70 дітей, що становить 100%. А огляду лікаря – стоматолога та сімейного лікаря підлягало 74 дитини із 144 учнів здоровими, без патологічних по¬казників виявили 100 учнів.

Медичний огляд виявив найпошириніші за¬хворювання:

• 5 учнів потребують лікування зору;

•3 учня мають захворювання кишечника;

• 4 учня потребують санаторного лікування.

• 2 учня потребують лікування опорно-рухової системи

• 2 учня потребують лікування моче- статевої системи

• 3 учні потребують лікування седцево-судинної системи

Діти були розподілені згідно груп здоров’я :

І група -100 чоловік

ІІ група - 33 чоловік

ІІІ група –7 чоловіки

Група з фізичної культури:

Основна- 100 чоловік

Підготовча – 33 чоловік

Спеціальна-7 чоловік

Звільнені -4 чоловіки

12 учням було видане направлення на лі¬кування або профілактичне обстеження.

Протягом навчального року учні школи були забезпечені засобами першої невідкладної допо¬моги.

Травмувань, які б спричинили довготривалу хворобу, не було.

Усі учні за графіком, без відмов, пройшли вікові обстеження, щеплення, здали аналізи. Два рази на рік ( осінь, весна) діти були обстеженні на єнтеробіоз. Всі інвазовані діти проліковані, та пройшли контрольне обстеження .

Найбільша денна захворюваність учнів у зи¬мовий період становила 16 учнів, найменша за навчальний рік 5 учнів.

Мета роботи:

- створення умов для збереження здоров’я учнів;

- спільна роботи школи та медичної сестри;

- розробка оптимального режиму роботи школи;

- організація роботи щодо попередження дитячого травматизму;

- зміцнення здоров’я учнів.

Здоров’я дітей викликає в останній час тривогу батьків та вчителів. На їхнє здоров’я впливають різні чинники: екологічний стан навколишнього середовища, харчування, психологічне навантаження в школі та вдома,режим дня, стресові ситуації, матеріальне становище сімей тощо.

Організація медичного обслуговування протягом 2017-2018 н.р здійснювалось відповідно річного планування, затвердженого Вітовським міжрайонним Управлінням Головного управління Державної санітарної епідеміологічної служби.

Протягом року було здійснено:

- огляди на педикульз;

- обстеження підлітків;

- проходження флюрографії підлітків;

- організація медичного огляду допризовної молоді;

- щеплення згідно віку;

- профілактика інфекційних захворювань;

- обстеження на ентеробіоз;

Обстеження на педикульоз:

Навчальний рік Кількість учнів Виявлено Динаміка зростання захворювань

2013 – 2014

2014 – 2015

2016 – 2017

2017 – 2018

2018 – 2019 136

140

132

134

144

-

-

-

-

А також згідно Наказу № 63 від 12.11.2011 року Міністерства охорони здоров’я України «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості і обігу медичних імунологічних препаратів», згідно плану затвердженому головним лікарем Жовтневого міжрайонного Управління Головного управлінняДержавної санітарної епідеміологічної служби протягом року проводяться профілактичні щеплення згідно плану МОЗ України

Профілактичні щеплення:

Навчальний рік Кількість учнів Процент охоплення

2013 – 2014

2014-2015

2016-2017

2017 – 2018

2018 – 2019 136

140

132

134

144 100%

100%

100%

100%

100%

В січні - лютому проходять планові огляди підлітків, в червні місяці діти 15 -17 років проходять флюрографічне обстеження грудної клітини:

Навчальний рік Кількість учнів Кількість підлітків Кількість пройдених

2013 – 2014

2014 – 2015

2016-2017

2017 -2018

2018 – 2019

136

140

132

134

144

49

41

37

24

22

49

41

37

24

22

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити , що в навчальному році здійснювалась належна робота щодо попередження нещасних випадків під час навчально-виховного процесу, створювались безпечні умови навчання.

Навчальний рік Головний біль Болі у шлунку Поранення Травми на

уроках фізкультури

2013 – 2014

2014 – 2015

2016-2017

2017 -2018

2018 – 2019

430

442

483

501

492

24

32

34

39

41

3

4

3

2

1

0

0

0

1

0

Медичне обслуговування працівників школи організовано на базі Вітовської ЦРБ, вони щорічно проходять 1 раз на рік обстеження за графіком. Працівники їдальні проходять медичні огляди 2 рази на рік. Огляди проводяться за рахунок державного бюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках встановленого зразка.

В листопаді – грудні проводився ряд заходів для збереження теплового режиму в приміщенні школи: застіклення та утеплення вікон; для оптимального навчання в класних кімнатах проводиться вологе прибирання (2 рази на день) та провітрювання, поточний ремонт проводиться в червні місяці.

Організація харчування учнів закладу регламентується Законами України «Про освіту»( стаття 25), «Про загальну середню освіту» ( стаття 22), «Про охорону дитинства» (стаття 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно вищезазначених документів учні 1-4 класів забезпечується безплатним одноразовим харчуванням на суму 13грн на день за рахунок державного бюджету.

Під особливою увагою перебуває харчування дітей пільгових категорій. По школі охоплено 3 дітей пільгової категорії . Для решти учнів організовано гаряче харчування за батьківські та спонсорські кошти на суму 10 грн на день. Двічі на рік проводиться С-вітамінізація.

Таблиця по харчуванню учнів за 3 роки:

Категогія дітей 2016-2017н.р 2017-18 н.р. 2018-2019

Учні 1-4х класів 55 57 66

Діти з сімей опікунів 3 3 2

Діти з сімей АТО 1 1

Учні 5-11 класів 63 67 69

Відсоток охоплення харчуванням учнів 1-4 класів становить 100%, 5-10 класів – 92%.

Медична сестра систематично розробляє та розраховує двотижневе перспективне калорійне збалансоване меню, яке затверджується в Головному управлінні держпродспоживслужби у Миколаївській області Вітовське районне управлінняі контролює видачу обідів згідно плану та норм. Ведеться кожного дня відповідна документація: «Журнал бракеражу сирої продукції», в якій записуються кожного дня видача овочів та м’ясна продукція, яка закладається в котел; «Журнал відходів», в якому відображається процент відходів овочів, які закладаються в котел; «Журнал бракеражу готової продукції», в якому записуються страви згідно меню і контролюється видача готових страв дітям; «Журнал контролю норм харчування », в якому записуються норми продуктів,які видаються дітям і вираховується середня норма видачі за 10 днів; «Журнал здоров’я працівників харчоблоку», «Температурний журнал».

Проводиться контроль привезених продуктів в шкільну їдальню – перевіряються сертифікати якості та терміни збереження продукції. Шкільна їдальня має 60 посадових місць. Результати контролю з питань охоплення учнів гарячим харчуванням заслуховується на нарадах при директорі. Кожного місяця були подані звіти про харчування добухгалтерії відділу освіти, молоді та спорту Шевченківської сільської ради. На харчоблоці є в наявності і ведуться щоденно такі журнали: «Журнал контролю норм харчування », в якому записуються норми продуктів,які видаються дітям і вираховується середня норма видачі за 10 днів; «Журнал здоров’я працівників харчоблоку», «Температурний журнал». « Журнал відходів», «Журнал бракеражу готової продукції», «Журнал бракеражу сирої продукції».

Проводиться контроль привезених продуктів в шкільну їдальню – перевіряються сертифікати якості та терміни збереження продукції. Шкільна їдальня має 60 посадових місць. Результати контролю з питань охоплення учнів гарячим харчуванням заслуховується на нарадах при директорі.

АНАЛІЗ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

Шкільна бібліотека здійснює свою роботу відповідно до Положення „Про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу” та вимог навчально-виховного процесу школи.

Виходячи з основних принципів виховання, робота бібліотеки буде спланована за пріоритетними напрямами:

• вивчення читацьких інтересів;

• виховання інформаційної культури;

• художньо – естетичне виховання;

• морально – правове виховання;

• економічне виховання учнів.

Бібліотека повинна задовольняти потребу дитини в пізнанні навколишнього світу, визначення свого місця у ньому, у вивченні історії та культури свого краю, природи та побуту рідного краю в якому народилася й живе.

На протязі навчального року бібліотекою школи була проведена певна робота. Бібліотечний фонд літератури складає – 3635 штук,з них:

Підручники – 3466 штук;

1 – 4 класи – 1009 штук;

5 – 9 класи – 1736 штук;

10 – 11класи – 721 штука;

Художня література – 169 штук

За період з вересня 2018 року по травень 2019 року було отримано 506 примірників навчальної літератури, художньої літератури 8 примірників.

Незважаючи на наш електронний і стрімкий телевізійний вік запит на цікаву книгу в дитини залишається завжди. З цього ми можемо побачити по процентності книговидачі за останні 5 років: 2015 – 92%, 2016 – 86%,2017 – 83%,2018– 80%, 2019 – 80%

Кількість відвідувань читачів:

За день від 2 до 12 читачів

За місяць від 20 до 60 читачів

За рік приблизно 800 читачів

Головною метою бібліотеки був пошук, отримання й передача інформації, популяризація дитячої, юнацької та методичної літератури, а також надання інформаційної, методичної допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб.

Основне завдання шкільної бібліотеки і бібліотекара – навчити дитину любити книгу, учнів – читачів – користуватися бібліотекою, її фондами, довідково – бібліографічним апаратом.

Головне, що визначає, обумовлює атмосферу життя нашого суспільства на сучасному етапі, - це надихаюча творчість, пошуки нових технологій, нетрадиційних шляхів, які дозволяють нам позбутися тягаря застарілих проблем. Саме з такої позиції хотілося б оцінити найближчі перспективи бібліотечної роботи з дітьми. Саме ми повинні зрозуміти і пояснити всім: дитяча та юнацька книга – це не просто джерело інформації. Це привід для роздумів, спілкування, вибору самостійної життєвої позиції, ідеалу.

Дитина бачить у книзі магічну силу, яка може схвилювати, порадувати, вразити, дати відповіді на запитання, які ставить перед нею життя.

Шкільна бібліотека – саме та крапка на карті села, де зароджуються і горять найбільш яскраві думки і почуття, саме вона – центр духовної культури, де закладається духовне здоров'я нації.

Тож ми, шкільні бібліотекарі, повинні доносити до учнів знання, накопичені життєвою мудрістю багатьох поколінь, бо молоді люди, що навчаються – це наше майбутнє.

Роботу свою я проводжу згідно з річним планом, спрямовую її, виходячи з основних документів про школу, про бібліотеку, які визначають стратегічні завдання, напрямки і шляхи модернізації освіти і виховання.

Наприкінці навчального року звітую перед директором та педагогічною радою школи про проведену роботу. Веду чіткий облік роботи з читачами – учнями, педагогами та батьками у щоденнику роботи шкільної бібліотеки.

Для учнів розроблено тематику бібліотечно - бібліографічних бесід, які допоможуть їм розібратись у морі книг, а також створено „Куточок читача”, де розміщено пам’ятки:

• „Як вибрати книгу для читання”;

• „Як працювати з підручником”;

• „Як читати газету”;

• „Як працювати з довідковою літературою”;

Бібліографічні огляди поєднуються з підбором літератури й створенням книжкових поличок:

• „Миколаївщина – земля квітучої краси”;

• «Шануймо Кобзаря»

• «Літературна світлиця»

На допомогу учням і вчителям є тематичні виставки:

• „Україна пам'ятає! Світ визнає!”;

• „Мужність і біль Чорнобиля”;

• «Дитячий всесвіт»;

• “Поспішайте прочитати” “На хвилинку зупинись, нову книжку подивись”

• “Народна трагедія. Скорботний 1933 рік”

• “Захисти себе від ВІЛ”

• “Болючий слід афганської війни”

• “Всесвітня велич Кобзаря”

• “Пам'ять серця , пам'ять сивини, пам'ять тих, хто не прийшов з війни”

Частими гостями бібліотеки є і дорослі – батьки учнів, випускники минулих років. Я надаю їм інформаційно – методичну допомогу, яку вони потребують. З метою виховання бережливого ставлення до книги, підвищення відповідальності за бережливе й правильне використання підручників проведено в класах бібліотечні уроки , а саме:

1 кл.- Екскурсія — подорож до бібліотеки: знайомство з бібліотекою, бібліотечними термінами: бібліотека, формуляр, стелаж, читальний зал. Правила користування бібліотекою. Запис до бібліотеки.

2 кл.- Екскурсія до бібліотеки “Читач у бібліотеці” (правила користування книгою, правила поводження в бібліотеці).

3 кл.-Бесіда в бібліотеці “Твій друг — підручник. Структура книги. Вибір книг в бібліотеці”.

4 кл.-Бесіда — діалог “Скарб таємничий із книжкової полиці”

5 кл.- Бібліотечний урок “ Як книга приходить до людей”

6 кл. - Конкурс бібліотечних ерудитів “Книжковий лабіринт”

7 кл. - Бібліотечний урок “ Довідково — бібліографічний апарат бібліотеки”

8 кл. - Літературно — бібліографічна гра “Що? Де? Як шукати?”

9 кл. - Бібліотечний урок “Система бібліотечних каталогів та картотек, їх цільове призначення”

Активно читаючий клас – 1клас (керівник Пилипенко С.В.)

У виховному процесі роль книги – неоціненна. Сьогодні час вимагає від шкільної бібліотеки бути – справжнім центром всього навчального процесу. Таким чином, зміст роботи бібліотеки Зеленогайської ЗОШ І — ІІІ ступенів спрямований на те ,щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій.

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Адміністрація школи спільно з учительським колективом, обслуговуючим персоналом, батьками, намагаються створити умови для роботи і навчання, відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення (НУШ) навчальних кабінетів та приміщень шляхом модернізації та удосконалення матеріально-технічної бази школи.

Кожен рік виконується деякі капітальні та косметичні ремонти об’єктів школи.

Заклад має висновки Державної санітарно-епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, є дозвіл Вітовського РС ГУДСНС України в Миколаївській області.

Я, як директор школи, співпрацюю змісцевими підприємцями, депутатами різних рівнів щодо створення умов для якісної освіти.

ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ШКОЛИ

У 2018-2019 н.р. школа фінансувалася з таких джерел:

- бюджетні кошти;

- благодійна допомога (кошти від суборенди земельної ділянки.)

Використання коштів у 2018-2019 н.р.

1. Бюджетні кошти

- поточний ремонт насоса в топковій (6.500);

- ремонт автобуса (2 646,49);

- запчастини на ремонт шкільн. автоб. (1445,85);

- Ноутбук Acer Extensa EX 2519-P 99S (13 116,00);

- Ремонт комп’ютерної техніки (8 000.00) ;

- Проєкт, експертиза,капітальний ремонт електромережі. (2млн 318 тис.)

Всього : 2. 318 000( грн.)

2. Нова українська школа:

- Комп’ютеризоване робоче місце для вчителяпочаткових класів (ноутбук,БФП) (20.973грн);

- Ігровий набір (185,94грн)

- Комплект меблів (18 столів учнівських, (26.928грн)

одномісних та 18 стільців)

- Комплект дидактичних матеріалів (15.900грн);

- Стінка для зберігання дидактичних матеріалів (7.669грн);

Всього: 71.655,94 грн.

3. Благодійна допомога (кошти за землю).

Надходження 100000 грн.

Придбано:

- насос фланцевий (19,940);

- лінолеум 108 кв.м. (27,000);

- господарчі товари (920);

- посуд (9,828);

- двері металеві вхідні в їдальню (7,000);

- тример бензиновий (газонокос.) (2,500);

- дошка 25х140 х4м 27шт х 70 (1,890);

Всього: 69.078 грн

Звіт

п\п Вид діяльності Вартість Надходження коштів

1 Створили WI- FI зону (придбання крісел-мішків) 3400грн Благодійна допомога від батьків

2 Створили зелений клас 2000грн Благод.допом.від суборенди землі

3 Замінили вхідні двері в їдальні 7000 грн Благод.допом.від суборенди землі

4 Придбали посуд для шкільної їдальні 9828грн Благод.допом.від суборенди землі

5 Замінили лінолеум в кабінеті англійської мови 13500грн Благод.допом.від суборенди землі

6 Замінили лінолеум в класній кімнаті (вчитель початкових класів Ревва В.І.) 13500грн Благод.допом.від суборенди землі

7 Придбали тример 2500грн Благод.допом.від суборенди землі

8 Придбали фланцевий насос в топкову 19 940 грн Благод.допом.від суборенди землі

9 Відремонтовано фланцевий насос в топкову 6500 грн Кошти відділу освіти

СТАН ОХОРОНИ ПРАЦІ, БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТА ЗАПОБІГАННЯДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу, як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно дост. 43, 50 Конституції України, ст.. 26 Закону України «Про освіту», ст..2, 10,13 КЗпП, Законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку, Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів,що регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі, сплановані відповідні заходи.

Напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності тематика яких, записується на сторінках класних журналів. Також проводиться єдина тематична шкільна лінійка, а батькам надсилаються листи-попередження, в яких доводиться інформація про проведену з дітьми роботу, даються рекомендації щодо безпеки життєдіяльності дітей та нагадування про відповідальність батьків за життя та здоров’я своїх дітей під час канікул. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. Проводяться додаткові позапланові бесіди за фактом нещасних випадків у школі.

У закладі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожний кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщенні школи оформлена тематична рекреація з даного питання. Питання охорони праці обговорюються на нараді при директорі.

Із метою створення безпечних умов роботи та ОП здійснено: перевірку електричного обладнання та проведено заміри контурів заземлення, розроблені функціональні обов’язки з питань ОП для всіх категорій працівників, розроблені та затвердженні правила безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу в кабінеті фізики, інформатики, хімії, спортивної зали, своєчасно проводяться вступний та первинні інструктажі на робочому місці.

Виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»

На виконання Закону України «Про звернення громадян», указу Президента України« Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» в школі проводиться робота зі звернення громадян: журнал особистогоприйому; журнал пропозицій, заяв і скарг громадян;журнал письмових звернень. Діє сайт школи для висвітлення освітнього процесу та зворотнього зв’язку з громадськістю.

Протягом 2018-2019 навчального року письмових звернень не надходило.

Виконання колективної угоди між адміністрацією та профспілковим комітетом

В закладі проведено атестацію робочих місць, за підсумками якої кухар та підсобний працівник отримують доплату за важкі та шкідливі умови праці в розмірі 4% та 10% відповідно; сторожа та кочегари за роботу в нічний час – 35%. Згідно умов колективного договору надається додаткова відпустка за ненормований робочий час секретарю, завгоспу, медичній сестрі(7 днів), адміністрації школи (3 дні). За роботу з дезинфікуючими засобами отримують також додаткову відпустку тривалістю 4 дні кухар, його підсобний працівник, прибиральниці. Педагогічним працівникам надається матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі посадового окладу.

Пріоритетні завдання на 2019-2020 навчальний рік

1. Спрямувати роботу на реалізацію основних положень Концепції «Нової української школи», методологічну переорієнтацію освітнього процесу на забезпечення потреб особистості в самовираженні і самоствердженні в умовах перехову у новий зміст освіти.

2. Створювати позитивний імідж школи в соціумі громади, підвищувати її конкурентоздатність.

3. Продовжити роботу педагогічного колективу над реалізацією науково-методичної теми «Підвищення якості освіти шляхом впровадження інноваційних технологій в контексті громадсько-активної школи»:

-зосередити роботу на реалізації інноваційних технологій, компетентнісного підходу, нових досягнень педагогіки та психології в освітньому процесі;

- працювати над удосконаленням сучасного освітнього середовища у відповідності до стандартів НУШ;

-працювати над поліпшенням якісних показників ЗНО, ДПА, результатів предметних олімпіад;

-працювати над підготовкою учнів до обов’язкового ЗНО з математики;

-продовжити реалізацію програми « Обдарованість», яка спрямована на створення сприятливих умов для пошуку, підтримки, стимулювання інтелектуально і творчо обдарованих дітей,самореалізації творчої особистості.

4. Забезпечити психолого-педагогічний супровід дітей, зокрема дітей, батьки яких є учасниками АТО.

5. Ширше залучати вчителів,батьків, учнів до участі в проектах, грандах, конкурсах, семінарах.

6. Залучити всіх вчителів до розміщення інформації на шкільному веб-сайті.

7. Проводити роботу по залученню батьків до освітнього процесу та спілкування через Інтернет ресурси.

8.Продовжувати працювати над формуванням цінностей у школярів на основі традицій і звичаїв українського народу, вивчення його історичної та культурної спадщини високої патріотичної свідомості, готовності до виконання громадських і конституційних обов’язків, поваги до державної символіки.

Успіхи школи- це не мої особисті успіхи, а успіхи всіх учасників освітнього процесу,це успіхи нашого закладу.

Щиро вдячна всім за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість,за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Все це заради наших дітей, бо діти- то є оцінка нашого життя, його зміст і продовження. Ми повинні дати їм все найкраще, виховати їх добрими, розумними і щасливими.

Тож будьмо завжди разом- школа, сімя, громадськість. Надіюся в подальшому на співпрацю. Всім нам зичу миру, добра,щоб діти зростали толерантними, гарними людьми,здатними допомагати,розуміти, підтримувати. Нехай всім щастить.

Кiлькiсть переглядiв: 481

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Демонстраційний сайт загальноосвітньої школи

Миколаївська область, Миколаївський район, с. Зелений Гай, вул. Шкільна, 1

Дата останньої зміни 28 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!